Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudom miért, de esténként...

Nem tudom miért, de esténként szorongok. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Mostanában előjött, hogy esténként szorongani kezdek, kedvtelen leszek és negatívan állok hozzá a jövőmhöz. De ennek az okát én sem tudom hogy miért így látom, de nagyon rossz és nagyon zavaró.

Érdemes lenne pszichológushoz mennem vele? Tudna segíteni?



2021. jan. 21. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem sokakkal van így. Este, mikor megáll a napközbeni pörgés, és egyedül vagy és nyugi van akkor az ember átgondolja a dolgait. Én mondjuk mindent túlgondolok. De próbáld magad lekötni, én minden este sorozatot nézek és próbálom kizárni a gondolataim.
2021. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Próbálom magam lekötni, de hiába. Néha-néha van ilyen időszakom, hogy nagyon szorongós vagyok, sőt ez talán már depresszió is.
2021. jan. 21. 22:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek van valami főbb oka és a tünet az, ami így kiütközik. Tehát, eleve szoronganál valamiért, de mivel napközben nem tudsz, ezért este jön elő.

Azt kéne megtalálnod, hogy mi a kiváltó ok. És igen, a pszichológus ebben segíthet. Az a feladata, hogy ne egyedül találd meg a problémát, hanem próbáljon kicsit terelgetni a megfelelő kérdésekkel, amiket talán nem tennél fel magadnak.

Egyébként, szerinted mi az, ami a szorongásod fő oka? Miben nyilvánul meg a szorongásod?

2021. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy egyedül vagy?
2021. jan. 22. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Önismeretet szerintem érdemes lenne végezned.
2021. jan. 22. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Érdemes lenne dokihoz menni emiatt.
2021. jan. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#4 De, most vagyok túl egy szakításon. Azon a kapcsolton már túltettem magam, de lehet hogy csak az egyedüllét miatt szorongok és nem a kapcsolat miatt.
2021. jan. 22. 08:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

4 Vagyok.


Valószínűleg igazad lehet,szerintem is az egyedülléttől szorongsz.

Mikor külföldön voltam több ideig,nálam is volt ilyen sajnos,nagyon is átérzem a helyzeted.

Ha van családod akkor legyél velük,esetleg a barátaiddal is.

Akárki akármit mond,mi emberek társas lények vagyunk.


22F

2021. jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
39%
Ez depi. Mindenképp keress valakit akinek meg tudsz nyílni se mondd ki ami bánt ez hidd el rosszabb lesz.
2021. jan. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

Az esti szorongásnak rengeteg oka lehet, mindenképp érdemes foglalkozni vele. Sokan elbagatellizálják, viszont lehet egy komolyabb dolog előtti figyelmeztetés. A kimerültség, a stressz, a kialvatlanság, ilyen alapvető dolgok hozzásegítenek a szorongás kialakulásához. De akár maga a tél, a sötét, a korlátozások miatti bezártság is kiválthatja tudat alatt. Mindenesetre akármelyik a kiváltó ok, érdemes egy pszichológust keresni. Hosszú távon rámehet az alvásra is, a kialvatlanság ironikus módon még jobban fokozza a szorongást.

Próbálj meg pár kérdést feltenni magadnak: eleget alszol? Mennyire eszel rendszeresen? Mozogsz eleget? Elég friss levegő jut hozzád naponta (séta, szellőztetés)? Mennyire érnek külső ingerek napközben, amik motiválnak és inspirálnak? Hogy viseled a járvány miatti bezártságot? Ezek sajnos mind okozhatnak szorongást, főleg ha több kis dolog összeadódik.

Az egyedüllét kezelése nálam is nagy érvágás volt, elég sokat szenvedtem miatta. Ebben tényleg sokat tud segíteni egy szakember, illetve ha eddig nem űztél valami hobbit, kreatív tevékenységet az le tud kötni és elvonja a figyelmed.


Kitartást és jobbulást ;)

2021. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!