Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Visszamaradott lennék?

Visszamaradott lennék?

Figyelt kérdés

Évek óta direkt figyelek magam körül körbe, és itt gyakorin is rengeteg dolgot próbálok "megtapasztalni" a velem egykorúakkal kapcsolatban.


Azt vettem észre, hogy rám teljesen azok a jellemzők, amik egy 17-18 éves emberre, így 22 éves létemre.


Elvégeztem egy egyetemet, illetve folyamatban van mégegy. 1 fix hobbim van évek óta, azonban mellette minden nap mást csinálnék és másba élem bele magam, hogy én azzal sikeres leszek. Egyik nap videószerkesztéssel foglalkoznék, másik nap modellkednék, harmadik nap zongorista akarok lenni, ötödik nap kigyurt állat akinek nem mernek beszólni, hatodik nap a fix hobbimban szeretnék országosan elismert lenni, hetedik nap még focista akarok lenni az NB2-ben, nyolcadik nap rájövök, hogy a nyelveknek van jövője és eltervezem, hogy 3 nyelvvizsgám lesz idővel. Angol, német, olasz, majd az oroszt is megtanulom.


És még tudnám sorolni.

Viszont ezzel csak egy gond van, hogy semmihez sem értek úgy nagyon igazán, csak mindenhez egy kicsit ezek közül. Ami valljuk be, semmire sem jó, maximum az adott témában laikusok szemében vagyok menő, mert tudok ezt-azt és ennyi.


A másik, hogy a fiatalabbak körében érzem magam a legjobban, nagyon jól el tudok velük beszélgetni, teljesen megértjük egymást. Nincs gond a korosztályommal és az idősebbekkel sem, de ha különbséget kéne tenni, hogy hol érzem jobban magam, akkor inkább a fiatalabbakat mondanám.


Sorolhatnám még a dolgokat, de szerintem ennyiből értitek nagyjából a helyzetem.


Az eredményeim tanulás és munka terén nagyon jók, azokat természetesen megcsinálom a lehető legjobbra, de nem élvezem annyira, mintha vissza kéne ülni középiskolába, vagy diákmunkán kis kezdő lennék.


Most akkor én nem vagyok elég érett a koromhoz?


2021. jan. 8. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Örülj legalább, hogy lelkesedsz dolgok iránt és mindig érdekel valami. Én 23 éves vagyok és eljutottam arra a pontra, hogy kb semmi nem érdekel, semmi sem motivál.
2021. jan. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 30 évesen vagyok úgy mint te kérdező. Bár én alapból késönérő vagyok, de olyan mintha fejben 10 évvel le lennék maradva és külsőre tini alkatom van. Évek óta nincs fix munkám, mert mindig mást csinálnék. Ha nem nézmém a személyimet, nem mondanám meg 30 vagyok, de más sem. Lehet én is visszamaradott vagyok, mert sokszor nem tudom elfogadni a dolgokat. Bnöröl meg gyerekről álmodozok hátha egyszer lesz, de én magam is hatalmas nagy gyerek vagyok.
2021. jan. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt akár én is írhattam volna, szinte szó szerint, egy-két eltéréssel. Egy kicsit talán tényleg "visszamaradottnak" érzem magam, bár talán nem ez a megfelelő szó. Saját tapasztalatomból kiindulva ez talán abból eredhet, hogy (főleg érzelmileg) soha nem volt stabil talaj a lábam alatt, így ezek által próbálok meg valami állandóságot hozni az életembe, de végül, éppen azért, mert ehhez szoktam hozzá, képtelen vagyok "nyugton maradni".
2021. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!