Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » SOS! Mit tegyek, hogy határozo...

Krómgyűrű kérdése:

SOS! Mit tegyek, hogy határozott, talpraesett legyek munkahelyen? 21/F

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el dolgozni az első munkahelyemen.

Azonban van egy kis gond.

A munkahelyemen mondhatni nagy jelentősége van annak, ha valaki határozott és erős jellem, ugyanakkor nagyon jól viseli a stresszt. Máskülönben átmennek rajta, illetve hibázás is fenn áll, ami nem megengedett.


Na most én a világ életemben határozatlan, bizonytalan alkat voltam és vagyok. Az a vérbeli tutyi-mutyi fajta. Jól tudom magamról, hogy az önbizalmam és önbecsülésem a küszöböt súrolja, eddig nem is zavart annyira, mivel a barátaim már megszoktak az évek alatt.


Azonban most, hogy végre dolgozom majd lassan fél éve, valamit tennem kell.


Hogy legyek határozott és gyors döntésű?

Szoktam sportolni, fit vagyok, de ez még édeskevés.



2021. jan. 6. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Ez nem egyszerű...Én is szoktam tutyi-mutyizni pedig 34 éves vagyok már.Az a baj,hogy,ha valaki olyan light-osabb az általában olyan is marad hacsak nem érik olyan ingerek,hogy muszáj összeszedje magát.Pszichológusra nem gondoltál még?Talán segíthet építeni az önbizalmad
2021. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is sportolok,de attól nem nagyon lettem határozottabb
2021. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van ilyen önbizalom fejlesztő training is,ha jól tudom

1-2-es voltam

2021. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kicsit többet kommunikálj. Legyél aktívabb.
2021. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen,az is egy alternatíva persze.Önbizalma nem sok van,így kedve sincs a kommunikációhoz,mert fél hogy kinevetik.Amivel mondjuk nem kéne foglalkozni az is igaz :)
2021. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Pszichológusra egyáltalán nem gondoltam, nem gondoltam volna, hogy az ilyen esetben segítő lehet.


A kommunikálással az a baj, hogy nem megy, főleg idegenek előtt és stresszhelyzetbe. Ja igen, a stressztől még kapkodósabb vagyok, ügyetlenkedek.

Családtagokkal, barátokkal jól megy a beszéd, de másokkal nem igazán. Gyakran hallom magamon, hogy néha dadogok, főként mikor elkezdek egy mondatot. Ez is nagyon irritáló.


Igen, az is opció volt, hogy nem foglalkozok vele, teszek rá magasról, lehet, hogy ilyennek születtem.

De hát mégis, hogy a fenébe felejthetném el, ha ott lebeg a szemem előtt, ha valamit elrontok a mélaságom miatt, akkor csattan az ostor.

2021. jan. 6. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Pszichológust próbáld meg.Én se szeretek idegenek előtt beszélni
2021. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az életben sokszor kell idegenekkel beszélni. A buszon a sofőrrel vagy a többi emberrel, vagy ha telefonon intézel valamit, akár mentőt hívsz, akár mást intézel. Vagy ha hivatalos ügyeket intézel személyesen. Mindenhol szükséges beszélni, ez egy alapvető skill, amire szükséged van.

Ha nem mersz megszólítani egy embert, az már baj. Beszélgess minél többet, hogy minél jobban menjen.

2021. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsónak üzenem, hogy valóban így van. Ha nem kötelező, akkor inkább nem is kezdeményezek beszélgetést emberekkel.


Sokan emiatt furcsán néznek rám, de én elvagyok a saját világomban is.

2021. jan. 12. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!