Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fáj jobban az, ha én...

Miért fáj jobban az, ha én nem nem tudom viszonzni valaki érzéseit, mint az, ha az én érzéseim nem viszonozzák?

Figyelt kérdés

Igazából bármilyen emberi kapcsolatról van szó, sűrűn előfordul, hogy én gondolok valamit a másik egyén és a köztem lévő kapcsolatról, legyen az barátság, szerelem, vagy bármi egyéb. És ha meg tudom, hogy én nem jelentek annyit a másiknak, mint amennyit nekem, akkor az csak zavar egy kicsit. Mármint úgy zavar, hogy bosszant, kicsit csalódott vagyok, de semmi extra, gyorsan túl teszem rajta magam, tök mindegy, hogy egyoldalú barátság, vagy viszonzatlan szerelem volt.

Viszont amikor a másik lát bele többet a kettőnk viszinyába, és kiderül... Na akkor nagyon rosszul tudom érezni magam. Például megismertem egy kedves személyt, nagyon szerelmes lett belém, de én ezt nem vettem észre, és amikor kiderült számomra, nagyon bűntudatom lett, hogy ő olyan rendes, én meg nem tudom viszonozni az érzéseit. Az ilyeneken több napig emészteem magam.


Miért lehet ez?


2021. jan. 16. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem összemmérhető.
2021. jan. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is állandoan ilyenben vagyok hogy annak kellek aki nekem taszito, annak meg nem, aki felé viszont en vonzodom.


Én adtam már esélyt olyannak akire normál esetben nemet mondanék. De a fentiek miatt már ilyenekre kényszerultem, megnyiltam megszerettem és aztán szépen meg is bántam. Még ő szórakozott velem..

Szoval tapasztaltam is, hogy nem kell megalkuvonak lenni.


A bűntudathoz köze sincs annak hogy az ember megvalogatja kivel áll szoba kivek nem. Ehhez mindenkinek alanyi joga van.

2021. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert te nem szereted annyira az adott személyeket akiknek te vagy az egyoldalú szerelme vagy barátja mint amennyire tudod sajnálni azokat akiknek éppen nem megy jól a szekér valamiért. Az is lehet, hogy bűntudatod van amiért fájdalmat okoztál.


Hormonális vagy pszichés okok lehetnek a hátérben: ha elmúltál 25 akkor a pszichés a valószínűbb.

2021. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!