Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek rosszabb, aki egyik...

Kinek rosszabb, aki egyik szülőjét teljesen nem ismeri egész életében, vagy annak, aki ismerte gyerekkorában és utána tűnt el végleg?

Figyelt kérdés

Tehát van a helyzet, amikor nem is tudsz egyáltalán a létezéséről = 0 emléked van róla, mert olyan mintha nem is létezne.


Vagy van, amikor 9-10 éves korodig csak jó emlékeid vannak róla, szeretted őt, de utána örökre eltűnt.


Melyik tudattal rosszabb élni? Elsőnél a teljes bizonytalanság lehet a rossz, a másodiknál pedig annyi jó van, hogy legalább tudod ki az és vannak róla emlékeid. Viszont utóbbira szintén igaz, hogy így "van ami hiányozzon".


Szerintetek?


2021. jan. 20. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem az a rosszabb ha eltűnik.Mert szereti a gyerek és utána egyik pillanatról a másikra nincs ott vele.Ha viszont nem is ismeri akkor máshogy hiányzik neki,márha egyáltalán hiányzik neki.Ha mondjuk nagyon jó nevelőszülők nevelik fel szeretetben akkor lehet nem is érdekes annyira kik az igazi szülei
2021. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Mondanám, hogy ezt nem lehet így megítélni de látom te is tudod, hogy ez szubjektív és véleményt kérdezel. Én sok olyan embert ismerek, akinek az egyik szülője (90 százalékban az apa) eltűnt az életéből egy idő után. Vagy sajnos örökre vagy csak válás és emberi szívtelenség miatt megszűnt érezni apai szeretetet a gyermeke iránt. Mindkettőre ismerek túl közeli példát és sokkal jobban szenved az, akinek az apja még a földi létét éli ám nem vesz róla tudomást, vagy csak épp annyira, hogy a gyerek kizárni se tudja végleg az életéből. Bár még tinédzserek vagyunk, azt látom, hogy az apa csak fenn akarja tartani a látszatát annak, hogy törődik a lányaival és azt, hogy a különélés ellenére kiválóan teljesíti a szerepét. Ezzel ugyebár csak rosszat tesz, mert a lánya és ő is látja ennek hazug mivoltát. Pedig, fontos megjegyezni, vannak szép emlékeik egymásról, csak bemocskolja az az elárultság és mondhatni magány érzés, amit egy apa hagy maga után évekkel az ,,elszakadás" után. Habár ez egy harmadik lehetőség, mégis a közvetlen környezetemben ennek láttam leginkább pusztító hatását, ami egy gyermeki lélekre hathat.

Annak a nehézsége, hogy a szülőt örökre elveszít valaki gyerekkorában szerintem múlik a nevelésen, a környezeten, az érettségen. Nem egy olyan példát láttam, hogy 6-15 évesek meglepő érettséggel dolgozták fel egy hozzátartozójuk eltávozását.

16/L

2021. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rosszabb, ha eltűnik. Kivéve ha úgy tűnik el, hogy megutáltatja magát. Nálunk ez volt, azóta sem hiányzik, sőt.
2021. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem annak, aki ismerte, és később végleg eltűnt.

A gyerek ezt úgy értelmezheti, hogy elhagyták, vagy nem kellett. Utána, ha esetleg mégis lenne közeledés, lehet, hogy látszatnak és erőltetésnek fog hatni nála, ahogy #2 írta.

(De #3-nak is igaza van, ha az elválás előtt a gyerek maga is megbizonyosodik arról, hogy nem jó az, ha pl egy agresszív, vagy alkoholista szülővel él, negatív élményei vannak a szülővel, akkor más a helyzet. )

2021. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akit nem ismerek, az nem letezo szemely, nem faj. Baromira nem lehet osszehasonlitani.

Nekem egyebkent az volt a trauma, mikor ez a nem ismert, nem hianyolt apa megjelent az eletemben, es annyira szar, gyenge jellemu ember, egocentrikus szerencsetlen, hogy rosszul lettem a gondolattol, hogy tole vagyok.

2021. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!