Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az, ha valaki el lett,...

Milyen az, ha valaki el lett, el van kényeztetve?

Figyelt kérdés

Nekem a nagyszüleim folyton mondják, hogy elkényeztettek a szüleim... Én ezt nem így látom.


Nem panaszképpen mondom, mert szerintem természetes, de pl. amióta egy kis szatyrot meg tudok emelni, mindig segítettem a szüleimnek vásárolni, hazavinni (3. emeleten lakunk, lift nélkül) a cuccokat.

Meg pl. szó nélkül elmosogatok.


Akit elkényeztettek, az nem azt jelenti, hogy pl. a házimunkából nem vette ki a részét, luxusnyaralások, luxuscuccok, meg ilyesmik?


17/F vagyok.


2020. dec. 29. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
A nagyszüleid gondolom háborús veteránok, kivédték a tatárjárást, később a török megszállást, majd százakat öltek meg a Don kanyarnál, aztán még a szovjetek ellen is felkeltek. Ezzel manapság nem tudsz versenyezni.
2020. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Mai értelemben elkényeztetett:

Feltétel nélküli szeretet a gyerek felé, a gyerek bármit tesz az jó, még akkor is, ha rossz. Minden el van neki nézve, kötelességei nincsenek, ehhez képest agyon van dicsérve a tudásától függetlenül.

Aztán egy ilyen gyermek kikerül az életbe, az maga a 2 lábon járó frusztráció, aki ott köt bele mindenkibe, amíg lehet.

És tart ez addig, amíg nem kap annyi visszajelzést, hogy mély depresszióban éli le élete hátralévő részét.

Nem érti, miért bántják, amikor ő tökéletes.

2020. dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Megkap mindent első szóra, anélkül, hogy a kisujját is meg kéne mozdítania. Önerőből kevés dolgot ér el/ kap meg, mert mindent alá tesznek (eleinte). Emiatt nem tanulja meg igazán értékelni a dolgokat, mert készpénznek veszi, hogy úgyis vannak/ lesznek majd. Nem foglalkozik mások érzéseivel, önző. Ha valami kicsit nem úgy megy, ahogy eltervezte rögtön hangot ad neki, panaszkodik, elégedetlenkedik és ujjal mutogat másokra.
2020. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Mindent megvesznek neki, vagy mindent megcsinálnak helyette.
2020. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kellett -nem hagyták- küzdeni, erőlködni semmiért -vagy nagyobb dolgokért. Nem kellett áldozatot hoznia a neki fontos dolgokért.
2021. jan. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!