Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed a rendszervált...

Mi a véleményed a rendszerváltáskor meggazdagodott emberekről?

Figyelt kérdés
Ismersz ilyet? Vagy csak hallottál róluk? Én nekem van egy szomszédom, akinek még a nevét sem tudom, csak mellettük lakik és ő a privatizáció során meggazdagodott abból, hogy fillérekért megvett bizonyos tsz-eket és más egyéb dolgokat, majd azokat külföldieknek több pénzért eladta. Mai napig köszöni megvan, idézve őt, amit legjobban megjegyeztünk róla a családban:"annyi pénzem van, hogy az unokáimnak sem kell majd dolgozniuk". Mi egyébként nem vagyunk gazdagok, szomszédunkról sem rí le róla, hogy ő ilyen ember. Környékünk sem rózsa domb, hanem egy nagy falu.

2021. jan. 5. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mi lnne? Jól tette énis megvásárolnék fillérekért amit csak lehet ilyen helyzetben, mert ha csak a dupláját érik is, már jól jártam. De persze akkoriban ehhez azért ismeretség is kellett.
2021. jan. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Így lett hitelmentes házuk a szüleimnek 1991-ben. Az állam az előtörlesztés fejében átvállalta az adósságuk felét. Az az ingatlan ma hatvanmilliót ér a 18. kerület kertvárosában. Közvetlen haszonélvezői a rendszerváltás utáni hitelválságnak. Jól tették!
2021. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi lenne?


Minden embernek az a vágya, hogy meggazdagodjon, van akinek sikerül van akinek meg soha nem lesz rá lehetősége.


Na meg milyen rendszerváltás, azóta eltelt 30+ év...

2021. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én irigykedem és kicsit sajnálom, hogy a szüleim nem voltak ilyen "jókor jó helyen" helyzetben. Egyik barátom apja gazdagodott meg istentelenül akkor, egy egyszerű papírboltot vezetett, semmi extra, most meg panorámás villában lakik Budaörsön, és egyébként is van vagy 10 luxuslakása/hatalmas telke Budapesten és környékén csak úgy, mert miért ne. Szeretnék én is ilyen gazdag lenni, ezt ma már becsületes munkával (ő nem tudom, mennyire volt tisztességes, de ha lehet hinni a havernak, aki elvileg átveszi majd a céget, akkor azért nagy simliségek nem voltak) nem nagyon lehet elérni. Minimum NER-közeli embernek kell hozzá lenned, és az tudjuk, hogy nem egy becsületes módja a gazdagodásnak.
2021. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A rendszerváltáskor sokféle módon meg lehetett gazdagodni, nemcsak politikai fülesekre alapuló csalásokból.

Éppen ezért nincsen összvéleményem róluk. Sokféle ember, sokféle módon tett szert vagyonra. (Mint ahogy ma is.)

2021. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

"egy egyszerű papírboltot vezetett, semmi extra, most meg panorámás villában lakik Budaörsön"


Biztos nem úgy zajlott, hogy beállított oda egy politikus, és megkérdezte, hogy átvenne-e tőle néhány villát.


Szóval a "jókor jó helyen lenni nem elég". Pláne ha passzív az illető.


"ezt ma már becsületes munkával [...] nem nagyon lehet elérni. Minimum NER-közeli embernek kell hozzá lenned"


Óriási tévedés, szerencsére ez ma sem így megy. Ez a gondolkodás az egyik legfőbb ok, ami távol tartja az embereket a gazdagságtól.

A másik, hogy alkalmazotti létben gondolkodnak, és nem mernek kockáztatni, valamint félnek a változástól.

2021. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon jól csináltak...
2021. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szimplán azt gondolom róluk, hogy jókor voltak jó helyen. A rendszerváltást egy válságos időszak követett, mivel amit eddig az állam irányított, annak a helyét most a piacgazdaság és magáncégek vették át, valaki pedig ilyen válsághelyzetekben általában jól szokott járni, mivel jól váltotta át a vagyonát, jó befektetést csinált, a helyi pénz romlásának köszönhetően pedig egyszerűen megsokszorozódott a vagyona. Persze a határ nyitásának köszönhetően a csempészetből is meg lehetett gazdagodni.
2021. ápr. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Ma is jókor van jó helyen mindenki, mert sokan meggazdagodnak körülöttük.

Ők azonban valahogy mégsem.


Talán azért nem, mert nem elég jókor jó helyen lenni, hanem jókor jót is kell tenni.

2021. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!