Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Próbáltál már változni tudatos...

Próbáltál már változni tudatosan? Mennyi időbe telt?

Figyelt kérdés
Egy ideje felismertem magamban több rossz tulajdonságot is, amin próbálok változtatni, de piszok nehéz. Például sokszor rá akarom erőltetni másokra a saját akaratomat, ami tudom, hogy rossz és most is van egy ilyen szituáció és szószerint kényszerítenem kell magam, hogy ne csináljam. Fárasztó is vagyok, ezen is próbálok változtatni, milliószor elmondom magamban, hogy "oké, most maradj csendben" vagy "ezt nehogy kimondd hangosan", aztán azon kapom magam, hogy már megint lefárasztottam valakit a hülyeségeimmel. Ez a két dolog van, amiben szeretnék változni, de úgy érzem csak egy ideig megy. Vannak dolgok, amiken sikerült már pl. szörnyen lusta voltam, de most már tudatosan úgy intézem a napjaimat, hogy ha pihenek is, de mindennap csináljak valami hasznosat. Utáltam régen magamban, hogy nem tudok főzni, ezért megtanultam. Régen hajlamos voltam kibeszélni másokat, de ezt is sikerült "kiírtani" magamból, és már eszemben sincs magamon kívül más életével foglalkozni. Ezektől a változásoktól érzem, hogy jobb ember lettem, jobban szeretem magam. De az a két rossz tulajdonság nem akar elmúlni, hiába idegesít engem is, hogy ilyen vagyok. Kinek mi vált be ezzel kapcsolatban?
2020. dec. 27. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ami viszonylag könnyen ment, van ami semennyire
2020. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. Általában nekem úgy megy hogy a kezdés nehéz de utána a legtöbb dolog könnyen megy.
2020. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Most is azt teszem. Nagyon elegedetlen vagyok magammal a tulsulyom miatt. Sokaig nem akartam hinni abban, hogy ez fejben dol el, de lényegében minden korabbi probalkozasomat en szabotaltam (ez szinten egy olyan tulajdonsagom, amin szeretnek valtoztatni, mert hajlando vagyok menekulot fujni, ha koszamithatatlan, de boldogsaggal kecsegteto vizekre eveztem).


Elhataroztam, hogy onfegyelmet es turelmet fogok fejleszteni, illetve azt is, hogy oszinte leszek masokkal. Az onfegyelem es turelmet eredmenye eddig -10 kg, szoval ebbol tudom, hogy jo uton haladok.


30-60 nap alatt kialakul egy szokas, szoval ha tudatosan akarsz valtoztatni, akkor fontos, hogy uj szokasokat alakits ki, mert azok sokkal erosebbek lehetnek a motivacional / lelkiallapotodnal. Egy-egy celzott, hasznos, jo szokas akkor is elorebb fog vinni, ha semmihez sincsen kedved, nincsen motivaciod.

2020. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó úton vagy.Felismerted, hogy hol kell változtatni és próbálod is.Eltart még egy ideig.

Nekem az vált be, hogy elengedtem mások problémáit.

Nem akartam mindenáron megmondani nekik, hogy mit tegyenek.Nem kritizálták őket mert szerintem szarul csinálják az életüket.Mert ezek voltak a hibáim.Folyton okoskodtam.

Ma már csak a saját dolgommal foglalkozok.

2020. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem különbséget kell tenni az alaptulajdonságaink és a szerzett/ránevelkedett rossz szokásaink közt. Előbbin nem lehet változtatni, mert ilyen vagy és kész. Utóbbin lehet, mert a közösség, család amiben mozogtál, ahonnan hoztad őket, egy látott, tanult dolog, és ha elnyomás hatására lettél olyan amilyen, akkor megváltozhatsz, mert az alapszemélyiséged más. Aki pl. túlsúlyos, vagy lusta, az olyan szokásmintákat vett fel régebben, amik azzá tették. Fel lehet dolgozni, túllépni rajta. De ha valaki pl. szeret sokat beszélni, az egy alaptulajdonság, amit elfojtani el lehet ugyan önkontrollal, de valójában ebből megváltozni nem lehet.
2020. dec. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esettől függ. Van, ami pl. sikerült úgy, hogy néha vissza-visszatérek a régi rossz szokásaimhoz, de nagyjából oké (pl. életmódváltás)... van, ami sosem sikerül, akármennyire próbálom (tudjak könnyebben feloldódni idegenek között).
2020. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Némely tulajdonságokkal könnyű leszámolni, másokkal nem.


Nekem a két legkeményebb dió a lobbanékonyságom és a türelmetlenségem volt. No meg a szorongást okozó negatív gondolataim.


Mindegyikkel sikerült megbírkóznom, de több évbe telt. Úgyhogy kitartás, Neked is menni fog!

2020. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!