Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért alakult ki ez a viselkedés?

Miért alakult ki ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Szándékosan nem a társkeresés kapcsolatba írtam a kérdést, mert nem az ottani szokásos sárdobálásra vagyok kíváncsi.


Miért van az, hogy sok annyira taktikázik a kapcsolatokban és olyan érzéketlenül lép ki?


2 hete az egyik ismerősöm kidobták egy 4 éves kapcsolatból. A srác gyakorlatilag a földről kaparta fel a csajt, aki sokszor adta neki elő, hogy ő az élete értelme, képtelen lenne mással valaha lefeküdni és hasonló dolgok. A lány azt mondta, hogy nála jobbat sosem találna, amúgy sem kell senkinek. Aztán beközölte, hogy már nem szerelmes, de még próbálják helyrehozni a dolgot. Aztán, megcsalta és egy másik sráccal szinte egyből lefeküdt, akibe szerelmes. A srác teljesen más, mint az előző.

Természetesen az első srác teljesen összetört.


3 hete egy hasonlóan összetört srác ismerősömet bolondított magába egy lány, hogy ő nem fogja bántani, aztán mégis.


Nekem ez így fura volt és körülnéztem az ismerőseim között. Aztán leesett, hogy hasonló helyzet nálam is volt. A "nem kellek senkinek" lányok, akik előadták, hogy ők érzékenyek és érzelmesek, sorban dobálták a srácokat, léptek félre és törtek össze szíveket.


Sajnos, tovább is gondoltam a dolgot. És azt láttam, hogy ezek a viselkedések szinte már tipikus dolgok. Igen, férfiak is lépnek félre, ők is előadják az áldozatot, de náluk sokszor csak simán szexről van szó és ilyen egyszerű a motiváció. De, a nőknél mi a helyzet? Ők miért csinálják ezt? És, ha a normális srácokat így összetörik, akkor miért megy utána a panaszkodás, hogy nincs normális srác? Gyakorlatilag a környezetemben az összes normális srácot összetörték a "normális" lányok. Ez miért jó nekik?



2021. jan. 8. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nyilván nehéz lenne egy univerzális igazságot írni, mert minden eset más és más. azonban az én tapasztalatom azt mutatja, hogy a párkapcsolatok egy igen jelentős része nem önzetlen szereteten alapul hanem az alappillérét a birtoklási vágy és a társadalmi megfelelés jelenti. ha nem vagy elkötelezett akkor könnyű kilépni egy kapcsolatból és hagyni a másikat szenvedni. ha elkötelezett vagy és szereted, akkor "magától" nem fog ez elmúlni hirtelen. folyamatos elhidegülés persze lehetséges nekem is volt ilyen kapcsolatom.


még egy fontos gondolat, szerintem akik sérülnek ezekben a kapcsolatokban, sokszor úgy mennek bele, hogy meg sem ismerik a másikat igazán, isszák minden szavát, és nem akarják észrevenni, hogy a másik fél önös érdekből lép bele a kapcsolatba. rossz, mikor az önbizalomhiány és a boldogság iránti onthatatlan vágy miatt felelőtlenül kezd el valaki egy kapcsolatot.

2021. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szörnyen hangzik, amit írsz, de belegondolva egyetértek vele. Ez alapján, ha valakivel összejövök, akkor lehet, hogy nem is szerelmes belém és simán kidobhat bármikor. Ez, azért nem túl happy.
2021. jan. 8. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Félre ne érts, elkeseredésre semmi okod a világon. Az rég rossz, ha bizalmatlansággal kezdődik egy kapcsolat építése. Az esélyt add meg mindenképp annak, akivel közös a vonzalom és szeretnél vele együtt lenni. Ami igazán fontos, hogy az előjeleket sose ignoráld, ne akard mindenképp tökéletesnek látni a másikat. Lehet, hogy tökéletes, de vedd észre a hibáit, vedd észre, ha félre beszél, elhallgat valamit vagy egyszerűen csak nem von be téged annyira az életének a részleteibe, mint amennyire te engeded neki, hogy megismerjen téged. Figyelj arra, hogy egyensúlyban legyetek minden téren és akkor nagyon nagy esélyed van arra, hogy egy hosszú boldog kapcsolatban élhetsz.


A legrosszabb, mikor kapcsolatban vagy valakivel, akitől többet vársz, nem elég amit ad, és megy a szenvedés. Az ilyen kapcsolatban ne erőlködj, ne akard mindenáron őt, jobb elengedni. Sokan azt hiszik, hogy szerelmesek, közben csak birtokolni akarják a másikat. Ismerd meg önmagad, ismerd meg az embereket és figyelj az apró jelekre, legyenek azok jók vagy rosszak.

2021. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!