Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálják sokan a GyK-n a...

Miért utálják sokan a GyK-n a diplomásokat, értelmiségieket?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék belemenni az értelmiségi definíciójába, mert nem ez a kérdés. Észrevettem, hogy ha valakit szót ejt arról, hogy (több) diplomás, várhatja a xarzuhanyt a nyakába? De mi ennek az oka? Nem olyan nagy dolog, a mai világban már szinte mindenki tanulhat. Emberek 40 évesen is beiratkoznak jogra, mérnöki karokra is, hát még bölcsészképzésekre meg turizmusra... Akkor mi az irritáló? Aki akarja, meg tudja szerezni, ha meg nem fontos, miért megy a gyűlölködés?

2020. dec. 25. 20:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Ezen az oldalon nem igazán lehet mérvadónak venni semmit, hiszen nem tudod kik, hányan válaszolnak.


Van olyan, hogy egy kérdéshez csak a trollok találnak be, és azok írogatnak oda-vissza. Meg több regisztrációval lépnek be, stb. Tehát 2-3 ember is olyan "komment áradatot" tud elindítani, mintha vagy 10-20 beszélgetne, közben csak ők egymással.

2020. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem legtöbben csak bekamuzzák, hogy diplomásak.


Ezen az oldalon mindenkinek 20 cm-es farka van, 5 diplomája, és fél millió forintos fizetése.


Nekem is PhD végzettségem van egyébként, és jelenleg a Cambridge-i Egyetem kutatómunkatársa vagyok.

2020. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Óóó, köszi, erre nem gondoltam. (Értelmetlennek is tűnik, de ha csak a trollkodás a cél...)
2020. dec. 25. 20:58
 4/29 A kérdező kommentje:
Akkor én kilógok a sorból. Csak egy diplomám van, a félmilliós fizetést meg 2 hónapra kapom :D Nő vagyok, farokügyben legalább nem kell versenyeznem.
2020. dec. 25. 20:59
 5/29 anonim ***** válasza:
30%
Bárhova mész az interneten, ott biztos fel fogja ütni a fejét egy-két "nem egyetemre kell menni hanem szakmát kő' tanúni', csak a kétkezi munka az igazi munka" típusú ember. Nem hinném hogy ez a gyakorikérdések sajátossága lenne.
2020. dec. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
34%

Mert sokan csak bekamuzzák és/ vagy felvágásnak használják, de látszik is. Olyanok mint ez a “történész” csak 0:40-nél: [link]


Na meg a “felvágós/ sznob” embereket mindenhol lenézik, akkor is ha amúgy tényleg van diplomája.

2020. dec. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%
Pont az, amit írsz. Bárki megteheti, megtehetné, de nem teszi meg (vajon miért?) és utálja aki meg meri tenni, beleteszi az energiát és többre viszi mint ő. De ez nem csak a diplomával van így. Bármilyen területen, bármit elérsz utálnak itt.
2020. dec. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
6, honnan tudják, hogy kamu-e a diploma vagy sem? Nekem nincs nagyon menő, de meg tudnád állapítani, hogy kamuzok-e? Azt mondani, hogy van diplomád, nem felvágás, sznobéria, ha egyszerűen csak rögzítesz egy tényt. Nyilván ha olyan kontextusban teszed, hogy akinek meg nincs, az egy csicska, az egy másik kérdés, de ott nem a diploma a gond, hanem a karakter. Manapság diplomát szerezni nem nagy dolog, van totálisan sötét ismerősöm, a turizmus-vendéglátást még ő is megcsinálta és annál még sokkal könnyebb szakok is vannak.
2020. dec. 25. 21:09
 9/29 anonim ***** válasza:
18%

Azt utálják (itt is és a való életben is) mikor valaki kérkedik vele. Pont ezért, mert ma már nem nagy dolog, mégis egyesek úgy beszélnek magukról mintha ők tojták volna a spanyol viaszt.

Főleg mikor ordít a stílusukról hogy a nyolc elemit is nyögvenyelősen végezték el.

Valahogy olyan proli dolog diplomával kérkedni, legalábbis az én normálisnak mondható környezetemben nem szokás. Azok szoktak, akiknek az egész családjában nincs egyetlen diplomás sem, ők az elsők a kis panelos környezetükben, és ezt ilyen baromi nagy hőstettnek élik meg.

Amúgy ezt a kérdést az a kérdés inspirálta ahol azt a tettüket írták le az emberek amire a legbüszkébbek, és az életmentés meg hasonló szép dolgok között valaki elkezdte sorolni a diplomáit, a nyelvvizsgáit meg a jogsiját?

2020. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem úgy érzik hogy a diplomások felvágnak, irigyek rá. Nagyon különböző társadalmi rétegek is keverednek itt. A legjobb barátomat itt ismertem meg évekkel ezelőtt, és nem volt érettségije sem. Most is megismertem egy új embert, akit nagyon kedvelek, ő pedig üzletvezető volt és 500k-t keresett. Mind a kettő ugyanolyan korban van mint én és nagyon hasonló gondolkodásúak, szabadidejükben szeretnek értelmes kérdésekre értelmes válaszokat írni.


Gondolom, aki a pénz alapján határolja be magát, úgy is gondolja hogy akinek sok pénze van, az biztos olyan sikeres és olyan távoli életet él, amelyben nincs ideje egy ilyen "szenny" oldalon írosgatni velük, ezért biztos csak hazug lehet.

2020. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!