Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen hatásai lehetnek egy...

Milyen hatásai lehetnek egy fiatal felnőtre, hogy apa nélkül nő fel?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül arra gondolok, hogy nem él az apja, hanem mondjuk nem foglalkozik vele, alkoholista stb.

Lehetnek ebből adódóan problémái a huszas éveiben valakinek pl. szociális életben tanulásban, párkapcsolat keresésben, munkakeresésben stb.?



2021. jan. 15. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem feltétlenül. Főleg, ha lát más pozitívabb példát, nagypapa, nagybácsi, stb.
2021. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Párkapcsolatban sanszos. Lányoknál apakomplexus alakulhat ki és pozitív férfiminta nélkül nagyobb eséllyel választanak s.ggfejeket, a fiúk pedig ha elég birtokló az anyjuk akkor anyuci pici fiai lesznek ami a nőket taszítja.


Egyedülálló anyák amúgyis a "ne legyél olyan mint az apád" szöveggel szokták kordában tartani a fiaikat (akik aztán szuper rendes és kedves fiúk lesznek és ezért még kevésbé vonzóak).

2021. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én még kicsi voltam amikor a szüleim elváltak annyira hogy nem is emlékszem rá hány éves lehettem , és anyám nevelt fel úgy ahogy ,plusz van két nővérem tehát végig nők között nőttem fel de ez eggyátalán nem látszik rajtam , nem felvágásból de sokak szerint elég jól nézek ki, és rengeteget is edzek már már túl sokat valószínűleg ezzel próbálom kompenzálni azt hogy amióta anyámmal elváltak még kiskoromban évente csak 1szer max 2 szer láttam , de már 3 éve sajnos egyszer sem találkoztunk ,tehát nem feltétlenül igaz az hogy aki apa nélkül nő fel az nem lesz igazi férfi ,bár tény és való hogy egy gyerek fejlődése szempontjából fontos hogy az apja is foglalkozzon vele ,
2021. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem:

Ha lány, akkor lehet a későbbi kapcsolataiban azt az apát keresi, aki neki nem volt meg.

Ha fiú, akkor lehet, hogy az apa helyébe lép, anya mellé. Előforduhat, hogy nem tudja, hogyan kell "viselkedni" egy párkapcsolatban, mint a férfi - úgy értem nincs meg neki se a férfiszerep párkapcsolatban, de az apa-szerep.

De nem értek hozzá annyira, csak így belegondoltam....

2021. jan. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem kamionsofőr,nem kell ugye mondanom ez mivel jár?

Nem valami jó érzés,még most is gondokba ütközök.

22F

2021. jan. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Pszichológia első osztály.


Menjen pszichoterápiára.

2021. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Nekem volt/van apám. Abban biztos vagyok, hogy talán az első 3 életévemet leszámítva soha nem volt meg köztünk az az egészséges apa-lánya szerelem, de 3 éves korom előttre nem is nagyon emlékszem. Nem rajongott értem, nem én voltam a szíve kis királynője, nem tartott szépnek. Azt látom a környezetemben, hogy azok a lányok, akikért az apjuk rajongott és rajong, azok sikeres párkapcsolatokban élnek. Én soha nem éltem át viszonzott szerelmet. Nem tudom, ezért van-e. Nagyon csúnyának láttam magam sokáig, szégyelltem a testrészeimet, amik nem tökéletesek. Pedig tudom, hogy nagyon csúnya semmiképp nem voltam, később meg egyenesen kiemelkedtem a korosztályomból. Mégis nulla az önbizalmam, a férfiakat messzire kerülöm. Az összes párkapcsolatomban megkaptam, hogy nem vagyok szerelmes beléd. Hát lehet, hogy az apám is azért nem rajongott értem, mert hiányzik belőlem valami, amibe bele lehetne szeretni. Bár anyámtól is eredhet ez és lehet, hogy ő sokkal jobban hatott rám. Mert amikor 6 évesen szemüveges lettem, mindig levette rólam a szemüveget, mert azt mondta, hogy elcsúnyít. És onnan kezdve csúnyának láttam magam és szégyelltem, hogy szemüveges vagyok. Életem legnagyszerűbb eseménye volt, amikor tinédzserként kontaktlencsére válthattam. Egyébként tényleg sokat torzított rajtam a szemüveg. Anyám azt is mondta, hogy nem ad rám szoknyát, mert olyan soványak a lábaim. Annyira szégyelltem ezután a lábaimat, hogy eltelt azóta vagy 30 év, de a mai napig képtelen vagyok szoknyát felvenni, max. nejlonharisnyával. Nejlonharisnyában és magassarkúban, térdig érő szoknyában nagyon jól néz ki a lábam ma már, ezt én is látom, de mégis, harisnya nélkül nem merném mutogatni, még mindig annyira szégyellem. De amúgy meg igaza volt anyámnak, mert túl gebe volt a lábam, mint egy kiscsikóé és ocsmány volt a szemüvegem. Csak olyankor szoktam elgondolkozni, amikor mások simán felvállalják magukat a nem tökéletes testükkel is, hogy valami mégse jó. Én pl. nem járok strandra se emiatt.

És kérek mindenkit, ne írjanak privátot a kifejezetten ronda nőkre vadászók, mert sokan vannak itt, akik azonnal írnak, ha egy nő rondának mondja magát, mert azt hiszik, akkor az majd rájuk lesz szorulva.

Nem ezért írtam, nem keresek szexpartnert.

2021. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Énis így lettem meleg és a meleg barátok mindegyike is így. Nincs férfi aki mutatja az utat. Nincs meg az apa minta.

Ha fiad van simán lehet meleg is belőle.

Azt apaminta fontos!

2021. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, egyedülálló anya nevelt, tudom miről beszélek, hiába pontoztok le. Kisfiúknál igen hatásos manipulációs módszer a "ne legyél olyan mint az apád!". Hiába kettőn áll egy kapcsolat az apa lesz beállítva minden probléma forrásának, ráadásul ha a gyerek nem viselkedik engedelmes biorobot módjára akkor az anya folyton a gyűlölt apához hasonlítgatja őt ami így felnőtt fejjel különösen alattomosnak hat.

Az anyák tudják hogy neveljenek jó kisfiút, de fogalmuk sincs mi tesz valakit jó és kelendő férfivé, ezért elengedhetetlen hogy legyen a gyerek életében egy kompetens(!) férfi mentor, apafigura. És nem, a "kéthetente hétvégén elviheti az apja" nem ugyanaz, még ha több is a semminél (és még annyit se ér ha a hónap többi napján elhordod őt mindennek a gyerek előtt). Amíg az anya a mellét veri hogy "lám férfi nélkül nevelem a gyereket" és a társadalom is elalél tőle senki nem látja hogy ennek a hátrányait csak a gyerek fogja megszenvedni később.

2021. jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen
2021. jan. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!