Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kabarékban, stand upokban...

A kabarékban, stand upokban elmesélt történetek igazak, vagy kitaláltak, vagy is-is?

Figyelt kérdés

2021. jan. 3. 12:25
A kérdező szavazást indított:
Mind igaz
Mind kitalált
Fele igaz, fele kitalált
Nagyrésze kitalált
Nagyrésze igaz
Egyéb,ha igen, mi
41 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valami valóságalapjuk, amiből a kitalálóik inspirálódtak. De sok olyan van ami nem valósághű.
2021. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A történetek alapja valóban megtörtént esemény, de általában hozzátesznek valami extrát és kitaláltat, hogy érdekesebbé és humorosabbá tegyék.
2021. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb embernek lenne hasonló sztorija mint nekik. Nyilván mellette rengeteget számít az előadásmód.


Ráadásul a fellépések nagy része "ugyanaz". Persze 1-2 személyes, adott közönséghez, helyhez köthető kiszólás, történet is van, de sok az ismétlődő sztori is.


Ettől még persze a sztorik többsége feldolgozott, kitalált, kiszínezett.

2021. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem ő az egyetlen, de Hadházi például képes egy százéves poént úgy előadni, mintha vele történt volna meg. Pl. "ülök a vécén, és a mellettem lévő kabinban ülő beszélgetést kezdeményez velem, aztán a végén kiderül, hogy mással beszél telefonon..."
2021. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Hadházin vagy Dombóvárin pl. egyértelműen érződik, hogy kitalálnak sztorikat, vagy megtörtént eseményeket igencsak átazíneznek, hogy poénosak legyenek, de semmi pluszt nem adnak hozzá. Én személyszerint ezt nem kedvelem, ilyeneket én is ki az tudok találni és el tudok mondani... KAP vagy Kőhalmi viszont úgy tűnik, hogy szinte mindig valós sztorikat hoz, amiket tök humorosan feldolgoznak, ehhez már szerintem kell tehetség, meg náluk az egész előadásoknak van egy sajátos lendülete, gondolatvilága, humora, ami rájuk jellemző. Illetve én szeretem, hogy ők nem csak sztorikat mesélnek, hanem elővesznek komolyabb témákat és véleményt fejtenek ki vagy fejeznek ki poénosan, szarkazmussal, iróniával. Ebben mondjuk Bödőcsöt kiemelkedőnek tartom.

Szóval szerintem humoristája válogatja, hogy inkább kitalált vagy valós sztorikat dolgoznak fel.

2021. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Noti75 ***** válasza:
100%

Ezek egy része megtörtént eset (nem feltétlenül az előadóval történt, de megtörtént), más része valamilyen megtörtént esetén alapul, de persze kiszínezve, átalakítva azt, tehát a valós sztori csak az inspiráció volt. És természetesen sok sztori teljesen kitalált, a fantázia szüleménye.

Szóval is-is. Vannak valós alapú történetek és persze vannak teljesen kitaláltak is.

2021. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ahogy írják, az emberek a kiszínezett sztorikat szeretik.


Nekem sokszor pont ez a bajom, egy hosszabb sztorival, hogy csak "elmesélem" de másoknak nem elég érdekes, izgalmas. Volt, hogy kifejezetten azt mondták, színezzem ki a történeteimet...


Ezzel szemben voltak ismerőseim, akiknek egyértelműen kamu sztorijaik voltak. Nem volt jegyük, jött a kalauz nő, és természetben fizettek neki a vonaton, meg hasonlók. Amin alapból tudod, hogy kamu, de mégis valahogy "elhiszik, mert el akarják hinni" az emberek és élvezik hallgatni.


Sőt, van olyan ismerősöm aki szinte mindenféle sztorit úgy mesél el, hogy az vele történt meg, vagy az ilyen internet nagy igazságait is úgy, hogy "egy régi ismerősöm mondása volt, hogy..." :D

2021. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!