Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hosszú idő óta foglalkoztat a...

Hosszú idő óta foglalkoztat a szabadság és az autonómia gondolata ? Mit gondolsz, mennyire lehet életében szabad egy ember. Hogy minél kevesebb embertől/ körülménytől/ hatástól függjön. Elérheti az ember a totális szabadságot ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 15:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
10: Nem lehet... Ha kiengedem a kezemből a gyeplőt, a kontrollt, akkor azzal beismerem, hogy egy gyenge életképtelen s.. r vagyok...
2020. dec. 30. 16:57
 12/19 anonim ***** válasza:
Érdekesen fogod fel az életed. Valóságban semmi kontrollod nincs az életed felett, csak a hozzáállásodról dönthetsz. Számomra az az erős aki beismeri, hogy nincs kontrollja az élete felett, mert azt a legnehezebb feldolgozni, hogy valójában nem tudsz semmit és nincs erőd a külvilág fölött.
2020. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
De nekem ez megsemmisítő hatású. Szeretem, ha minden a terveim szerint alakul.
2020. dec. 30. 17:44
 14/19 anonim ***** válasza:

Elérheti. Úgy hívják csövesség. Na az totális szabadság ilyen szempontból mert csak magadtól függsz.

Ezt gondolom te sem akarod.


És vannak fokozatok ez alatt. Pl olyan gazdag vagy hogy úgymond pénzügyileg független, de ez sem jelent teljes szabadságot.

2020. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen dolog felett van kontrollod, kérdező: a saját hozzáállásod, és a különböző helyzetekre adott reakcióid felett.


Ha neked a totális kontroll hiánya gyengeség, akkor rossz kiindulóponttal állsz az élethez. Minimális alázatra szükség van hozzá.


A pénzzel sok mindent kontrollálni tudsz, főleg passzív módon, azaz sok hatást elkerülsz - de a totális kontrolltól borzasztóan messze esik az is.


Aki a kontroll miatt vágyik vagyonra, abból lesz végül hatalommániás, és fordul át előbb-utóbb paranoiássá.

2020. dec. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#15 Egyetlen dolog felett van kontrollod


Mármint TELJES kontrollod.

2020. dec. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"De nekem ez megsemmisítő hatású. Szeretem, ha minden a terveim szerint alakul."

Értem, hogy mit szeretsz és mit hogy érzel, de a 15-ös is nagyon jól reflektál a hibáidra, hogy miben kéne fejlődj, ha segítségért fordultál hozzánk. A te elképzelt szabadságod nem elérhető a földön abban a formában, amiben szeretnéd. A lelki szabadság viszont meg tudja adni, még ha nem is tűnik úgy.

2020. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

1/


Amíg a pénztől függ az ember se szabad se független nem lehet csak illúzió.Pont az a legnagyobb rabszolga aki szabadnak érzi magát.Egyébként ha azt nézzük nagyon jó a nagyon gazdagoknak mert teszik amit akarnak de valójában ez nem igaz amíg ők is függnek a pénztől addig csak egy xy szabadság van de igazi nincsen,az igazi szabadság hatalmas áldozatokkal járna és kevesen merik meglépni.

2021. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

3/


Esetleg a társadalomból vonná ki magát de úgy írod mintha más nem lehetne élet csak az ami a társadalom pénz és ilyesmik.Ki vonja magát az életből?Akkor él egy másik életet minden élet amit valaki megél nincs meghatározva,hogy csak ez lehet és kész.Pont olyan mint a boldogság sokan keresik egy életen át mert azt látják,csak ez lehet a boldogság vagyis egy út de valójában ott van az orruk előtt a boldogság ami ezernyi más út de mivel egyet hajtanak sosem találják meg csak azért mert a hülye társadalom egyet mutat mindenkinek.

2021. febr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!