Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavarja az embereket ha...

Miért zavarja az embereket ha általánositó kérdést olvasnak, holott jóformán mindenki általánosit, vagy az egyén részéről rendben van, tömegesen már nem?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Engem nem zavar, miért általánosítasz?
2021. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Mert az általánosítás hülyeség. Nincs 2 egyforma ember a földön, igy hülyeség kijelenteni hogy xy korosztály vagy nem, ilyen vagy olyan. Ha már általánosítani akarunk mindenképp akkor illik oda írni, hogy tisztelet a kivételnek, de ezt nagyon sokan elmulasztják. A másik, hogy sokan az általánosítást nem a saját véleményükként kezelik hanem tény ként. Pl: "a fiataok általában mind felelőtlenek", és hiába nem igaz ez minden fiatalra, sokszor ezt tény ként közlik, ahelyett, hogy azt mondanák "szerintem a fiatalok általában felelőtlenek, de tisztelet a kivételnek". Ez így már elfogadhatóbb szerintem. Ezzel most nem akartam a fiatalokat megbantani csak hirtelen ez jutott most eszembe.
2021. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

itt a GYK-n különösen ostoba általánosító kérdések vannak - nyilván ebből indultál ki.


Pl. hogy hol elkényeztetettebbek a gyerekek, Mo-on v. Franciaországban.


És ebből a típusból naponta tesz fel újabb és újabb butaságokat az a kérdező...


LOL

2021. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha egy csaj kiír olyan kérdést, hogy minden pasi csak meg akarja d..gni a nőket, csak szexre kellenek nekik, mert ő 3-nál ezt tapasztalta, akkor ez vajon mennyire fedi a valóságot?

Na, kb. ennyi értelme van az általánosításnak, tehát, semmi.

2021. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ugyanennek a csajnak sértő ha ő tartozik az általánositottak közé, ez a vicces
2021. jan. 13. 15:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Sejtettem, hogy a nőket általánosító kérdésekre gondolsz. Ne haragudj, de én tehetek arról, hogy nőnek születtem (és édesanyás is nő, tehát ha kiteszel egy nőket ekéző kérdést őt is szidod)? Téged nem sértene egy olyan kérdés, ahol a férfiakat gyalázzák?
2021. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És én például soha nem tettem ki férfiakat általánosító kérdést, mégis nekem is "bűnhődnöm" kéne a logikád szerint, mert valami csaj kiírt egy ilyen kérdést.
2021. jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na jól le is pontozott a sértett incel...gratulálok. Továbbra is tegyed fel az ilyen kérdéseidet és nyugtasd magad azzal, hogy nem a te hópihe lelkeddel van baj, hanem a több milliárd nő a hibás minden nyomorodért:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..

2021. jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Enyhén elbeszéltek mellettem de sebaj
2021. jan. 13. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!