Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az MTA jóváhagyott nevei...

Az MTA jóváhagyott nevei közül mindegyiken hívnak vagy hívtak embereket?

Figyelt kérdés

Pl ilyen nevekkel, mint Ariel, Ernesztó, Daniló meg Heliodor sosem találkoztam még se élőben, se interneten.

Nekem úgy tűnik van úgy 30-40 divatnév mindkét nemnél + a régi hagyományosak, esetleg 1-2 furcsább, de el nem tudom képzelni, hogy a több ezer név közül mindegyiket viselte mar valaki.



2020. dec. 27. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

"Ariel, Ernesztó, Daniló meg Heliodor"


A listára olyan nevek kerülnek fel, amelyeket valakik kérvényeztek. Nem úgy működik, hogy valamelyik MTA-s gondol egyet, és akkor adjuk hozzá a Danilót, mert hát miért ne... Nem, ezeket a neveket valakik kérvényezték, az MTa pedig úgy döntött, hogy engedélyezi őket. Ergo kell, hogy legyenek ilyen nevűek. Az meg, hogy te nem ismered őket, nem jelent semmit, cirka 10 millióan élnek az országban, nem ismerhetsz mindenkit.

2020. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Végülis erre a válaszra számítottam, csak valahogy furcsa. De akkor ez a lista tele lehet ilyen "1 emberes nevekkel". Azért is érdekesek nekem ezek a különös (nem feltétlen ronda) nevek, mert a családban mindenkinek ilyen tucat neve van, így mindig lenyűgöz egyes szülők kreativitása. 😅

2020. dec. 27. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos egyre jobban felhígul a lista. Szerintem az Ernesztónak meg a Danilónak sincs semmi keresnivalója a magyar keresztnevek között, hisz mindkettőnek van magyar megfelelője: előbbi helyett ott az Ernő, utóbbi helyett a Dániel.


Egyébként én ismerek egy Ariel nevű újságírót.

2020. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Annak idején a Ladó János-féle Magyar Utónévkönyvben feltüntették, hogy egy adott nevet az egyik évben hányan adták a gyereküknek. Soknál volt 0 ez a szám. El tudom képzelni, hogy némelyiknél mindegyik évben ez lett volna.
2020. dec. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Azt el tudom amúgy képzelni, hogy 1-2 névnél csak kérvényezték, aztán mondjuk mégsem azt a nevet kapta. De amilyen nevű emberekről hallottam / ismerek, simán el tudom képzelni, hogy a többséget adták már 1 vagy 2 embernek. Nyilván attól is függ, ki milyen közegben létezik, el, milyen a környezete. Anyukám iskolaorvos, és van több ismerősöm, akinek szintén vannak olyan rokonai, akik gyerekekkel foglalkoznak (pl. óvónő), vagy önkormányzatnál. Na, ilyen forrásokból hallom inkább a fura neveket, vagy vidéken élő gyerekes ismerősöktől, akik a gyerekeik osztálytársairól mesélnek, mert alapvetően egy budapesti felsőközéposztálybeli családból származom, tűrhető suliba írattak a szüleim, tehát tudtak választani... onnan továbbmentem 8osztályos gimibe, egyetemre, irodában dolgozom... így azért a nagyon elmebeteg nevekkel jobbára nem találkozom, mert többségében nem a nagyon iskolázott emberek adják / gondolják azt, hogy ezzel lesz a gyerekük különleges. Mert pl. megyeszékhelyen levő általános iskolás unokatesómnak van Ramszesz nevű osztálytársa... meg anyukám mesélte, hogy most van egy Dzsúlió nevű gyerek vmelyik osztályában.
2020. dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Az öcsém keresztapja Ariel,anyukám unokatestvérének a fia Medox, de ismerek Sánelt is
2020. dec. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Erneszto letezik, mert Lejla emliti egy zeneben 😂 boldog szuletesnapot kivan apad anyad es Erneszto a kisocsed
2021. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Utolso elotti, el ne ajulj magadtol 😅
2021. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!