Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a velemenyed a keresztenyse...

Mi a velemenyed a keresztenysegről?

Figyelt kérdés
Én hiszek Istenben Jézusban, de ugy gondolom a bibliaban sok korlat van sok minden bunnek szamit igy nem lehet elni mert elobb utobb lelki roncsa valik az ember es sok benne a pokolal valo fenyegetes
2021. jan. 18. 09:00
1 2
 1/15 anonim válasza:
64%
Az alapértékeivel egyetértek, a legtöbb tanítása időtálló. Néhány dolgon azonban valóban lehetne finomítani.
2021. jan. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Én nem bánom, ha naponta hatszor is kérdezed meg ugyanezt, de ha már úgyis jársz pszichodokihoz, miért nem vele beszélgetsz erről?
2021. jan. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hogy így értelmeztem a Bibliát mint te, és nekem az segített hogy elkezdtem megérteni hogy Isten szeret minket, még a bűnösöket is.

Persze a ló túloldalára sem szabad átesni, hogy na akkor nyugodtan szegjük meg a benne lévő törvényeket.

2021. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ma már nagyon elavult és korlátolt. A vallások alapvetően az akkor még ismeretlen dolgok magyarázataként illetve etikai iránymutatásként jöttek létre. Ma már vannak tudományos magyarázatok és törvények. Úgy gondolom nincs többé szükség vallásra.
2021. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
4 A vallás ennél sokkal többről szól. Egy értékrendet is jelent. A kereszténység pl olyanokat tanít, mint a tisztesség, becsület, önzetlenség, szeretet, megbocsátás. É olyasmiket utasít el, mint a fösvénység, önzés, hiúság, kapzsiság, erkölcstelenség, hazugság tehát tipikusan olyasmiket, amik mostanság tönkreteszik a társadalmat. A vallást így lehet értelmezni, nem feltétlen kell kizárólag a meserészt említeni.
2021. jan. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Erre írtam, hogy etikai iránymutatás.

Ezeknek egy része ma kvázi törvénybe van foglalva, meg elég fejlett már az érzelmi intelligenciánk, hogy magunktól is érezzük mi a helyes. A szüleid dolga, hogy megtanítsanak tisztességesen élni, iskolában is van erkölcstan óra.

4es voltam

2021. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Igen, de nem biztos, hogy normális családban élsz, az iskolákba is bevisznek már mindenféle ideológiát, meg aberrált hülyeséget. Fontos hogy legyen egy közös összetartó erő, egy értékrend egy alapvetés, amit megadni csak egy vallás tud.

És másfelől az sem igaz, hogy nincs szükség hit-re. Ha annyira nem kellene vallás, akkor miért keres most mindenki valláspótlékot? (ezotéria, horoszkóp, ideológiák, keleti filozófia és sorolhatnánk)

2021. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

"Fontos hogy legyen egy közös összetartó erő, egy értékrend egy alapvetés, amit megadni csak egy vallás tud."

Ha olyan erős összetartó erő volna, nem lett volna annyi vallásháború, keresztes hadjáratok stb.

Az egyik valláshoz tartozók diszkriminálják a más vallásúakat mind a mai napig, a vallás nem összetart, hanem szakadékokat nyit és ellentéteket generál.

2021. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%

2000 éves a kereszténység. Ebből volt 8 darab 3-4 évig tartó keresztes háború, illetve a reformáció miatt néhány év. Összesen 30-40 év háborút okozott nálunk a kereszténység és 1960 év békét, példátlan jólétet, a legemberségesebb társadalmat és a világ legerősebb, leggazdagabb országait. (Unió, USA)

Nem a kereszténység tartotta össze őket? Hát szerinted a török, tatár egyéb hóditókkal szemben mi volt az a közös érték ami mentén a népek összefogtak, s biztosították, hogy most itt beszélgessünk? A rómaiak bukása utána kik őrizték meg a írás tudományát, a művészetet, amikor minden feldúltak a barbár népek, nem a keresztény kolostorok? Dehogynem.

Gondold át ezeket mégegyszer!

2021. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azoknak a barbár népeknek is volt saját művészetük.

Hogy a törökök ellen miért fogtak össze Európa népei? Talán mert közel éltünk egymáshoz és ha az egyik ország elbukik, akkor a többi is veszélybe kerül. Egyik ország se akarta, hogy leigázzák, közösen meg evidens, hogy célravezetőbb védekezni.

Nem az volt a gond a törökökkel, hogy nem keresztények, hanem hogy le akartak igázni. Ha keresztényként akartak volna leigázni, akkor hagytuk volna nekik? Dehogy.

2021. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!