Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Összeszedettebb akarok lenni....

Összeszedettebb akarok lenni. Kinek hogy sikerül?

Figyelt kérdés
Szét vagyok esve. Vannak feladataim,de nem tudom a sorját. Három gyerekem van, két tini meg egy kicsi. Itthon vagyok,mindent megcsinálok, sütés-főzés, befőzés,kenyérsütés,kert, varrás,javítások stb. de olyan bajban vagyok a beosztással, semmi rendszerem nincs, szétszórt vagyok, mostanában sokkal jobban,mint eddig. Úgy érzem,nem tudok gondolkodni, mintha üres lenne az agyam... Úgy látom mások összeszedettebbek. Hogy csináljátok? Szeretnék többet kihozni magamból.

2021. jan. 13. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit tudsz, engedd el. Kenyérsütés miért kell? Nem tudtok kenyeret venni, vagy ilyen öntermelők vagytok?

Meg fogd be a gyerekeket, segítsenek ők is.

2021. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon ki vagy merülve, azért nem mennek úgy a dolgok, ahogy szeretnéd. Mivel én is voltam ilyen helyzetben, tudom mennyire fáradt tud lenni egy anya. Első lépésben egy nyugisabb napon írd össze az összes tennivalódat, és válaszd ki azokat amiket nem feltétlenül kell megcsinálni, vagy valaki mást is be lehet vonni a teljesítésbe. Ahogy az előző is mondta, ilyen a kenyérsütés, majd akkor visszatérsz hozzá, ha jobban leszel. Aztán gondold végig, hogy miket főzöl, a nagyon bonyolultakat hagyd ki, vagy csak ritkán legyen. A befőzés nagyon időigényes, ha beruháztok egy nagyobb fagyasztóba, oda berakhatsz szinte mindent. Ha sok a gyümölcs én is becsapom oda, aztán télen csinálok belőle azt ami kell. A kert hatalmas munka nálunk is, jó lenne a férjet és a nagyobb gyerekeket bevonni ebbe, vagy ha ez nem opció akkor átgondolni, hogy mit ne ültessetek, hogy jobb állapotba kerülj. A varrás, javítás csak kis adagokban menjen, pl. minden nap egy kisebb munkaigényű cucc javítása, vagy heti egy. Próbálj valami rendszert felállítani, mert amikor reggel meglátod, hogy erre a napra is egy heti munka vár rád, az szétszór és felidegesít. Elveszi az erődet, hogy esélyed sincs teljesíteni a feladataidat. Csinálj tervet, hogy mi az amit másnap feltétlenül el kell végezni, a többit felejts el, ha kipihented magad, majd javul a helyzet. Addig is kitartás, szorítok neked. 👍☺️
2021. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen,elég kimerült vagyok,de inkább csak idegileg úgy érzem,mert összevissza csapongok a feladatok közt. A kenyérsütés nem nagy munka számomra. Terveznem kellene megtanulni,hogy minden sorba jusson.
2021. jan. 14. 12:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!