Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvesztegettem a fiatalkorom...

Elvesztegettem a fiatalkorom a videojátékokkal, merre tovább?

Figyelt kérdés
Így 21 évesen döbbentem rá arra, hogy elcsesztem az életem legszebb éveit, amit soha, de soha nem fogok visszakapni. Pár hónapos koromtól kezdve TV függő voltam, néztem egész nap a CartoonNetwork-öt, majd 12 éves koromban Minecraft függő, 13 éves koromban Team Fortress 2, 14 CsGo, 15 Hearthstone, 16 2. vh-s stratégiai játék, 17 Rainbow Six, 18-19 Fortnite, 20 évesen pedig minden egyben. Keményfüggő voltam és ennek a szövődményeiben élem vegetációm jelenleg. 21 éves koromra annyira kiégtem, hogy semmihez nincs kedvem és csak az asztalt bámulom a monitoron felkelés utántól (du 1-2) hajnalig (3-4). Elcsesztem az életem. Kóros elhízott vagyok (130 kg), fizikai erőm teljesen leépült (mint egy újszülötté, semmit nem tudok felemelni), szellemileg ki vagyok égve, mint egy 70 éves, nincs semmi piacképes tudásom (nem érdekelt az iskola), kezeltlen depressziós vagyok, szűz vagyok, incel vagyok, egy való életbeli barátom nincs, antiszociális vagyok, pénzem nincs, az egészségem romokban. 12 éves korom óta napi 12 óra volt a minimum iskolaidőben, amit a videójátékok előtt töltöttem, hétvégén és szabadnapokon 16 óra. Sokkban vagyok és nemtudom merre tovább, vagy van-e értelme tovább. Egyetemre járok 3 éve, de csak puskázok, pont nem érdekel a tanulás vagy mások carry-znek a hátukon. Internetes haverok vannak, akik idekötnek a monitor elé, ideerőszakolnak, de a mocsárba húznak emiatt, mert ők is pont ilyenek, mint én, de ők élvezik. Mostmár sak ritkán indítok el játékot, inkább csak felmegyek beszélgetni és bámulom az asztalt, max néha 1-1 youtube videó becsúszik. Teljesen magamalatt vagyok, de pszichiátert nem akarok (itt megölik az embertÖ és pszichológust pedig a rossz tapasztalataim miatt nem. Mihez kezdjek magammal?

2021. jan. 1. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
egyetemi csoporttarsaiddal probalj barati kapcsolatot kialakitani, kezdj el sportolni, jot fog tenni a tulsulyoddal es a kiegeseddel kapcsolatban is. ha nem boldogulsz, menj pszichologushoz, az a munkajuk hogy segitsenek
2021. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Szerintem ebben a korban sokan rádöbbennek, hogy mit nem csináltak jól. Neked ott van az egyetem, tanulj, barátkozz ott. Szerezz barátokat a közeledben, szakadj ki otthonról, járkálj el. Persze rossz erre rádöbbenni, de legalább felismerted a problémát. Mostmár csak azon kell gondolkodni, hogy mit lehet ez ellen tenni, illetve megtalálni önmagad, hogy ki is vagy valójában, mik a céljaid, stb.
2021. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kialakítottam, van is egy 10 fős """"baráti"""" kapcsolat, de az a baj, hogy ilyen nagyn passzív társaság. 3-4 naponta történik egy kis messenger beszélgetés, de ennyi. Az egyik fele ugyanez, mint én, de nekik nincs szükségük a társaságra, a másik fele pedig éli a saját életét a régi haverokkal, dolgoznak és a családjukkal vannak, nincs idejük erre a társaságra. Nem akarom őket elárulni, ezért nem nyitottam másfelé. Meg az is baj, hogy mindenki méshol lakik és mindenki mindenkitől minimum 70 km-re, ezért ultra rtikán van csak összeröffenés. Sportolni jó lenne, de nem tudom hol kezdjem el. Mert ugye 130-140 kilósan futni nem lehet.

A járvány is ugye nehezíti a dolgom jelenleg, nem lehet elmenni most sehova, nem lehet szocializálódni.

2021. jan. 1. 22:45
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Törölj minden játékot, tiltsd le a barátaidat hogy ne érjenek el, de a legjobb, ha eladod a fiókjaidat. Talán sok melónak tűnik, de szerintem 1 év alatt jelentősen javulhatna az egészséged, a szokásaid, teljesen átalakulhatnál, aztán életed végéig ellennél, mert ha tudatosan dolgozol ezeken, akkor sorban tudsz menni a megoldásokon.


Ha a legnagyobb addikciódat eltörlöd, azzal már jelentős fejlődésed lehet, mert a felszabadult figyelmed és energiát hasznosra használhatod. Én azonnal sportolni kezdenék a helyedben, az teljesen talpra állít mentálisan.


A szüzességgel később törődnék. Először egészséges szokásokat alakíts ki, találd ki mit akarsz dolgozni majd és ahhoz állítsd be az életedet. Sok könyvet olvass egészséges szokásokról.

2021. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam tönkretenni pár éve az egyik játékbeli fiókom, hogy kezdjek róla leszokni, de ahogy elkezdtem, instant megbántam, sírtam és abbahagytam. Haverjaimat 1 hónapja letiltottam és töröltem majdnem mindenhonnan, de volt egy platform, amin elfelejtettem. Egyből betámadtak 5-en, monsták hogy most azonnal vissza minden, barátok vagyunk, stb. És hagytam magam, feloldottam őket, újraaddoltam őket és minden ugyanúgy megy, mint ha mi se történt volna. Most is itt ülünk csendben Discordon felkelés óta, néha valaki beleböfög egyet, röhög a mikorofonba mert küldenek neki egy mémet, valaki játszik és üvölt, hogy csal az ellenfél, kisírjuk egymásnak, hogy a 3 éve kiszemelt csaj éppen mit csinál és hol, lesz-e esélye valakinek, ha csak itt várja a sültgalambot de elmondani már fél a lánynak, stb.

nincs akaraterőm változtatni, inkább ülök a tűn, hiába fáj mint állat, de kényelmesebb, mint felállni belőle.

2021. jan. 1. 22:55
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

nem te vagy az akit a jatekos havewrjai tesznek tonkre? par hete volt rola egy kerdes.

en nem ertek hozza hogy hogy kell pontosan, de kitorolnem a profilokat, es a haverokat is akikkel jatszani szoktal, te is tudod hogy nincsenek jo hatassal az eletedre.


a sportot pedig otthon is kezdheted, a youtubeon ezernyi fitness video van, es kardioval kezdenek, de csak ovatosan hogy ne legyen semmi bajod, plusz kezdj el egeszsegesen enni, sok vizet inni es vitaminokat szedni, a kedelyallapotodon is sokat fog javitai

2021. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Valamikor kérdeztem a toxikus haverjaimról. De ha belinkeled, megtudom mondani.
2021. jan. 1. 23:04
 8/15 anonim válasza:
100%

#2 vagyok, szerintem ha mindent kitörölne akkor meg magányosan érezné magát a kérdező. Ez drasztikus változás lenne, én ezt nem tanácsolom.

Kezdésként elég lenne az étkezésre odafigyelni, és csak utána sportolni valamit.

2021. jan. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Neked aztán jól el ment az életed a játékra.

Minden számítógépes játékot, vagy videójátékot sürgősen hagyj abba.

Azoknak is megvan a helye, de te már bőven eljátszottad az időt.

Régebben én is sokat játszottam, és akárhányszor abbahagytam, idővel (pár hónap, pár év) újból belekezdtem. Aztán nem jó dolgok történtek velem, és rájöttem, hogy ezt a sok időt azokra fordíthattam volna, akiket szeretek, illetve magamra. Szerencsére most már le se tudok ülni ilyen játékok elé, nem is vágyom rá.


Kezdj el sportolni, kirándulni, csinálj mindent önállóan. Amikor belekezdtem, kicsit nehéz volt elsőre, de tudtam, hogy mi a célom. Hogy egészséges és boldog életet éljek. A nehézségeket küzd le. Utólag látszik majd, hogy minden belefektetett energia megérte.

2021. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem ha mindent kitörölne akkor meg magányosan érezné magát a kérdező."

Igen. És nem elkerülni kell ezt az érzést, hanem szembenézni vele. Ő az életében magányos ezek nélkül. Face reality and work on it in real life.


". És hagytam magam, feloldottam őket,"

Gyenge voltál. Töröld őket megint, csináld újra. Amikor a függőségeimről le kellett szoknom, újra letöröltem mindent és vissza telepítettem, megfosztottam magam a lehetőségektől és újra megteremtettem őket. Addig csináltam, amíg nem volt az a pont hogy már tényleg elengedtem. Ezen kívül kerestem a rosszat, az érveket hogy miért rossz azt a bizonyos függőséget csinálnom.


Képzeld el, amikor mindent törlök a gépemen, minden kacatot kidobok, minden oldalt ami nem szükséges, azon blokkolom az elérést, akkor egy napon rengeteg szabadidőm lesz. Ilyenkor a magány, a rossz érzések előjönnek, de NEM menekülök vissza a játékokba. Szembenézek azokkal, amiket érzek, fekszek az ágyamon és remegek. Aztán eltelik 3 nap így és utána teljes motivációt érzek ahhoz, hogy a céljaim elérjem, mert ekkor már szembesültem a szomorú valósággal. Napi 12 szabad órám van teljes koncentrációban arra, hogy dolgozzak magamon. Szerinted ha minden nap dolgozol magadon így, mennyire sok időnek kell eltelnie, hogy azt az életet éld amit akarsz? Iszonyat kevésnek.


"nincs akaraterőm változtatni, inkább ülök a tűn, hiába fáj mint állat, de kényelmesebb, mint felállni belőle."

Akkor talán még nem érettél meg erre, és szenvedned kell még egy kicsikét. Ilyen is van.

2021. jan. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!