Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakori hogy valaki...

Mennyire gyakori hogy valaki azután lesz transznemű, hogy megtudta hogy ilyen létezik?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam vallja magát már 2 hónapja transzneműnek. Konkrétabban genderfluid-nak. Onnan indult az egész, hogy egy vicces szituációba keveredett és megkérdezte tőle valaki hogy transznemű vagy? Akkor egyáltalán nem tudta hogy mi az, utánanézett és azóta annak vallja magát. Ugyanúgy öltözködik, semmiben sem más mint volt, csak mikor valaki fiúnak szólítja/hiszi akkor ő ezen kiakad hogy ő márpedig lány, aztán mikor legközelebb meg lánynak hívja akkor meg azon akad ki.

Ez gyakori jelenség? Mármint hogy azután mondja valaki annak magát, hogy megtudta hogy létezik az adott fogalom/jelenség.



2021. jan. 5. 17:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Attól mert az osztálytársad idióta, attól még nem mindenki az.
2021. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Elképzelhető. Mármint ha fogalmad sincs mit a jelent a lány vagy a fiú akkor nem tudod annak vallani magad, mert nem tudod, hogy azt úgy hívják. Tegyük fel fiú vagy, de nem tudod mit jelentenek a nemek. Akkor tudod, hogy valami különbség van közted és mások között de nincs szavad rá, hogy leírd. De amikor lesz, akkor rájössz, hogy jé, ez én vagyok és le tudod írni magad nagyobb önbizalommal.
2021. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
egyre gyakoribb
2021. jan. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Hát igen , azóta sokat fejlődött a szókincs meg a társadalom is😉 bár nem tudom mire reflektál pontosan a “mi időnkben” de biztosíthatlak róla, hogy akkoriban sem csak ez az egy trágár és sértő kifejezés létezett, csak te vagy a műveletlen (a témàban mindenképp)
2021. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

"meg a b*zi."

ja mert az sokkal jobb...


"Egyik osztálytársam vallja magát már 2 hónapja transzneműnek. Konkrétabban genderfluid-nak."

a kettő nem ugyanaz


"csak mikor valaki fiúnak szólítja/hiszi akkor ő ezen kiakad hogy ő márpedig lány, aztán mikor legközelebb meg lánynak hívja akkor meg azon akad ki."

szerintem nem komoly ez, csak egy tinis lázadás. ha komoly lenne akkor következetes lenne, nem ilyen egyszer emiatt mások amiatt rinyálok. jövő héten majd más lesz menő, ő akkor majd az lesz. kinövi

2021. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Én is akkor kezdtem transzneműnek érezni magam, amikor megtudtam, hogy van ilyen. De rögtön rávágni nem mertem, hogy az vagyok, kellett hozzá 1-1,5 év, sőt a mai napig nem tiszta ez a dolog, vannak magammal kapcsolatban kérdések. Az osztálytársad szerintem nagyon elhamarkodottan mondta ki, hogy ő az. Lehet, hogy ez csak kamaszkori "lázadás", lehet tényleg az, de mindenesetre szerintem nem kéne még bekategorizálnia magát.
2021. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A #2-nek teljesen igaza van...

Amíg nem vagy tisztába dolgokkal/fogalmakkal,addig gőzöd sincs "hova" tartozol,mihelyst tisztába leszel vele mi a helyzet,minden világossá válik.

2021. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek valakit aki genderfluid. Nem kitalálta, tényleg az van, hogy időnként férfinak, időnként nőnek érzi magát. Az anyukája eleinte panaszkodott, hogy nehezen tudja kezelni ezt a helyzetet. Mióta látja, hogy a saját gyerekének ez sokkal több problémát okoz, azóta sokkal megértőbb vele. Azóta felnőtt és az évek során megtanulta jobban kezelni az érzéseit.


Nem tudom, így ismeretlenül, hogy az osztálytársad valóban genderfluid, vagy csak megjátsza magát. Szerintem egyik esetben sem etikus gúnyolni. Ha csak megjátsza magát, akkor el fog nála múlni. Ha viszont komoly, akkor azzal segíthettek neki, ha nem bántjátok emiatt és próbáltok megértőek lenni vele.

2021. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lett transznemű, hogy megtudta, hogy ilyen létezik, hanem fordítva. Utánanézett és rájött, hogy ez a dolog illik rá, ezért onnantól kezdve már annak vallja magát. Egy rákos ember se attól lesz rákos, hogy rákkal diagnosztizálják, hanem pont fordítva, azért diagnosztizálják rákkal, mert rákos.
2021. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez összefüggésben áll egymással. Sokak szerint a transzneműség egy - az emberrel - született dolog. Az ember nem érzi jól magát a bőrében, a másik nem dolgai érdeklik, és szeretne olyan lenni, mint a másik nem. Kétlem, hogy ezt befolyásolná az, hogy esetleg az interneten lát egy-két hasonló kaliberű embert, mert az igazi transzneműek tesznek is azért, hogy teljesen átalakuljanak, náluk tehát nem csak a levegőbe beszélés megy, hanem sokszor tényleg kés alá vetik magukat.
2021. jan. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!