Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért távolodnak...

Egyes emberek miért távolodnak el rokonuktól-barátjuktól pusztán azért, mert nem dolgozik, hanem segélyen van?

Figyelt kérdés

Tehát segélyen van, esetleg mellette nyomat valami bizniszt (seftelés, csempészés stb.). Többször is láttam már ilyet, hogy valaki eltávolodott az ilyen rokonától vagy ismerősétől, esetleg meg is szakította vele a kapcsolatot, mert hogy mi az, hogy nem dolgozik, hanem ingyen él. De alapjában véve mi köze van hozzá?

Én úgy vagyok vele, amíg nem kezd el tőlem kölcsönkéregetni, felőlem úgy és abból él, ahogy és amiből akar. A véleményem persze meglehet róla, de nekem attól még ugyanolyan haver vagy barát marad.

Panaszkodást persze nem hallgatok meg tőle arra vonatkozóan, hogy esetleg nehezen él. És persze vannak szélsőséges kivételek. Ha mondjuk alvilági dolgokban kezd el mozogni, vagy gyanús, hogy lopásokban vagy betörésekben vesz részt, akkor nyilván én is megszakítanám vele a kapcsolatot.

De pusztán az, hogy munka helyett segélyből, és mellette esetleg valami legálisba besorolható extra dologból él, nálam nem ok arra, hogy eltávolodjak tőle, mert akkor az azt jelentené, hogy nem vagyok igaz barát vagy haver.

Ti evvel hogy vagytok?



2021. jan. 6. 09:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan jó barátom aki évek óta a nyugdíjas szülője nyakán él munka nélkül. De nekem ehhez semmi közöm. Az ő dolga, hogy mivel tengeti az életét.
2021. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

A barát bajban is barát. Ha a helyzete miatt szakítják meg a kapcsolatot, nem is voltak igazán barátok, akkor pedig jobb is, ha nincsenek a képben. Sajnos mindkét oldalról van tapasztalatom, bár más okokból, mint amit te említettél...

Rokon esetében is hasonló a helyzet, csak, ugye, a rokonait nem választja az ember.

2021. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle ok miatt nem dolgozhat egy ember, tapasztaltam. :(

De vannak, voltak olyan besavanyodott ismerősök, rokonok, akik ebből csak annyit érzékeltek, nem dolgozik a másik.

És tette ezt úgy az illető, hogy nyugdíjas koráig bejárt egy ilyen Putyilov-gyár szerű munkahelyre, ahol egész életében dolgozott, az utóbbi 15 évben meg csak úgy, hogy bement 8-ra, majd hazajött 2-kor, és ott, és addig nem csinált kb semmit, mivel a részlege még a 2000-es évek elején megszűnt, de nem volt szívük kirúgni az öreg cimborát.

Persze felvette a hozzá való 400 ezres fizetést, most a nyugdíja is 300 körül van.

De a mai napig remegő, céklavörös fejjel képes senkiházizni, munkakerülőzni az illető.

2021. jan. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
1: Ha a szülőjének oké, nyugodtan tegye. Ha viszont a szülője már cseszegeti, hogy ideje lenne munka és lakhely után néznie, az már kicsit más, de még mindig nem az én dolgom.
2021. jan. 6. 09:31
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is van haverom aki évek óta nem igazán akar dolgozni. Már alig beszélek vele, furcsa hogy miért nem. Fizetésem felét leadózom ilyen bu... zik meg felélik, talán ezért.
2021. jan. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A másik hasonló eset, amikor azért távolodnak el valakitől, mert hogy nem akar megházasodni és gyereket nemzeni, esetleg ezért tagadják ki örökségből, vagy ilyesmi. Mennyivel normálisabb lenne a világ, ha mindenki csak annyira foglalkozna a másik dolgával, amennyire okvetlenül szükséges.
2021. jan. 6. 09:33
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk épp van egy ilyen eset a családban. Idővel valóban kezdenek elfordulni tőle az emberek (nemrég hagyta ott a nője), de nem szemétségből, hanem mert egyre kevésbé tudják őt elviselni. Ez hosszú folyamat, nehéz így leírni egy kommentben, ezért meg sem próbálom. Röviden annyi, hogy mindig mindenki hibás, csak ő nem, ő a meg nem értett zseni, és mindenkivel lekezelően beszél. Igen, állasinterjún is, utólag meg arra fogja, hogy biztos csókost vettek fel helyette. Meg a legtöbb helyre be sem adja a jelentkezését, mert hogy az neki lealacsonyító munkakör lenne. De más témaban sem lehet vele kommunikálni, alapból is nehéz, de a munkanélküliség ráerősített.
2021. jan. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
5: De téged miképpen érint, hogy ő nem dolgozik? A fizetésed felét így is, úgy is le kell adóznod. És nemcsak a munkanélkülieknek megy az adó, ha nem tudnád.
2021. jan. 6. 09:35
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

5:

Nem élik fel, 3 hónap után semmit sem kapnak. 1.5% munkaerőpiaci jarulékot fizetünk, az állam ennek nagy részét lenyeli, a munkanélküli juttatasok töredékét teszik ki ennek a befizetett járuléknak.

2021. jan. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%
5: A fizetésed felét nem fizeted adóba, amit meg fizetsz, azt akkor is fizetnéd, ha nem lenne egy munkanélküli sem az országban.
2021. jan. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!