Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miér gonoszak a nők egymással?

Miér gonoszak a nők egymással?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy egy nő miért gonoszkodik, a többivel?

Mint nő én jobban értem és át érzem egy másik nő problémáit.

Itt viszont tapasztalom, hogy ez sok nőből hiányzik ez az empátia. Nagyon durván tudják osztani a másikat.

Mitől ilyen ellenségesek?



2021. jan. 17. 01:15
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Minden csillogás mögött áll egy rakat szar.

Nem így van de a lényeg ez.

2021. jan. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nők amilyen "melegek" és kedvesek tudnak lenni, olyan mocskos gonosz egy lények.
2021. jan. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Sosem jöttem ki igazán a nők többségével nőként, magamban kerestem a hibát, hiszen nyilván én szúrok el valamit, ha mindenki hülye és csak én vagyok helikopter. Volt pár lány/nő, akikkel jóban lettem és végül ennek mentén próbáltam mintázatot keresni.


Lehet, sőt, valószínű, hogy bennem is van hiba, ezt az elméletet nem vetném el. Viszont a fő ok, aminek az esetleges hibáim mellett tulajdonítom azt a jelenséget, hogy a nők így vagy úgy kerülnek, az az, hogy én nem szentelek nekik akkora figyelmet, mint amit megszoktak a társadalomban.


Férfiak között nőttem fel és a szüleim sem kifejezetten neveltek hercegnőnek. Számomra mindig az volt az alapértelmezett, hogy emberként kezelek férfit és nőt, barátként is inkább bajtársként, mint szövetségesként. Szeretek csipkelődni, szeretek másokat poénból húzni és ez egy fiús társaságban soha nem okozott problémát, mert visszakaptam és együtt nevettünk. A nők többsége viszont ezt magára veszi vagy legalábbis nem értékeli. Nem értékelik azt sem, ha rajtunk kívüleső témáról beszélgetünk (amikről a férfiak előszeretettel szoktak- tudományról, politikáról, játékokról). A nők valahogy mindig olyan témákat szemelnek ki általában, ami közvetlenül kapcsolódik hozzájuk: szépségápolás, ha van, a saját gyerekük, életmód, psziché... Ezekkel a témákkal semmi baj nincs, de valahogy mégis ugyanoda vezetnek: a nők többsége megszokta, hogy a középpontban van és rosszulérzi magát abban a társaságban, ahol másról szólnak a beszélgetések. Ha ez a más egy rajta kívüleső téma, amibe nem tudja beleszőni magát, akkor csak szimplán elhatárolódik vagy pofákat vág, rosszabb esetben rázza magát, hogy rá irányuljon a figyelem. Ha viszont ez a más egy másik nő, na akkor a legtöbb nőnél elgurul a gyógyszer. Olyan 20-30%-ban vannak kivételek, akik másképp élik meg ezt és integráltabbak egy vegyes társaságban. A többiek csúnyán szólva ott érzik jól magukat, ahol rájuk összpontosul a figyelem. És ez az ilyen nők egymás közti barátságában is ott van. Az ilyen legjobb barátnők folyamatosan (csúnyán szólva) nyalják egymást. Egymás képei alatt is gyakran látni a szivecskéket, nagy részük az említett barátnőktől van. De személyesen is: megosztják egymással a szépségápolási trükköket, a pletykát, de miről szól, ha valaki tanácsot ad? Arról, hogy ő a jobb az adott, ezért tud segíteni, tanácsot adni. A pletyka pedig felemeli a pletykálkodókat a többi ember szintjéről, hiszen a legtöbbször szarkavarás és lehúzás jelleggel zajlik az pletykálkodás. Lényeg a lényeg, nem akarok senkit megbántani, de nagyon durván jelen van ez a viselkedés szerintem a tipikus nők között. Ez nem feltétlenül rossz, de valahol igaz a mondás, hogy nők között szövetség van, nem barátság. És ott a 30%, aki másképp szocializálódott és embereket lát, nem a mágnes két pólusát(amit ha nem tud vonzani, inkább eltaszít).

2021. jan. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nincsenek elveink, nincs olyan hogy barátság, csak x ideig tartó szövetséges. Szövetséges a többi nő ellen, az egyedüllét ellen, stb. Állandó versengés folyik a nők között, kinek tisztább a háza, ki soványabb, ki népszerűbb, kinek van jobb ruhatára, kinek divatosabb a haja, sminkje, állandóan ítélkezünk mindenki és minden felett, és nem szarunk bele annyira, mint a férfiak. A férfiak csomó mindenbe beleszarnak és boldogabbak, lazábbak, és jobb fejek.
2021. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ti csak antiszocok vagytok egyszerűen vagy nevezzük ahogy tetszik. Ez nem azért van mert nők vagytok ilyen van férfiban is.
2021. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Volt egy kérdés ami alá már leírtam, de a nők csak nyíltan gonoszok egymással, míg egy férfi utálhat teljes lényével, és lehet magában kommentárja mindenre amit csinálsz, nem fogja kimondani.

A női csipkelődés így nyilván feltűnőbb.

2021. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
#6 Bocs, de eddig az összes simulékony, álszent, hátbatámadós retek ismerősöm nő volt. Pont, hogy a férfiak szeretnek nyíltan konfrontálódni. A nőknek csak szimplán nincs humora, ezért a legtöbb esetben gúnyt alkalmaznak.
2021. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De jó ezt olvasni férfiként, köszönöm, így már van valami alapja a gondolataimnak :D
2021. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem mindenki gonosz mindenkivel, és mindenki más miatt csinálja.


Van aki önző, van aki buta, van aki rosszul lett szocializálva, stb... de nem láttam még embert aki ne bukott volna el valamilyen erkölcsi helyzetben - természetesen beleértve magamat is.


A gyemekkoromat főleg nők körül éltem (iskola) felnőttként férfiak körül (informatikai munkák) nem láttam számottevő különbséget férfiak és nők között.

Maximum annyit, hogy a férfiak jobban szeretik kerülni a szociális konfliktusokat, ezért sosem mondják ki nyíltan ha valakit nem bírnak és egy biztos közegben beszélik meg az ilyet, míg a nők nem félnek a következményektől, mert kevés van, meg gyakran jobban is kezelik az ilyesmit. Meg ott van az az attítűd is, hogy a nők hajlamosak beszéddel megoldani egy problémát míg a férfiakra jellemzőbb az hogy megülnek a langyos szarban: legyen az párkapcsolat, család vagy barátság. A ketyós nők meg jobban kedvelik kavarni a szart ha unatkoznak.


3# "Szeretek csipkelődni, szeretek másokat poénból húzni és ez egy fiús társaságban soha nem okozott problémát, mert visszakaptam és együtt nevettünk."

Nagyon érdekes mert én eddig ezt csak nőkkel tudtam csinálni, a férfiak mind azonnal megsértődtek, de értem mire gondolsz. Idág azt láttam, hogy senki sem szereti rajtam kívül ha a tyúkszemére lépnek, úgyhogy igyyekszem leszokni a szarkazmusról, iróniáról meg egyebekről.

2021. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért mert bennük, van a versengés ha már a másik nő társának valami jobban sikerült azért már utálni kell ilyen a nők gondolkodása sajnos...
2021. júl. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!