Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ember azért válik kapzsivá...

Egy ember azért válik kapzsivá, mert nem kap elég szeretetet, és fél, hogy mindenét elveszti?

Figyelt kérdés

Egyik Hamvas Béla könyvben olvastam ezt:

" A kapzsiság nem azért van, hogy az ember jóllakjon, hanem az éhenhalástól való félelemért."


Magyarán egy gazdag ember azért akar még milliókat, milliárdokat, mert fél, hogy a végén majd elveszti őket és földön futó lesz. Miért fél ennyire? Mert nem kap elég szeretet, múló dolgokban keresi a boldogságot.


Magamon is tapasztalom, mert amikor rossz a kedvem én is ezt a szeretet hiányt érzem, és bele fantáziálom magam abba, hogyha villám lenne medencével, akkor tök boldog lennék. Aztán mikor jó kedvem lesz, utána rájövök arra, hogy múló dolgoktól sose leszek boldog, és sose fogok lelki békében élni.


2021. jan. 1. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem egészen.

Az éhen halástól való PRIMITÍV félelem megrögzül, és kapzsisággá,

harácsolássá fajul.

Az az "éhség" nem kizárólag élelemre vonatkozik, hanem tárgyi birtoklásra is.

2021. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem feltétlenül. Én most nagyon jól keresek, de életem során nagyon sok rosszat, lenézést, megalázást semmibe vevést kaptam az emberektől. A munkám során, ami segítő szakma igyekszem mindent megtenni, de azontúl semmit. Mindenki felelős a saját életéért, mindenki számára ott van a lehetőség, hogy hülyére keresse magát, ha nem is milliárdos, de 500-600-as havi nettókat lazán hazavihessen, ehhez még túl sok ész sem kell. Innentől fogva teljesen hidegen hagy ha valaki pénzért kuncsorog, az ilyen ember egyszerűen lusta. Ennél még szánalmasabb, amikor gyereknek kuncsorognak, aki nem tud egészségben-betegségben normálisan eltartani egy gyereket az ne vállaljon, jó itt persze van egy két ritka példa, pl. az SMA-sok a milliárdos gyógyszerigényükkel, de általában az a szülő aki pénzért kuncsorog, azért teszi ezt, mert egyszerűen az nem fér bele, hogy orvoshoz vigye a gyereket és itt most nem a hálapénzen van a hangsúly, hanem az illető azt nem engedheti meg magának, hogy pár napot ne otthon aludjon, amíg a gyerek kórházban van. Az ilyen normál körülmények között is éppen létminimum felett nevelte a gyereket... akkor minek vállal. A gyereket mondjuk sajnálom, de sajnos éppen olyan idióta felnőtt lesz belőle nagy eséllyel, mint a szülei.
2021. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

"Mindenki felelős a saját életéért, mindenki számára ott van a lehetőség, hogy hülyére keresse magát, ha nem is milliárdos, de 500-600-as havi nettókat lazán hazavihessen, ehhez még túl sok ész sem kell. "


Hihetetlen hogy emberek minimális térlátás nélkül vegetálnak. Tényleg soha nem képzelted el hogy hányan vagyunk a bolygón, mennyien csinálják a ruhád, kajád, kütyüid, és ha ezek mind 500-600 ezret keresnének és úgy élnének mint te mi lenne a végeredmény?

2021. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 Erről a szeretet nélküliségről beszéltem. Nem kapott elég szeretet, ezért elkezd másokat lenézni, nem empatikus és kapzsi. Ezért kéne egy közösségi, empatikus társadalom irányába mennünk, mert ha van bennünk mások iránt szeretet, együttérzés, és nem csak önmagunkkal foglalkozunk, hanem minden ember felelős lesz minden emberért, akkor megszűnik a kapzsiság.
2021. jan. 1. 23:01
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, rohadtul nem érdekel, hogy a kínai biorobotok, akik a kütyüim gyártják hogyan élnek. Magyarországról beszélek. Itt ha nem vagy balfék, nagyon jól meg tudsz élni.
2021. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, a munkám során akikkel kapcsolatba kerülök azokért szoktam vállalni a felelősséget, korrekt módon. Másokért viszont nem. Miért is kellene? Az a világ amiről te álmodozol, azt úgy hívják, hogy kommunizmus. Gyakorlatban nem működik.


Egyébként én amennyi együttérzést kaptam gyermekkoromban meg később is, úgy vagyok vele, hogy mindenki bekaphatja. Csak azért aláztak meg, mert gyengébb voltam fizikálisan. Nagy nehezen felverekedtem magam a tápláléklánc aljáról, most hogy fent vagyok nem fogok másoknak segíteni.

2021. jan. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként kérdező, igen, van igazság abban amit mondasz. De nekem például már egyszerűen nem éri meg empatikusnak lenni.
2021. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Anyám is ezt vallotta 2-es válaszoló, hogy aki nem viszi sokra az lusta, megvetendő, semmi ember. Sajnos az emberek nem születnek egyforma képeségekkel. Két unoka testvérem - akiknek kötelező volt diplomát szerezniük - az egyik a kisujából kirázta, a másik éjjel-nappal tanult emberfeletti erőfeszitéssel, hogy megfeleljen az elvárásnak. Nekem meg rossz a kézügyességem. Voltam egyszer idénymunkában, nem tudtam teljesiteni a normát. Pocsék érzés volt, hogy én vagyok a legrosszabb. Ráadásul anyám megtudta. Még otthon is el kellett szenvednek, hogy szégent hoztam rá. Én tudom saját magam által is meg a környezetemben is látom, hány ember szenved az adottságai miatt. Nem mindenki sz.r alak aki nem viszi sokra. Én részben a szerencsémnek is köszönhetem, hogy megtaláltam a helyem az életben és nem élek rosszul. Elg szomorú, hogy emberek ennyire le tudják nézni és bántani a másik embert. Pedig ha egy napra is a helyében volnának...
2021. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"hogy aki nem viszi sokra az lusta, megvetendő, semmi ember."


Szerintem az ilyen kijelentéseket büntetni kéne pénzbírsággal, de esetleg börtönnel is. Ilyenek miatt nem hiszek a szólásszabadság szabályozatlanságában. Igenis szabályozni kell az ember tanulja meg azt, hogy nem szabad senkit se szar embernek nézni, az élet legyen akkor is értékes, ha megszületsz. Ha valaki ezt megsérti fizesse be a büntetéssét vagy ülje le és a börtönben gondolja át azt, hogy miért nem szabad senkit se lenézni, és miért fontos minden életet egyenlően értékesnek vallani, ez mindannyiunk közös érdeke.

2021. jan. 1. 23:36
 10/17 anonim ***** válasza:
Aztán ha mindenkit ráveszel hogy ne legyen biorobot, meg is haltál, mert éhenhalsz. Kérdező, igazad lehet, tényleg itt van a kettes aki frusztrált mert nem gorilla, és a kapzsiság a végeredmény.
2021. jan. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!