Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el azt az emberek...

Miért várják el azt az emberek, hogy úgymond ha valaki szép akkor az nem tartja magát szépnek?

Figyelt kérdés

Nem fogok szerénykedni, nagyon szép vagyok külsőre, az arcommal hatalmas szerencsém van, az alakomért meg sokat teszek hogy olyan legyen amilyen. Viszont nem értem hogy a szép lányokkal szemben miért "elvárás" kimondatlanul is, hogy ne tudják magukról hogy azok. Mintha az hogy tudja, elvenne belőle. Gyakran ha egy tényleg csinos lányra azt mondják hogy szép/csinos/stb akkor egyből elkezd szabadkozni, hogy jajj pedig meghíztam/zsíros a hajam stb. Én meg ha csak simán azt mondom hogy köszönöm akkor furán is néznek rám. Meg a minap egyik kérdésemhez itt gyakorin odaírtam hogy elönyös külsőm van ( párkalcsolati kérdés volt ezért írtam oda) És ott is valaki azt írta hogy annyira nem lehetek szép mert a szép lányok nem.szokták tudni magukról hogy azok. Nem ertem ezt az egészet, miért baj az ha valaki elégedett magával (normális, még nem nagyképű szinten). Miért az az általános hogy le kell szólni magunkat, különben azt hiszik hogy önteltek vagyunk?

Mielőtt valaki elkezdené, nem ez az életem legnagyobb problémája, csupán érdekel hogy ez a társadalmi jelenség miért létezik.



2021. jan. 4. 01:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert rossz h nekik nincs az ami neked. Vagy a siker, bármi.
2021. jan. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert aki nincs tisztában az értékeivel, azt könnyebb csicskítani és a saját szolgálatukba állítani.


Viszont sokan keverik az önismeretet az önimádattal is.

2021. jan. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Lybra válasza:
92%

Azért nem szeretik az emberek, ha ilyen nyíltan kijelented, hogy szép vagy, mert az kérkedésnek tűnhet. Mert az, hogy valaki elégedett a külsejével azt a nagyképűséggel és a bunkósággal társítják. Ez is egy hatalmas előítélet.


Például: a szobatársam egy nagyon szép lány, és ő ezt tudja is magáról. Azonban soha nem kérkedik vele, igazából fel se hozza. Úgy kezeli a szépségét mint azt hogy a haja barna, természetesen. És emiatt nem is kezeli furán őt senki. Mindenki nagyon kedveli őt és nem is hallottam hogy valaki a háta mögött kibeszélte volna, mert tisztában van az adottságaival.


De ha valaki furán néz rád amiatt, mert egy dícséretre azt mondtad hogy köszönöm akkor velük van a baj és nem veled. Egyszer az egyik barátom egy több órás beszédet tartott nekem, hogy ha valaki megdícsér, akkor azt megköszönni kell és nem megcáfolni. Ha valaki őszintén dícsér meg akkor nem kellene a köszönömön kívül mást elvárnia.

2021. jan. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

Rám pl sokan mondják hogy szép vagyok, de én nem így látom. Mondjuk önbizalomhiányos vagyok minden téren. Én látom, hogy nagy az orrom, hogy 0 cicim van kb (bár ez annyira sosem zavart valamiért) eláll kicsit a fülem, pattanásaim is szoktak lenni, van narancsbőröm, nem szépek a körömformáim, illetve sok szőröm van 😅 persze amivel tudok mit kezdeni az ellen teszek, és ezek ellenére is aztmondják szép vagyok de én tényleg látom ezeket és amúgy elhiszem azt is amikor valaki aztmondja hogy semmi problém az orrommal (mert gondolom így szokott meg) közben azzal tényleg nagy gondok vannak.


Amúgy megnézhetlek instán vagy küldesz az arcodról képet?

2021. jan. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Gyakran hangoztatom milyen ügyesen oldottam meg xy problémát, tök büszke vagyok magamra stb, aztán gyakori a nemkell elszállni magamtól, bárki megcsinálná igy vagy jobban stb.
2021. jan. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Egyrészt a szépség relatív, másrészt önmagában semmit nem ér, ha az ember elrontja azzal hogy megszólal.
2021. jan. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyfajta olyan vélekedés van, hogy "hú milyen nem szép dolog az öndícséret", "ha mások mondják, akkor fogadja el az illető nyilvánosan max".
2021. jan. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Thispain ***** válasza:
100%
#5 Itt felmerülhet a kérdés, hogy miért nem csinálta meg az a valaki jobban.
2021. jan. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert beképzeltnek gondolják az embert, ha dicséri magát. Én is szépnek tartom az arcom, de nem szoktam hangoztatni ezt a kijelentést, mert félek, hogy akkor az emberek beképzeltnek fognak tartani miatta.
2021. jan. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Más felvágósan előadni őn fényezni vagy elfogadni a dicséretet. Nem lehet mindenki szerény , de vannak emberi erkölcsi érzések amik szerint élhetünk.
2021. jan. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!