Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fontos számodra az önismeret?...

Fontos számodra az önismeret? Ha igen, milyen formában foglalkozol vele?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de sajna belebukok mindig. Voltam pl.: önismereti tréningen, olvasok a témával kapcsolatban könyveket, de a gyaksziba nehéz átvinnem.
2020. dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fontos, és sajnos sok ember nem veszi komolyan. Pedig a megfelelő önismeret az alapja mindennek, enélkül egy rogyadozó ház az egész ember...
2020. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az önismeret napi rutin. Ha tetszik, ha nem. Az jár jobban, aki önként gyakorolja.
2020. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelő önismeret fontos, hogy harmóniában legyek önmagammal és jól működő emberi kapcsolataim legyenek. Hogy megtaláljam, miben tudok kiteljesedni, milyen munkát végezzek, megtaláljam a hobbit, amiben szárnyalhatok és amit élvezek csinálni. Helyes önismerettel reálisan tudom magam értékelni, se túl negatívan, se túl pozitívan. Megtanulom, hogy álljak ki önmagamért, de nem kell mindent magamra venni.
2020. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez pedig jól jön a pszichológus, önismereti könyvek olvasása, filmek, amelyek megérintenek és amellyel én is fejlődök, valami újat tanulok. Ha segítek rászorulókon, betegeken, az jótékonyan hat az önfejlődésemre. Át kell lépni tudni a határainkat, de tudni kell olykor távol maradni, nem mindig kockáztatni. Minél több embert megismerni, hogy szélesedjen látókörünk, világlátásunk. Utazni, új kultúrákat megismerni. Fejleszteni magunkat, új hobbik stb...
2020. dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szuper, hogy sokan így gondoljátok :)
2020. dec. 27. 14:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Rendkívül fontos, és hivatásszerűen is ezzel foglalkozom már, miután tapasztaltam a saját életemen, hogy mekkora hatása van.


Kellő önismeret nélkül szinte vakrepülés az élet: nem tudhatod, hova érkezel, és az jó lesz-e neked.

2020. dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rengeteget olvasok pszichológia témában. Önmagamon túl nagyon érdekel mások viselkedése is. Hogy pl. mit miért tesz valaki. Engem megnyugtat, ha keretet kap valami és azt érzem minél több ilyen könyvet olvasok, annál inkább tágul a látóköröm. Amellett, hogy magamhoz máshogy állok, másokat is gyorsan tudok elemezni, így könnyebben veszem az akadályokat az emberi kapcsolataimban és jobban át is látok egy-egy szituációt, ezért pl. a barátaim állandóan engem bombáznak a társaságban, ha tanácsra van szükségük.
2020. dec. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!