Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem van a baj, ha mindenkibe...

Velem van a baj, ha mindenkiben csalódok?

Figyelt kérdés

Mindig is nyitott, közvetlen lány voltam, de mostanában kezdem észrevenni magamon, hogy ez változik és nem örülök neki. Eddig volt 4 olyan barátságom, amiről azt hittem, hogy egy életen át tart, de egyik nagyobb csalódás volt, mint a másik. Jelenleg nincs is egyetlen barátnőm sem, mindenkit ismerősnek max.közeli ismerősnek tartok. Egyébként bennem is csalódtak már, tisztában vagyok vele, hogy senki sem hibátlan, csak mégis szomorúan vettem észre, hogy egyre több embert utálok és nyitott, vidám természetből kezdek egy befordult emberré változni, aki ráadásul senkiben sem bízik meg és mindenki kedvességben a hátsószándékot keresi. Más is van ezzel így?

25/L


2021. jan. 21. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez a legtöbb embernél a korral jár. Gondolj bele, egy gyereknek még semmi tapasztalata nincs, kb bárkivel összebarátkozik akivel összefut. Míg az idősebbek jellemzően már nem annyira barátkoznak. De persze emberfüggő ism
2021. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Én ezen már 14-18 éves időszakomban átestem. Szerintem minden ember életében eljön egyszer egy ilyen pillanat. Sajnos eléggé kapitalista felfogása van az embereknek (hazánkban legalábbis) az emberi kapcsolatok terén. Ha a másiknak nincsen valami haszna belőled, akkor könnyen pofáraesés lehet a vége a te részedről, ha te ezt valami nagy barátságként próbálod megélni.
2021. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
én is átestem véglegesen ezen a dolgon...nekem elég volt 3 egymás utáni csalódás. jelen pillanatban közönyt érzek és ürességet. valószínű újjá kell építeni az egész életem, viszont ha sikerül, akkor valószínű sokkal jobb ember leszek. eszembe se fog jutni többé emberektől függni.
2021. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Az is lehet, hogy túl sokat, vagy túl hamar vársz el dolgokat ezektől az emberektől. Egy barátság két emberen áll és lehet, ezért ennek a kapcsolatnak a szintje a másiktól is függ.

Mivel nem írtál konkrétumot, és több hasonló kérdés is szokott merülni itt, ezért erre gondolok először.


Nekem is értek véget nagy barátságok, de egyiket se úgy éltem meg, hogy "csalódtam" a másikban.

2021. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!