Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek létezik olyan...

Szerintetek létezik olyan ember, aki eleve gonosznak születik ? Úgy értem, eleve ilyen az adottsága. Találkoztatok már olyan gonosz emberrel, akiben egy szikrányi jóindulat nem volt ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 19:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
A gyerekek gonoszsága nem csak abból áll, hogy neki jobb legyen, akkor is agresszívek, ha nekik attól rosszabb lesz.
2021. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

... Folytatás:

Ennek az oka az kifejező eszközök hiánya. A hiszti, a másik hajának húzása, a csak azért se játszhasson a másik, inkább tönkre teszem az ő játékát, ha már nekem nincs.



Ez a viselkedés a büntetőfékezéssel azonos szintű gonoszság.

2021. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

#32

A büntetőfékezés alapja a megnevelési vágy és a bosszúvágy.

Tehát maga felé mutató, önmaga megnyugtatására irányuló dolgok. A másik emberről sokszor azt sem tudja, kicsoda, és nem is érdekli.


A másik gyerek játékának a tönkretétele szintén az önmaga megnyugtatására irányul. Ha neki sincs játéka, akkor az ő saját vesztesége már relatív, nem olyan szenvedés, mintha látná a másikat játszani.

2021. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
A gonosz embert miért érdekelné a személyes érdek? Nem értem, miért kizáró ok, hogy életveszélyes helyzetbe hoz tömegeket valaki. Ez szociopata viselkedés.
2021. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak. Egyszerüen nem érdekli,hogy más mit gondol,érez,cselekszik.

Csak a saját érdeke számít és nem érdekli a tetteinek sulya,következménye.

Őket a társadalom kiveti magából. És valamilyen elembetegsségel "ruházzafel". Mondván:bolond.


Ezek a tulajdonságok a legalapvetőbbek. A saját túlélésed biztosìtják. Ezekre mamár nem igen van szükség...na jó inkább 5000éve nincsrá szükség errefelé. De ha beüt a krach akkor lehet látni példákat:kannibalizmus ostrom idején. De az akkori gonoszság hipp-hopp eltünik ha jőnnek a békeidők.

2022. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!