Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Motiválatlanságomnak lehet az...

Motiválatlanságomnak lehet az az oka, h úgy érzem, senkit nem érdekel,mit mondok,mit csinálok?

Figyelt kérdés

Már hosszú évek óta úgy érzem, teljesen mindegy mit csinálok, senkit nem érdekel. Ha mondok valamit, arra senki nem figyel. Így igazából a motivációmat is elvesztettem mindennel kapcsolatban. Ez egy ördögi kör.

Most lehet azt mondani,h magamat kéne motiválni, de sajnos én nem vagyok ilyen szuper,h erre képes lennék, nekem szükségem van legalább valami kis visszajelzésre a külvilágból, anélkül nagyon nehézkesen megy minden.


2021. jan. 24. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Lehet ez az oka, vagy ez is. A pozitív visszajelzés a környezettől az a sikerélmény része. A sikerélmény hiányában meg elveszik a motiváció is.
2021. jan. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyjából így érzek, azzal a különbséggel, hogy azért ha valamit rosszul csinálok, azt megmondják :D De azért kapok néhány pozitív visszajelzést is. Szerencsére, mert túlságosan is éhezem a figyelmet.

Na de, hogy ne csak magamról beszéljek: elvileg manapság túl van hypeolva a motiváció. Önfegyelem kell, de azt is a fontos dolgokra összpontosítani. A kevésbé fontosakra nem annyira.

2021. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. Soha nem tudtam magamat motiválni "saját magammal".


Bevallom őszintén én mindig csak az elismerés miatt csináltam mindent, és hogy a többiek felnézzenek rám.


Viszont ez utóbbi nagyon tud motiválni. Legyen az az egyetemen egy tanár, vagy egy lány az ismerősi körből stb.


Ha magamra maradnék, szerintem én már rég feladtam volna az életet.


Természetesen így is élvezem az elért dolgok hozadékát, tehát ez mind rámnézve is jó hatással van. De nekem ez a találd meg önmagad és legyél boldog egyedül nem ment, és soha nem is fog menni.

2021. jan. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs igazad, de amugy nem erdekel a velemenyed.



:))))

2021. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!