Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lettem ennyire negatív?

Mitől lettem ennyire negatív?

Figyelt kérdés
Minden helyzet aminek más örülne, aminek nekem is örülni kéne, és boldognak lenni, mert jó dolog, én inkább negatív leszek, elmegy az életkedvem, depressziósnak érzem magam több napig. Például a karácsony is ilyen volt, pedig én világ életemben szerettem. Vagy ha pl van egy buli és történik köztem meg egy lány között valami, akkor is másnap ahelyett hogy boldog lennék, egyszerűen a jövőre gondolok, és nemtudom valami furcsa érzés jön rám. Hiányérzet és magányosság. Rám nem ez jellemző én életvidám voltam, most pedig egyfolytában szorongom és a saját gondolataim rabja vagyok, egésznap agyalok nemletezo dolgokon. Nyugtassatok meg hogy ez csak valami kis tinédzseri zavar és kifogom nőni mert kb már vagy 2 éve csak szenvedek. Valami segítség?
2021. jan. 2. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Tinédzseri zavar, de attól még kell vele foglalkozni és kezelni, ha már 2 éve tart.

Bizonyos megragadt rossz élményeid miatt már minden körülmény kimenetelét hasonlóan képzeled el, a sikertelenségbe vezeted a gondolataid, akármi történik veled, mert mély csalódás ragadt meg benned.


Fogadd el az érzéseid és ne küzdj ellenük. Ne érezd kényszeresnek, hogy mit kellene érezned egyes helyzetekben. Nem kell sose semmit érezned, nem számít, a múltban hogy viszonyultál hozzájuk. Azzal, hogy azt képzeled, valahogy kéne érezned magad és mégsem azt érzed, azt jelentheti neked, hogy ROSSZ amit érzel, és nem ennek kéne lennie.


A javaslatom az, ami univerzálisan működik mindenre. Elfogadás, az érzelmek hagyása, csak levés, átélés.

2021. jan. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Egy 2éve ismerkedtem meg egy lánnyal, 1évig együtt voltunk, borzasztóan szerelmes voltam, és mégis borzasztóan fájdalmas volt az egész. Egy kamu volt a másik oldalról. Az 1 év alatt lila ködben voltam, nem foglalkoztam semmivel, rengeteg dolog változott meg körülöttem, a családban, stb, és olyan mintha ahogy felébredtem volna a "lila" ködből egyszerűen nembirom feldolgozni ezt a hirtelen jött sok új információt. Már nem ugyanazok az emberek vesznek engem körbe, lézengek, nem tudom a helyem. Minden nap megprobalom elengedni a múltat. Sportolok, vagy ilyesmi, az az adott pillanatkor tényleg jó, de a vége ugyanaz hogy könnyes szemmel alszom el. Nem élek a jelenben. Nem tudom hogy mit Képviselek. Nem fogtam fel még hogy 18 éves vagyok, már lényegében vége annak a tipikus "gyerekkornak" és innen csak a problémák jönnek. Tudom hogy ez nem normális gondolkodás, de sajnos valószínű itthonról is ezt kapom vissza. Egyszerűen ilyen dolgok után, és a lehuzo, megváltozott környezetet miatt gőzöm sincs h hogyan szedjem össze magam.
2021. jan. 2. 01:53
 3/6 A kérdező kommentje:
Valamit tanulok is a saját esetemből. Soha nem fogok mások felett ítélkezni, mert nem tudom h mit éreznek. Rólam a környezetem azt hiszi hogy minden rendben velem, hogy kicsattanok a magabiztosságtól, közben meg minden nap 12 órát remegek.
2021. jan. 2. 01:57
 4/6 anonim ***** válasza:

" felébredtem volna a "lila" ködből"

Az, hogy egy rosszabbnak tűnő valóságot tapasztalsz nem jelent rosszat. Ahogy növekszel és érnek téged az élmények, minden rossz tapasztalat azért van hogy újraértékeld és tanulsággal töltsd meg, jóvá téve azt.


"Minden nap megprobalom elengedni a múltat. Sportolok, "

Láthatóan nincs elég eredménye, más téren próbálkozz meggyógyítani magad. Sajnos ez nálam is olyan tud lenni olykor, hogy csak tapogatózom. Nem tudom mi a bajom, nem tudom, mit kell tennem, de próbálkozom dolgokkal, máshogy látni ezt-azt, és a végén eltalálom a gyengepontot. Nem tudunk érzelmi szakértőkről akik pontosan tudnák ezeket kezelni, ezért magadnak kell kitapasztalnod.


"nem tudom a helyem"

A krízised számomra azt jelenti, egy naiv, fiatal állapotból mész át egy érettebb, komolyabb, realistább állapotba. Amíg közötte vagy, nehéz és zavaros, mert még nem dolgoztad fel amik történtek, nem adtál nekik helyet.


"már lényegében vége annak a tipikus "gyerekkornak" és innen csak a problémák jönnek."

Szerintem ennek nincs értelme, az emberek csak azért mondják, mert amikor csalódtak és rossz élményük volt, nem tudták feldolgozni őket, ezért magukkal hordozták és csak halmozódott. Én 21 éves vagyok és az életem csúcsán érzem magam a múlthoz képest, sokkal jobb önálló felnőttnek lenni mint gyereknek, aki nem érti önmagát.


"Egyszerűen ilyen dolgok után, és a lehuzo, megváltozott környezetet miatt gőzöm sincs h hogyan szedjem össze magam."

Ha adhatnék tanácsot embereknek röviden, hogyan éljék jól az életüket, csak azt mondanám, hogy mindig figyeljenek arra hogy éreznek, és olyan szeretettel álljanak az érzéseikhez, mintha a saját gyereküket ápolnák.


Az összeszedésre ne koncentrálj rá annyira, hisz nem tudod hogy kell. Csak próbálj minden nap egy kicsivel jobb lenni, egy rossz dolgot elfogadni, lépcsőzetesen.

2021. jan. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Elképesztő vagy de tényleg, nagyon hasznos válaszolok. Remélem a pszchiológiával foglalkozol:D
2021. jan. 2. 02:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök nagyon. :) Nem, de sokat olvastam és analizáltam magam, plusz már sok éve gyakorizok. Ez ad egy kis tapasztalatot.
2021. jan. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!