Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Evolúció és genetika közti...

Evolúció és genetika közti különbséget egyesek miért nem értik?

Figyelt kérdés

Voltunk az Istállós-kői barlangban és pár dolgot amit olvastam neander-völgyi emberek tulajdonságairól amit DNS alapján vizsgáltak, mondtam volna a többieknek.


Egyik résztvevő közbeszólt, hogy hagyjam neki ne is mondjam, mert ő nem hisz az evolúcióban.


Mondom az evolúció az a Darwin elmélete ami egy teória, én meg egy DNS vizsgálattal szerzett tudományos vizsgálatról beszélek ami viszont tény, hiszen a DNS az elemezhető, vizsgálható.


És nem értette a dolgot. Majdnem dühroham jött rá, mert ő vallásos és hogy Isten teremtette a világot.


Mondom tőlem akár Isten is teremthette de attól a DNS az vizsgálható.


Mondjuk a pasi csak 8 általánost végzett.



2021. jan. 3. 14:02
1 2
 1/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Mondom az evolúció az a Darwin elmélete ami egy teória, én meg egy DNS vizsgálattal szerzett tudományos vizsgálatról beszélek ami viszont tény, hiszen a DNS az elemezhető, vizsgálható.“


Az evolúció is tény, elemezhető, vizsgálható szóval ezzel nem segítettél neki megérteni már ha bármi ilyen szándékod lett volna.

Az meg ,hogy 8 általánost végzett szinte semmit nem jelent, mármint úgy értem ,hogy aki “többdiplomás” it tud meggyőződött vallásos lenni vagy épp tud hülyeséget beszélni.

Mondjuk az is kérdéses ,hogy minek akarsz ilyesmiről mesélni egy olyan személynek aki látszólag nem nagyon mélyedt el a témában/ nem is nagyon érdekli.

2021. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mojjo ***** válasza:
100%
Ez valami cselesnek szánt evolúciótagadó álkérdés akart volna lenni?
2021. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Te sem nagyon vagy képben, ahogy elnézem...
2021. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 3


Hogy érted?

2021. jan. 3. 14:29
 5/13 A kérdező kommentje:

# 2


Nem. Arra akartam utalni, hogy ha az evolúciótagadó szempontjából nézem hogy az evolúció alapja ugye a Darwin által megalkotott elmélet, és mint elmélet ezért persze ezért támadható, viszont a DNS vizsgálatba már semmilyen szempontból nem lehet belekötni, hiszen az semmilyen szinten nem elmélet.

2021. jan. 3. 14:32
 6/13 Mojjo ***** válasza:
100%

@5: Oké. Akkor ez a kérdés jó illusztráció lenne az értelmező szótár "irónia" részéhez. Ahogy a hármas is utalt rá...

Tipp: olvass utána és próbáld megérteni, hogy mi az az evolúció. Illetve annak is, hogy mit jelent a természettudományos terminológiában az elmélet szó. Mert ez kettőből semmi eddig.

2021. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

# 6


Az evolúciót meg is néztem, így tényleg pontosabb.


A természettudományos terminológia elméletre nem találok még leírást.

2021. jan. 3. 14:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúció egy jelenség, amit például lehet örökítőanyag vizsgálata által is nyomonkövetni, úgy értem. A tudományban minden egy teóriával kezdődött, ezeknek a többsége csak akkor maradt fenn, ha később találtak rá tudományos eszközök segítségével igazolást. Nem tudom, te hol tartasz a 8 általánoshoz képest, de azért nem hiszem, hogy vagy olyan helyzetben tanulmányilag, hogy a magas lóról beszélj a kérdésben.


Tulajdonképpen úgy néz ki az egész kérdés, mintha azt állítanád, hogy nem hiszel a gyereknevelésben, csak az egyedfejlődésben. Azért ez súlyos.

2021. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

# 8


Magas lóról beszéltem?


Konkrétan mely kijelentések utaltak erre?

2021. jan. 3. 14:51
 10/13 Mojjo ***** válasza:
100%

"A természettudományos terminológia elméletre nem találok még leírást."


A terminológia szaknyelvi szóhasználatot jelent. Nem természettudományos terminológia elméletre kell rákeresni, hanem arra, hogy a természettudományos szaknyelvben mit jelent az a szó, hogy elmélet. De elárulom, az elmélet a természet valamely szeletének lehető legjobban alátámasztott leírása, modellje. Amire te gondolnál "teória" szó alatt, azt úgy hívjuk, hipotézis.

Az evolúció pedig a természettudományos ismeretanyagunk egyik legjobban és legteljesebbkörűen bizonyított, alátámasztott része. Ahogy már a legelső hozzászólásban leírták, pont annyira tény, mint amennyire a DNS léte. Bár Darwin volt aki először felismerte és írt róla, az evolúció nagyon nem Darwin teóriája. Azóta nem kevés ismeretanyagunk lett róla. Alapvetően a (biológiai) evolúció az élőlények fokozatos változása a reprodukció - variáció - szelekció hatásainak révén. Ez azt jelenti, hogy az élőlények szaporodnak (reprodukció), szaporodáskor nem pöccre pontos másolatok születnek (variáció), a természeti környezet pedig előnyben részesít bizonyos variációkat és hátrányban másokat.

2021. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!