Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Örökké élni vagy égni?

Örökké élni vagy égni?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok, mindkettő unalmas az örök élet és az örök szenvedés. Szerintem a Pokol azért lett ki találva hogy félelemben tartják vele az embereket, a menny pedig azért hogy ne féljenek a haláltól. De szerintem valami van, de hogy mi senki se tudja.
2021. jan. 23. 07:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Amig az ember különbséget tesz jo es rossz között, a saját maga vagy tarsadalaom által meghatározott normák szerint, addig a fenti fogalmakat megérteni sem fogja tudni soha, csak ezen a szinten mintha lenne jo és rossz.menny és pokol.

Összefüggésében nèzve, azaz hogy hited szerint vagy meghatározva, ill az életed is te határozod meg ezek által, ennyi erővel az élet utáni dolgaid is (vonzás törvénye és biblia), semmit nem értenek.

2021. jan. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kinek képzeled magad, hogy 7,8 milliárd ember tudását ismered?


Még hogy senki se tudja. Spirituális éhező.


A pokol eredetileg különböző megatív energiákat, tudatállapotokat és belső folyamatokat jelzett.

A menny is hasonló, de ez több definícióval bír.

Mint mindent, arra használta ezeket a rendszer, hogy elnyomjon. De nem ezért lettek kitalálva, csak direkt félreértelmezték őket.


Az örök élet, avagy a mennyország legmagasabb létállapotát leíró definíciója nem unalmas, mert ott nem létezik unalom. Egy pillanatnyi végtelen örök tökéletesség, egység érzet. De nem csak érzet hanem minden egybe gyúrva. A mennyország e definíciója a lelkek összességét, mint egy egységes masszát ír le.

2021. jan. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2021. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!