Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyar átlagemberek világviszo...

Magyar átlagemberek világviszonylatban tényleg értelmesnek számítanak, vagy ez egy itthon terjedő sztereotípia?

Figyelt kérdés
Most nyilván nem a kiemelkedően okos és nem is az átlag alatti értelmi szintű emberekre gondolok, mert olyan mindenhol előfordul. Európán belül pl. hogy állunk? (Ez elsősorban azokra vonatkozik, akik éltek már külföldön).

2020. dec. 29. 16:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
EZ csak MO-on élö hiedelem, az igazság inkább fordítva van.
2020. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem világviszonylatban átlagosak vagyunk.
2020. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

#1

Persze,mert a magyarok csak hülyék lehetnek mindig...

Nem azt mondom,hogy mi vagyunk a Tudás Népe!

De nem is vagyunk hülyék!

2020. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Sík hülye a többség, de külföldön még sokkal sötétebbek. Szóval "jól" állunk.
2020. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

6 éve jöttünk el Magyarországról. Rengeteg különbséget látok azóta. Van sok olyan különbség, ami ránk nézve negatív, de van amiben jobbak vagyunk.

Pl. Talpraesettebbek vagyunk mi magyarok. Jobban oldunk meg váratlan helyzeteket, gyorsabban kapcsolunk, keresünk alternatívákat.

Ezt tapasztaltam.

Teljesen egyszerű példa a közlekedés. Itt minden olyan szépen le van írva, mindenki tudja és tartja is magát hozzá. Jó állapotú utak, szépen felfestett sávok stb. Minden megy flottul, mígnem valami “nem várt” történik. Láttam már nagy útkereszteződésben 4 autót állni középen, csak mert nem tudták hogyan tovább, lefagytak, most akkor ki merre induljon,komolyan mint a birkák csak pislogtak egymásra.


Okosabbnak viszont nem mondanám magunkat. Nagyon idegesít például a “nekemezjár” mentalitás. Nekünk minden jár, de legfőképpen csak a szánk. Példa: adott országban rengeteg külföldivel találkoztam már munka, suli vagy csak a hétköznapok kapcsán. A magyarok nagy része nem tanulja a

nyelvet, hiába itt él, nincs rá igénye. Elvárja, hogy mindig valaki segítsen, de a kisujját sem mozdítja, hogy megtanulja a nyelvet. De a segély meg a fizuemelés az JÁR. Érdekes, mert nem gondoltam régen, hogy mondjuk a románok jobban igyekeznek nálunk 🤷🏻‍♀️


(Saját tapasztalataim.)

2020. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Én csak a németekkel és az osztrákokkal tudom összehasonlítani magunkat. Ők átlagban értelmesebbek. De ennek megvan az oka: nagyobb a jólét, az emberek tovább tudnak tanulni, nem olyan stresszesek, nem olyan frusztráltak. Nem olyan könnyű felhergelni őket mint a magyarokat. Ha itt is olyan jólét lenne, egy idő után itt is kifinomultabbak lennének az emberek.
2020. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%

Magyar embernél leleményesebb nincs a világon!

És itt csak a magyarokra gondolok nem azokra aki hirtelen úgy gondolják hogy ők magyarok!

Magyar nélkül nem lehetne gyufát gyújtani, nem lehetne űr repülni,nem lehetne golyóstollal írni,nem lehetne presszókávét inni, aroma záró zacskózni, nem lehetne panírozni,hologramot készíteni,villamossággal történelmet írni,nem lehetne lószerszámozni,nem lehetne szántani, nem lehetne építészet,nem lehetne szobrászat, nem lehetne festészet ,nem lehetne írásbeliség, stb

2020. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem átlagos esze van a magyaroknak
2020. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak más. Én az oktatási rendszerbe is belekóstolhattam külföldön, máson volt teljesen a hangsúly mint nálunk. Tapasztaltam pozitív és negatív részét is a dolgoknak.

Szerintem átlagosak vagyunk, csupán más felfogással, mert más körülmények között nevelkedtünk.

2020. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%
8-as 9-es nem magyar
2020. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!