Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önző vagyok? Megérdemeltem...

Önző vagyok? Megérdemeltem vagy nem kellet volna költekeznem?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz vizsgaidőszakon vagyok túl, és úgy gondoltam, hogy vásárolok magamnak 1-2 ruhadarabot, amiket már régóta kinéztem magamnak. Csak ritkán veszek magamnak ruhát, a vírus miatt amúgy sincs hová felvenni, de most úgy gondoltam egy pillanatig, hogy megérdemlem. Viszont most, hogy nézegetem őket itthon, szánalmasnak érzem magam és bűntudatom is van. Elvégre alap, hogy tanulok és sikerültek a vizsgáim, hiszen nem dolgozom mellette, úgyhogy minek ünneplek meg egy ilyen semmiséget? Ti visszavinnétek a ruhákat, vagy néha belefér ennyi?

2021. jan. 15. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Mi van? Vettél egy-két ruhát, és? Nem kell hozzá sikeres vizsga, ha sz4r vizsgáid lettek volna, akkor se lenne ebbe' semmi, ruhák így is, úgy is kellenek az embernek.
2021. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs azzal ha egy sikeres vizsga után megjutalmazod magad valamivel. Biztos hogy lesz majd olyan alkalom amikor fel tudod venni őket. Addig is örülj neki.
2021. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy nem dolgozol egyetem mellett energiát fektettél a tanulásba, kihoztad magadból a legjobbat, büszke lehetsz az eredményeidre, nyugodtan ünnepelj. Ha egyébként nem az a fajta ember vagy, aki hetente vesz magának ezt-azt, akkor nyugodtan tartsd meg a ruhákat, majd biztosan lesz hová felvenni őket.
2021. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, van saját pénzed. Ha nem vered el mindet állandóan, miért ne vehetnél belőle egy-két dolgot? Emiatt nem kell szégyenkezned.
2021. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonlo. De nem éreztem ezt.

Inkább mást.


Külföldön dolgoztam sok ezer euroért, amit javarészt el is vitt a kulfoldi életfenntartás, meg az, hogy az itthoni tartozásaim fizettem, plusz az itthoni albit fenntartottam, hogy legyen hova hazajönni, mikor szabadnapok vannak stb, es szoval egyszer ugy éreztem, talán karácsony körül mikor mindenkire gondol az ember csak magára nem, hogy ha már kidolgozom a belem is, es jol is keresek, (amivel nem járt együtt a jobb életszinvonal egyáltalán, és magamnak soha nem vettem semmit csak amiket muszáj), azt éreztem én pl arckrèm kapcsán (mindig olcsobb vackokat használtam testápolo meg egyéb illatszerekből), hogy de MOST ugy érzem megérdemlem és vettem egy márkás asszem 10 ezres krémet arcra szemre stb.


Nem olyat èreztem hogy nem érdemelném meg, elvégre munka az alap es mindenki dolgozik meg amiket irsz :D, én azt éreztem inkább hogy teljesen hiába dolgozok és teljesen hiába keresek bőven sokat is, a csóróság egyszerűen kísèrt. És nem egy krémmel kéne már rég többnek lennem, hanem az egész èletszinvonalamnak is javulnia.


Es kiakasztott hogy ugyanazon a szinten élek 2000 euroval is, mint itthon minimálbérből, a sok tartozás es a kinti es itthoni háztartas fenntartása miatt.


Szoval nekem az az arckrém azt szimbolizálta hogy ENNYI és nem több amivel több lettem.


A szánalom rész stimmel :D

2021. jan. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is vettem egy pulcsit, amit még az ősszel kinéztem, de valahogy még sem vettem meg.

Önjutalmazásul nekem is ma lanadolt végül a szekrényemben mert jól sikerült a vizsgaidőszakom.


Persze, hogy megérdemled, légy bőkezűbb önmagaddal! 💕

2021. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen rendben van. Nyugodtan jutalmazd meg magad vizsgák után. Én is készülök rá.

És nem is haszontalan dolgot vettél. Ruha ígyis-úgyis kell.

2021. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ez az önmarcangolás, így semminek sem tudsz örülni. Gondolom nem az anyagi lehetőségeidet sokkal meghaladó dolgokat vettél, hanem olyat, ami belefért és hasznát is veszed. Örülj neki. Megérdemled.
2021. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi belefér. Bárcsak egy-két ruhát vettem volna a vizsgaidőszakban! Sőt, ruhát venni jobb, mint amit én vettem, mert azt legalább lehet hordani, használni, később eladni, de én bakelitlemezre költöttem a pénzem, és bár épp el tudtam adni, évekig eszembe se jutott, hogy meg tudok tőlük szabadulni.

Ne érezd magad rosszul, s bármikor gyónhatsz, ha mégis úgy érzed. Ha néha veszel, akkor tényleg a ruhatárad bővíted, ám vannak emberek, akiknek a ruhavásárlás a hobbijuk, tehát nemcsak hozzájuk képest teljesítesz alul (ami nem rossz, sőt, jó), hanem ebben a káros időszakban is jól nyomod.

Visszavenni? Nem, hiszen a kérdésed alapján amúgy sem veszel sokat. Ha mégis sok, akkor úgyis tudod, hogy felesleges, tehát tedd el a pénzt jobb időkre. Én is örülnék, ha nem költöttem volna el feleslegesen egyetemistaként - ám elment volna másra a lé. Nehéz kérdés.

Belefér? Bele, hiszen keveset vettél, és a leírtak alapján nem vagy nagy költekező, emellett bűnbánást tanúsítasz, ezúttal feleslegesen.


Összefoglalva az arany közép állapotában leledzel.


Amúgy kevés ruhát vesznek az emberek, az üzletek égnek, hogy mi van, távmunkára/otthoni tanulásra nem kell ruha, szóval épp vettél kettőt, a bolt örül, hogy végre valaki (erről van egy jó biztonsági kamerás videó, hogy x boltba örülnek az eladók, hogy végre jött vevő, és miután távozik, a pult alá bújva guggolva tapsolnak, hogy végre van bevétel!!!!), neked sok, de nekik kevés... nem vagy önző.

2021. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sikerült volna jól a vizsgaidőszakod, akkor is megérdemelted volna - vigasztalásként.

Semmi baj nincs azzal, ha az ember néha megjutalmazza magát. Olyan kevés elismerést kap az ember másoktól, hogy néha muszáj.

2021. jan. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!