Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sóher, igénytelen ember...

Sóher, igénytelen ember lennék mert kicsit környezettudatos vagyok?

Figyelt kérdés

Megszólnak a szüleim illetve volt barátnőm is lesóherezett...

Vannak furcsa szokásaim, például beállítok egy vödröt a zuhanyba és amíg fel nem melegszik a víz abba folyatom a vizet illetve közben is ami belefolyik, majd ezzel egy alkalommal le tudom önteni a wc-t...

Ha hazaérek mindig átöltözöm kicsit kopottabb itthoni ruhába, hogy ne kopjon feleslegesen az utcai, illetve nem használok mikroszálas rongyokat, csak a régi agyonhordott ruháim vágom fel erre a célra.

Nem mindig veszek szemeteszsákot, pl a wc papír nejlon csomagolását használom fel erre a célra. Mániákusan szelektíven gyűjtök, ki szoktam mosni minden élelmiszeres csomagolást a mosogatóban álló vízben...

Szappannal fürdök és krémdezodort használok.... (Ami nem olyan olcsó egyébként, szóval nem értem) Nem vagyok büdös és tiszta is a lakásom.

Valóban egy fillérb.. alak lennék, mégha minden élére állítva tisztán van a lakásomban és én se vagyok külsőre elhanyagolt?



2021. jan. 8. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos a magyarok többsége, nagyon pazarlóan bánik a vízzel.

Nekünk nagyon természetes dolog, hogy a wc-t is ívóvíz minőségű vízzel öblitjük.

Jó én sem vagyok kivétel.

Nem te vagy az igénytelen, hanem mi többiek,akik nem törödünk vele, hogy mekkora az ökológiai labnyomunk.

A környezet tudatos életmód,szégyenletesen kevés ember sajátja.

Inkább légy büszke magadra.

2021. jan. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ezeket én is csinálom csak a vödröset nem csináltam eddig, de mostantól fogom, köszi az ötletet.
2021. jan. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jól esik akkor, hogy nem csak én vagyok ilyen kicsit megszállott...:D örülök, hogy valami újat is mondhattam akkor ezzel a vödrössel, szerintem már vagy 2 éve csinálom
2021. jan. 8. 17:04
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy vagy sóher! Szerintem csak tudatosabban gazdálkodsz a dolgokkal. Szerintem így tovább! :)
2021. jan. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy az, legalább gondolsz ezekre a többi emberrel ellentétben. Én nem vagyok a takarékosság megtestesítője, de van ami nálam is beteszi a kaput: kinyitja a csapot és otthagyja, tesz-vesz, megjön a forró víz aztán még elfolyat több litert azért a két deci forró vízért, amiből kávét csinál. Borotválkozásnál én elzárom a vizet két öblítés között, mások meg több litert elfolyatnak, mert folyamatosan nyitva a csap. Szemeteszsákból alkalmanként annyit használnak, amennyi kuka van, én egy zsákot, ha nincs baja, nem koszos, többször felhasználok. Stb.
2021. jan. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
jol teszed, nekem a vodor egyedul kicsit furcsa, de meg mindig sokkal jobb mint a pazarlo, szemetelo emberek. maradj ilyen !
2021. jan. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gabesz147 ***** válasza:
91%

Miért kellene elfolyni hagyni 10-15 l vizet, amíg a meleg felér az első emeletre, én is ugyanezt csinálom.

Szemetes zsákot veszek, de ha olyan kerül a kezembe, más cuccnak csomagolása, akkor az is megy erre a célra. Otthon minden normális ember átöltözik én pl. régi melós ruhákat is használok. Az ex barátnő nem érdekes, de hogy a szüleid is megszólnak, az nem szép.

Ne foglalkozz velük, Te csinálod jól.

2021. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, én is nagyon hasonlóan csinálok sok mindent, mint te! :)


Örülök, hogy rábukkantam erre a kérdésre, mert így látom, hogy vannak mások is, akik hasonlóan vélekednek.

2021. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

En is :) Engem is. Ezert probalom titokban hogy ne ezt kelljen hallgatni:$


(Viszont nem emelgetem a vodrot csak kioblitem vele a kádat.

Meg a dezodor helyett szodabikarbonàt hasznàlok testápoloval kb 3 eve eddig bejött:) stb

33n

2021. ápr. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2021. máj. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!