Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Büszke lehet valaki egy 12 év...

Büszke lehet valaki egy 12 év után átvett diplomára, amit csakis az amnesztia miatt kaphatott meg?

Figyelt kérdés

Ismerősöm büszkén mutogatja facebookon fotóval a „friss“ diplomáját. Ömlenek kommentben a gratulációk. Ez eddig szimpla ügynek tűnik, van mit gratulálni.


Na de a háttér..... 12 éve államvizsgázott, 12 éve átvehette volna a diplomáját, de nem tette, mert nem volt meg a nyelvvizsga. Már régesrég letett a diplomáról, már szándékában sem állt nyelvvizsgázni (nem is tanult nyelvet meg se próbálta).

Majd senki által nem sejthető módon jött ez a nyelvvizsga amnesztia-ilyen még a történelemben nem volt.

És kezében a diploma, 12 év után, nulla nyelvvizsgával.

Erre büszke lehet?

Szerintem azért annyira nem, sőt, én a föld alá bújnék ezzel, nem még reklámoznám.


2021. jan. 9. 09:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg büszke lehet rá. Szerzett egy diplomát.


Én halláskárosult vagyok és a klasszikus értelemben nem lehet nyelvvizsgám. Nekem ezért nyelvvizsga nélküli diplomám van.

2021. jan. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

"Szerzett egy diplomát."


Én is szereztem. ráadásul az előírt 1 közép + 1 felső letételével. Nem ám 1 szaros középfokkal.

Én a föld alá bújnék el, ha még egy közepet se tudnék összekaparni.

2021. jan. 9. 10:01
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Ennek az embernek nincs szüksége nyelvvizsgára, mert 12 éve él és dolgozik e nélkül. A mindennapi munkájában nem használ idegen nyelvet. Ez így lenne akkor is, ha 12 éve 1 ponttal átcsúszik tizedik próbálkozásra. Viszont mindent megtanult, ami a diplomájához kellett. Szerintem ez nem gond, bár most külön gratulációnak nincs helye, mert nincs teljesítmény, legfeljebb azt jelentheti, hogy "örülünk, hogy jól jártál".
2021. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Én megcsináltam a nyelvvizsgát, nem nagy kunszt fél év alatt nyelvvizsga szintre megtanulni angolul, azóta sem használtam, mert a munkámhoz nem kell. Kit érdekel, hogy nekik nem kellett? Engem nem. Az egyetemet megcsinálta és ennyi
2021. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
16%
Mi bajod? Menstruálsz vagy mi?!
2021. jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Egy diplomára szerintem mindig büszke lehet az ember, de én is egyet értek veled a nyelvvizsga kérdésben. Szerintem is szégyen, hogy valaki egy középszintű vizsgát nem tud letenni pl. az Origónál, ahol az írásbeli kb egy levélből, egy szövegértésből meg valami 8. osztályos nyelvtanfeladatból àll, a szóbeli vizsgán pedig csak magadról, a családodról kell beszélned meg hogy hol tanulsz. Ezekhez a dolgokhoz még csak nyelvérzék sem kell, mert csak minimális szorgalom kellene hozzá, hogy megtanuljon valaki 15-20 darab tételt. Dehát könnyebb erőfeszítések helyett a vírussal takarózni... Persze, ne kelljen se nyelvvizsgát tenni, se érettségizni, semmilyen minimális követelménynek ne kelljen eleget tenni... Most persze nem a halmozottan hátrányos, vagy diszlexiás vagy hallássérült emberekről beszélek, ők érthető módon egy másik kategória, hanem azokról, akik várják, hogy a sült galamb a szájukba repüljön. (Egyébként a hátrányos helyzetűek és a hallássérültek, vakok kérhetnek a megfelelő dokumentumok bemutatásával különleges elbírálást, tehát kaphatnak könnyítést vagy egyes vizsgarészek teljes elhagyását.)

Pont a fiataloknak kellene a nyelvtudásban élen járniuk és példát mutatniuk, mert a nyelv nemcsak a diplomához kéne, de a munka világában vagy akár egy nyaralásnál is fontos, hogy tudj szót érteni a körülötted lévőkkel. Kicsit meg kéne tanulnunk tovább látni a Kárpát-medencénél.

2021. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

12 éve volt fiatal.

Engem nem zavar ez. Legyen büszke.

2021. jan. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Nincsenek is ismerőseid Facebookon Bazsi...
2021. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

Ismeretségi körömben van három ember, aki szintén így kapta meg most a már tizenéve a fiókban porosodó diplomáját.

Mindegyik dolgozik, teljesen más munkakörben. Szerinted most hirtelen elkezdenek állásinterjúzni a diplomájukkal? Egyik sem, és nem is menne vele sokra így. Óriási elmaradások vannak ezeknél az embereknél már szakmailag is, nem hiszem, hogy 40 évesen akar hirtelen a semmiből mondjuk mérnököt játszani.

2021. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
30%
Büszke lehet rá, mert azé egy diploma mégis nagy dolog. Én egyébként nem értem, miért kell nyelvvizsga a diplomához. Oké, hogy pl.: egy katonatiszt tudjon idegen nyelven, de pl.: egy matektanárnak minek kell? Mindegy, a lényeg, hogy sztem telejesen rendben van, hogy nyelvizsga nélkül kapta meg.
2021. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!