Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet a kettőt egyszerre...

Hogy lehet a kettőt egyszerre éreznie?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm jelzőkkel illet bizonyos embereket, pl hülye, idióta stb. Az egyik emberre azt mondta, hogy megveti, de bírja. Ezt hogyan lehet egyszerre érezni? Hogyan kedvelhet valakit, akit megvet?
2021. jan. 19. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg inkább tulajdonságokról van szó, csak nem tudja elválasztani a személytől.

Mondjuk megveti a rámenősségét, de bírja a humorát. Például.

2021. jan. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyűlölök és szeretek. Tán kérded, mért teszem én azt.

Nem tudom, ám érzem, s szerteszakít ez a kín.


Catullus - Odi et amo

2021. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az illetővel nem egyezik valamiben az álláspontjuk, és emiatt megveti. De amúgy kedveli az illetőt. Nekem ez furcsa.
2021. jan. 19. 18:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Az álláspont az csupán egy vélemény, nem maga a személy.

Nekem a feleségemmel sem egyezik minden egyes dologban az álláspontom, mégis "bírom" őt. :) Ilyen az élet, nem fekete és fehér.

2021. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem mondanád a feleségedre hogy megveted, és eszedbe sem jutna ez a szó. Gondolom legalábbis nem.
2021. jan. 19. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen erős kifejezést nem használnék még egy tulajdonságára sem.

Viszont olyat mondok, hogy bizonyos tulajdonságai a mai napig idegesítenek. Viszont ugye az összkép az, ami számít.

(És ez így van a szüleimmel, barátaimmal kapcsolatban is.)

2021. jan. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bonyolult a kérdés, de én is tudok rá személyes példát hozni:


Nagyon szeretem a nagybátyámat, hiszen vele nőttem fel, de rendkívül elutasító a homoszexuális emberekkel kapcsolatban, amit viszont az én gyomrom nem vesz be.

Így szeretem is őt, de megvetem az álláspontja miatt.

2021. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!