Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj ha nem foglalkozok...

Miért baj ha nem foglalkozok labilis emberekkel?

Figyelt kérdés
Nem szeretem ha levisznek az életről a nyavajgók, semmit sem tesznek az életükért csak sajnáltatják magukat, és irigykednek másokra, pl. rám, hogy én mennyire motivált és kiegyensúlyozott vagyok.
2021. jan. 25. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rossz dolog. Senkinek sincs kedve(már aki pozitívan gondolkodik,és akar is valamit az életben) olyan emberekkel foglalkozni,akik állandóan a lehető legrosszabbat várják,emlegetik. Én azért nem foglalkozok nagyon a médiával,mert ha bekapcsolom a rádiót,akkor egyből autóbaleset,valaki meghalt. Aztán mindenhol máshol. Elkezdek beszélgetni valakivel,és akkor rögtön jajj minden milyen rossz,én meg nem erre koncentrálok,hanem pont az ellentétére. És ez VÁLASZTHATÓ. Tehát tiszteletben tartom,hogy ő mindenképpen mindenből csak a rosszat látja,de jogom van nem összekötni vele az életem,nemde?Nem tetszik a mentalitása,ennyi. Nem ítélkezek senki felett. Nem azért,mert nem tetszik neki a BMW,nem azért,mert szerintem csúnya,semmi féle ilyesmi. Egyszerűen jogos,hogyha valaki nem szereti az ilyet,csak ne bántsa,ne is foglalkozzon vele. Illetve megpróbálhatja,hogy megmutatja neki,hogy ezen túl is van élet,de ha nem vevő rá,akkor ott kell hagynia. Kénytelen.
2021. jan. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja hát én is hajnali fél 1kor írok ki kérdéseket olyasmiről, ami nem érdekel.

Nincs vele baj.

2021. jan. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tökéletesség mintaképe vagy akkor.
2021. jan. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem is kell foglalkozni velük. Úgy gondolom, hogy a labilis emberekkel való foglalkozás a megfelelő végzettségű szakemberek (pszichológusok, pszichiáterek) feladata.

Lehet segíteni, tanácsot adni, de mindenki saját véleményét, ötletét mondja. Ezért igazi segítséget csak szakember nyújthat.

2021. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lelki támogatás, tanácsadás, segítség a családtagok és barátok részéről fontos.

De én a labilis emberekkel való foglalkozás alatt valami olyat értettem, hogy sokáig a problémán rágódni, egyfolytában azon agyalni mit hogyan kéne, ilyesmi. Szerintem érdemes segíteni, de minden embernek megvan a magánélete és problémája, ha a többszörös segítségnyújtás sem segít, akkor nem rágódni kell, hanem szakemberhez fordulni.

2021. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!