Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire tudsz örülni őszintén...

Mennyire tudsz örülni őszintén mások örömének? Akár úgy is, hogy neked az a dolog még nem adatott meg?

Figyelt kérdés

Az idegen emberek örömének is tudsz örülni?

Annak is akivel nem vagy (már) jó kapcsolatban?

Kíváncsi vagyok más hogy áll ezekhez a dolgokhoz 🙂



2021. jan. 12. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akit szeretek annak az örömének én is örülök.Idegen öröme hidegen hagy semleges érzéseim vannak kivéve ha szívmelengető dologról van szó.Akivel már nem vagyok jó kapcsolatban annnál semleges hogy mit érzek ilyenkor.De nyilván attól függ hogy miért örül.Pl egy tárgynak vagy pl összejött egy baba az azért más.
2021. jan. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
persze. Ha valaki megnyeri a lottót, az jó. Mert akkor 1. - van lottó 2. lehet nyerni. 3 - a következő lehet én leszek. :-) (nem lottózom.) De igy élek.. ha van aki örül valaminek, az jó. mert a mosolya, jobbá teszi a világot.
2021. jan. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy mi is adatott meg annak a másik embernek és hogyan.

Tudok örülni egy sportsikernek, amiben tudom, hogy mennyi munka van, még akkor is, ha tudom, hogy az én testem nem képes arra a teljesítményre. Pl. Spartathlon.

Nem tudok örülni olyan dolgoknak, ami protekcióval csak az ölébe pottyant valakinek érdemtelenül, és még kérkedik is vele az illető, meg lenézi azokat, akiken átgázolt.

2021. jan. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyi ideje teszek azért, és várom, hogy az a valami nekem is meglegyen, mint a másiknak. Ha mondjuk tudom, hogy én dolgozok érte egy jó ideje, és még mindig nincs meg, magam körül meg az látom, hogy a többieknek megerőltetés nélkül az ölébe hull (lehet nem így van de én ezt látom), akkor nehezebben tudok örülni neki. Más esetekben könnyebben működik.
2021. jan. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanaz a dolog úgyse fog megadatni, mert mindenkinek kicsit más lesz az, meg nem is akarok ugyanolyat mint a másik. Ha neki az tetszik és boldog, örülök neki hogy egy gonddal kevesebb, legalább nem depis. De ha valakinek megvan valami "siker", mégis depis és rosszindulatú, azt utálom.
2021. jan. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Senki örömének nem tudok örülni. Nem zavarnak más sikerei, és nem emészt miattuk az epe, nem erről van szó, viszont nem is örülök nekik. Semleges. Még ha családról, vagy barátról van szó, akkor is.
2021. jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen hidegen hagy mások öröme, nem foglalkozom vele egyszerűen mindenkinem megvan a maga baja.
2021. jan. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan dologról van szó, amire én is vágyok, és egy olyan ember éri el, aki korban velem egyidős vagy valamit ugyanannyi ideje csinál, mint én, akkor sajnos nem mindig tudok őszintén örülni neki, mert arra gondolok, milyen szánalmas alak vagyok és inkább sebet nyalogatok.


Ha olyasmiről van szó, amit idő kérdése és én is el fogok érni, akkor inkább inspirál. Ha pedig a szemembem nem képvisel különös értéket az adott dolog, mert nem vágyom rá a magam életében, akkor csak szimplán örülök neki. :)

2021. jan. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha nagyon szeretem az illetot de az eleg ritka. Vagy ha nagyon szimpatikus aranyos de az is ritka. Meg attol is fugg hogy mi az az orom van ami nekem nem is kéne mert nem fontos. Ha igen akkor inkabb szomoru leszek hogy nekem nem jott ossze milyen szerencsetlen bema vagyok stb
2021. jan. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Rájöttem, hogy nem tudok örülni ezeknek a dolgoknak.
2021. jan. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!