Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiúként nagyon érzékeny...

Fiúként nagyon érzékeny vagyok, normális?

Figyelt kérdés

Gimis srác vagyok, és érzelmileg nem hiszem hogy instabil lennék...

Mitől lehetnek ezek?


2020. dec. 29. 02:36
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Semmitől. Ez normális, csak társadalmilag, "biológiailag" nem elfogadott. A tanácsom, mint hasonló cipőben járónak, hogy igyekezz elrejteni az érzelmeid és erősnek mutatni magad, illetve csak nagyon szükséges esetekben kimutatni az érzelmeid.


De ne aggódj, nem vagy "abnormális".

2020. dec. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy te mennyire szélsőségesen vagy érzékeny, de önmagában fiúként érzékenynek lenni teljesen normális. A nőkre valamelyest jobban jellemző a neuroticizmus (a negatív érzelmekre való fogékonyság), de ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ettől ez női tulajdonság lenne, a férfiáknál csak pár százalékponttal alacsonyabb a tulajdonság gyakorisága szimplán.


Ha viszonyt úgy érzed, hogy segítségre van szükséged, akkor ne félj felkeresni pszichológust vagy mentálhigiéniás szakembert. Teljesen normális a dolog, és szinte mindenkinek csak javára válik, ha jó szakembert fognak ki. Saját tapasztalatomból is beszélek.


25/F

2020. dec. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Önismeret irányába indulj el.

EQ, BMTI, önazonosság.

2020. dec. 29. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Egy férfi miért ne lehetne érzékeny? Ugyanúgy vannak érzelmeink mint a nőknek.
2020. dec. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Lehet érzékeny, de ha nem tudja ezt magáról és nem tud vele kibékülni és más akar lenni emiatt, vagy a társadalmi nyomás miatt, vagy félre érti az érzékenységet, miközben neurotikusságra gondol, az megint nem mindegy. Ezért segít ebben az önismeret.
2020. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj, én is érzékeny vagyok, nem ettől lesz valaki férfi.

21F

2020. dec. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Ne biztassátok már te jó ég... Az ilyenekből lesznek a kis "soy boy"-ok akik büszkén állnak neki bőgni egy nő előtt is.

Akkor máshogy mondom: baj, ha egy férfi érzékeny, de erről nem te tehetsz természetesen. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy ezt a tulajdonságodat megfelelő ideig rejtve tartod.

2020. dec. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Vagy éppen a feltalálók, vagy cukrászok, postások, busz sofőrök, ügyvédek, tanárok, pszichológusok, gondozók, építőmunkások, taxisok, radio bemondók, divatcsászárok vagy bárkik.


Érzékenység nem gyengeség.

A neurotikus hajlam lehet előny is. Vannak szakmák, ahol előny, és van ahol hátrány.

Az érzékenység több irányú, mások érzelmeire is figyel, nem csak a sajátjára. A neurotikusok nem tudják uralni, felismerni saját érzelmeiket. Ezt még kell nekik tanulni és akkor nem lesz belőle gond.

2020. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A neurotikusok nem tudják uralni, felismerni saját érzelmeiket. Ezt még kell nekik tanulni és akkor nem lesz belőle gond."


Ugyanerről beszéltem én is :) De ha nem uralják, hanem átengedik magukat az érzelmeiknek, és azt hiszik, hogy ezzel az állapottal nincs semmi baj, azt már soy boy-nak nevezzük.

2020. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!