Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme az állandó küzdésn...

Van értelme az állandó küzdésnek az életben ? Az ember megvívja első, hatodik, huszadik, századik harcát, mire rájön, hogy igazából tök fölösleges az egész. A századik megvívott győztes harc megéri ?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy valaki a századik csatáját is megnyeri az életben. A kérdés, milyen áron ?? Ha emiatt tönkremegy az idegrendszere, vagy a szíve, mert az ilyen megpróbáltatások súlyos egészségügyi problémákat okoznak.


Néha az az érzésem, hogy elég a harcból, inkább sodródni kell az árral és békében lenni.



2021. jan. 7. 15:07
A kérdező szavazást indított:
Van értelme
Nincs értelme
14 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi. Van akinek lételeme, hogy folyamatosan küzdjön, újítson, fejlődjön, megváltsa a világot. Valaki meg akkor boldog, ha otthon nyugodtan elvan a kanapén, locsolgatja a virágait és ledolgozik egy munkahelyen 40 évet.
2021. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít nálad küzdelemnek?

Annak nincs értelme, h mindig nekem legyen igazam. De annak van, h a kihívásoktól ne futamodjak meg.

2021. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2: Szerintem egy idő után a küzdés, meg a harc is frusztráló tud lenni.


Ha felteszem magamnak a kérdést, hogy milyen áron értem el ezt és ezt a dolgot.


Az ember egy idő után a harcban már nem a kalandot és a kihívást látja, hanem akadályt és frusztrációt.


Minden nap egy harc, és pl amikor a harmincadik ugyanolyan konfliktus van egy emberrel, vagy a munkahelyen a kismilliomodik probléma, akkor az ember eljut arra a szintre, hogy a tököm tele van már ezzel.


Az ember egy idő után belefárad a többi emberrel és saját magával vívott harcba. És rájön: minden hiábavaló. Ellenszélben nem lehet hugyozni...

2021. jan. 7. 15:26
 4/8 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok, hogy a sokadik kudarc, vagy felsülés után egyre kevesebb bennem a remény és egyre hiábavalóbbnak érzem az életet.


Mert mit ér az élet, ha nem boldogság ? Anélkül meg az égegyadta világon semmi értelme.


Az ember saját múltjának kudarcát, mocskát tolja maga előtt és nem szabadul tőle.


Mit ér az, ha én jó vagyok, mindenki körülöttem meg rossz ? Egyedül úgyse tudom megváltani a világot.


És eljut oda az ember, hogy talán tényleg a kötél a megoldás, mert végetvet ennek az istentelen, hosszantartó szenvedésnek.

2021. jan. 7. 15:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Az ember megérik a halálra. Amennyi xars@gon keresztülmegy...
2021. jan. 7. 15:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kissé" negatívan állsz a dologhoz. Minden nap vannak kissebb-nagyobb csaták amiket meg kell vívni. De ezek közé nem sorolható be az, hogy beleállok a provokálókba. A konfliktusokat és efféle helyzeteket neked kell megtanulnod kezelni, szóval ajánlom, hogy olvass erről könyvet, vagy menj el egy konfliktus megelőzés-kezelés-közvetítés-tárgyalás kurzusra.


Ha nem próbálkozol akkor kudarcod se lesz, viszont sikered se. Az általad említett kudarcokból, felsülésekből meg le kell vonni a következtést és tanulni kell. Nem a világgal van a baj, csak rosszul viszonyulsz hozzá, rosszul kezeled a dolgaidat.


Szerintem változtatnod kéne, mert szépen átfog ez a szemléleted fordulni az "erkorcsosult a világ!" és "az emberiség megérett a pusztulásra!" gondolatokra, amikre allergiás vagyok. Nem a világ, meg mindenki más a szar csak azért mert egyesek nem tudnak változtatni magukon, és meg se próbálják.

2021. jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem: hogy másoknak könnyebbé Tedd a jelenben és úgy élj, hogy a jövöben másoknak könnyebb legyen (tödekedj rá). Emellett a világ kis örömeit/pillanatait megélni. Egyszer mindenki meghal, akkor már én valami hasznossal szeretném tölteni.
2021. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát én két fajta értelemben küzdöttem az életemben (és még mindig két féle képpen csak az egyiknek már vége.)


Szóv az első amit te mondassz és a másim a szószoros értelmében vett csata mivel honvéd vagyok (a néhai KMZ-nél voltam) így 3-szor ki mentem Afganisztánba és ezért azt mondom megéri az átlag életben való harcba az hogy igen ezt meg ezt elértem és ez hajt tovább a valós harc pedig megkönnyebbülésel töltött el az hogy még itt vagyok szóval azt mondom igen megéri

2021. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!