Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha állandóan...

Mit tegyek, ha állandóan kontrollálni, manipulálni akarnak engem ? Rohadtul elegem van már.

Figyelt kérdés
Egyik családtagommal elég rossz volt a viszonyom, később elköltöztem, és valamelyest stabilizálódott. Most ünnepekre hazaköltöztem és minden sz@rba beleszól, maga alá akar nyomni, támogat anyagilag, cserébe beleszól minden dolgomba, nem intézhetem a saját dolgaimat és még szid is. Nekem ebből nagyon elegem van, ilyen emberek miért léteznek egyáltalán ?

2020. dec. 30. 12:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Erőszakos, ukázokat ad ki nekem, helyettem is eldönti, mi a jó, beleszól az életembe. És nagyon elegem van. A hatalmát akarja felettem fitogtatni, nekem meg nagyon elegem van, hogy óvodásként kezel és bánik velem és meg tudnám ölni.
2020. dec. 30. 12:49
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért költöztél vissza, de amint teheted akkor csomagolj és lépj. Az ilyen embert nem tudod megváltoztatni, így el kell venned előle a hatalmat magad felett, amíg tőle függsz bármilyen téren addig azt tesz veled amit akar, te meg csak szép jobban becsavarodsz tőle.
2020. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz eset,mert 1 az hogy csládtag 2 pedig hogy támogat anyagilag.Nem tudod gondolom vele szépen megbeszélni.Annyit tehetsz hogy elviseled amíg nem tudsz változatni az anyagi dolgaidon.A balhénak semmi értelme,mert akkor esetleg mindenki rád fújhat vagy megvonja tőled az anyagi támogatást ami nem túl jó.Idegesítő lehet,de nyelj nagyokat vagy próbáld vele szépen megbeszélni hátha...Nem lehet nagyon tanácsot adni,mert ez egy elég nehéz helyzet
2020. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán adatik meg egy embernek, hogy kiszolgáltatottá téve magát, hagyják az illetőnek, hogy a saját életét élje, - többnyire a "valamit, valamiért" elv mentén szoktak folydogálni ezek a történések, egyfajta "jogosítványként" kezelik sokszor ezt az állapotot. Ha ennyire nem bírod, hogy beleszólnak az életedben, akkor egyetlen mód a kontroll érzet megszüntetésére, ha ismét a saját kezedbe veszed a sorsod irányítását, - kénytelen vagy elköltözni valahová. Ameddig ezt nem tudod megvalósítani, addig kevés az esély arra, hogy ez megnyugtatóan rendeződhessen. Komoly problémáid adódhatnak egy munkahelyen is, ha ennyire nem bírod a kontrollt, mert ha nem te vagy a csúcsvezetők egyike a munkahelyen, akkor bizony ott is alkalmazkodnod kell majd és a munkáltatók nem a szociális érzékenységükről híresek, - soha nem lesz egy stabil munkahelyed, mert idővel mindenhonnan menned kell majd, ha nem alkalmazkodsz.
2020. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Folyton kontrollmániás, erőszakos emberekbe futok bele. Nem hiszem el komolyan... Ez lenne a karmám ? De tényleg mindenhol belebotlok ezekbe...
2020. dec. 30. 12:56
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Tanulnod kell és jó pozíciót keresned az elért eredményeiddel vagy vállalkozni, - más módon nem tudsz kitörni ebből az érzésből.
2020. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
2 : Gondoltam karácsonyra, meg ünnepekre hazaköltözöm, de már megbántam, mert minden irányítást kivesznek a kezemből és pórázon rángatnak.
2020. dec. 30. 13:08
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha te feladtál egy már működő életrendet egy olyan időtávlatért, mint "az ünnepek", akkor te eddig sem éltél rendezett életet vagy gyerek ésszel gondolkodsz még, - ergo, nem vagy érett az önálló életre. De legalább van esélyed egy újra kezdésre.
2020. dec. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy irányítsanak! Szeretnék teljesen független, autonóm ember lenni. Saját döntésekkel, hogy ne mondják meg, mit csináljak. Miért nem tartják tiszteletben a határaimat és miért avatkoznak be olyan dolgokba, amihez nekik a világon semmi közük ?
2020. dec. 30. 13:17
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Zokoghatsz itt napestig, de ha semmit nem vagy hajlandó tenni a saját problémád megoldásának érdekében, akkor minden úgy is fog maradni körülötted, ahogyan van.
2020. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!