Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell mindenkit kivétel...

Miért kell mindenkit kivétel nélkül elfogadni? (Hippik és szélsőséges liberálisok)

Figyelt kérdés

Ma beszéltem egy olyan lánnyal,aki teljesen megfelel a liberálisok legszélsőségesebb rétegének.

Azt mondta,hogy mindenkit el kell fogandunk kivétel nélkül amilyenek,azokat is belevéve,akik pl. azért utálják a cigányokat 50 éves korukra,mert kiskorában ellopták a biciklijét.

Én megmondtam,hogy nincs bajom a homoszexualitással csak ne hangoztassa folyton az adott ember és speciel visszataszítónak tartom azt is,ha miniszoknyában van egy férfi,de nem szólok rá,hogy hagyd abba vagy bármi negatívat,mégis emiatt is ítélkező vagyok.Attól,hogy elfogadom más nemi identitását nem azt jelenti,hogy minden öltözködésükre,viselkedésükre ámulattal ízlésemtől független gyönyörködnöm kell. Múltkor egy afro-amerikaira azt mondtam,hogy néger és az is baj volt,de miután afrikainak hívtam egy Európába költözött ilyen rasszú embert akkor már az is baj volt,mert,hogy "Nem tudhatod,hogy Afrikából származik vagy Amerikából". Elegem van,hogy manapság már minden előítéletnek és rosszindulatnak számít.A másik dolog pedig,hogyha esetleg a férfi megkér,hogy vidd ki a szemetet már rögtön egy férfi domina terrorizmusa alatt vagy,mert te vagy a nő és mindig az áldozat.Csúnya,rossz gonosz férfi..Nem tudom mi az isten ez a feminácizmus manapság,de a nemi egyenlőséget nem férfiutálattal lehet elérni. (Tisztelet a kivételnek)

Miért kell ennyire eltúlozni ezt? Lassan már az is baj,ha balkezes vagyok,mert biztosan azért,mert én antijobbkezes gyűlölködő vagyok.



2021. jan. 25. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Moat ebben a passzban van. Szerintem nem kell ezzel törődni, mihelyst beszólna neki valaki, egyből nem lenne elfogado.


Amúgymeg ennyi erővel a nem elfogadokat is el kellene fogadni úgy ahogy vannak. Mindenkinek joga van a szabad véleményhez.

2021. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
*most
2021. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értem, a hippik hogy jönnek ide, mert annak semmi köze a kérdéshez.

Mit zavar, ha egy férfin szoknya van? Fáj neked? Neked nem kell sem azzal a férfivel együtt lenni, sem követni a példáját. Ha neki jól esik, kinek árt vele? Szerintem senkinek. Ennyi erővel rád is mondhatják, hogy hú, hogy nézel ki, nézzél ki máshogy. Épp ennyire releváns.

Afrikainak hívni nem bunkóság valakit, csak értelmetlen, és ahogy írod a másik fél reakciót, tök jogos. Ez olyan,mintha külföldre mennél és azt mondanák rád, hogy francia vagy. Miért? mert ez jutott eszükbe először. Amúgy feketét szoktak mondani, ha a bőrszínére akarsz utalni.

Amúgy meg az ember alapból a szexualitását nem kéne, hogy hangoztassa, mert a legtöbbeknek köze nincs hozzá. Ez ugyanúgy érvényes a melegre, a heterora, az aszexuálisra, stb.

Az elfogadás amúgy addig terjed, hogy ne csesztessünk mást olyanért, amivel nem árt senkinek. Ha a szomszédasszony kitalálja, hogy ő innentől egy tigris, akkor legyen az. Ezzel nem árt senkinek. ha megtámad, mert hát tigrisnek hiszi magát és vérszomjas pillanatában van, akkor már közöm van a hitéhez. Ez is erről szól.

Amúgy meg kérdező látszik,hogy egyáltalán nem érted a helyzetet, mert épp az a lényeg, hogy egyáltalán nem baj, ha "balkezes" vagy, vagy bármilyen. Az a baj, hogy a példánál maradjunk, hogy van, aki csak azért, mert balkezes, nyíltan szapulja a jobbkezeseket. De az is elég nagy gond a toronyban, ha suttyomban szapulja a másikat.

Ha valaki a másik szexualitásával van elfoglalva, annak szinte kivétel nélkül gondja van a sajátjával....Ha valaki mindig gyűlölködik, akkor ott a saját élete problémáiból próbál úgy szabadulni, hogy másokra vetíti ki. Persze ez sosem fogja megoldani.

2021. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2021. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Mint volt pszichológus hallgató, konkrétan azért hagytam ott a szakot, mert tudományos érvek helyett demagóg módon ezt a trendet nyomták csak belénk. És nem kérdezhettél semmit ezzel kapcsolatban, még olyat sem, ami nem támadás ez ellen az egész ellen, mert hogy mered...


Undorító az egész, hogy nem lehet biológiai érveket használni

2021. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Ha valaki drogfüggő, vagy bűnöző, nem szabad hagyni kiélnie magát. A négerekkel semmi bajom, nagyon sok kiváló néger színész és zenész van, viszont a bűnözők többsége az USA-ban fekete. Nem én mondom, a rendőrség ott vezet nyilvántartást a bőrszínről. A sztereotípiáknak mindig van alapja, sokszor elég komoly. Ami nem fair, hogy Amerikábam a feketék vagyoni helyzettől függetlenül plusz pontokat kapnak az egyetemi felvételiüknél. Ez a pozitív diszkrimináció. Sokkal értelmesebb lenne anyagi helyzethez kötni a bőrszín helyett.
2021. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
A szexualitásnak is meg van a határa. Nálam az, hogy nem viselem el, ha egy nyugdíjaskorú transzit beküldenek előadást tartani az ovisokhoz, hogy mennyire király transszexuálisnak lenni. Megtörtént eset Németországban. Egyébként az sem érdekel, ha utcán basznak, csak ne legyen a közelükbe gyerek. A gyereket védeni kell minden szexuális témától kiskamaszkoráig.
2021. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jéézusom 3-as. Pont erre akartam kilyukadni.Igen,lehet,hogy nem szeretem a szoknyákat férfiakon és nem is ezt akartam hangoztatni a leírásomban,hanem pont azt amit te most csináltál.Leírtam,hogy nem fújolok az ilyenekre,NEM mondom nekik,hogy ez nem tetszik. A fő problémám az,hogy miért kell rám erőltetni,hogy ez nekem tetszen?

Példa: van egy lány,akinek nem tetszik a körme.Nem megyek oda és mondom neki,hogy fúj milyen a körmöd.Viszont azt nem nézném jó szemmel,ha valaki meg akarná mondani nekem,hogy neked igenis tetszen az a köröm és ne gondolj ilyenekre,akkor is,ha nem mondod ki.

Kb az egész leírásomat félreértetted és magyarázkodhatnék,de felesleges,mert úgyis csak támadnál,ahelyett,hogy próbálnád értelmezni.

2021. jan. 25. 18:08
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Én elfogadom a másságot addig a pontig , még a másik is elfogadja hogy nekem esetleg más a véleményem .
2021. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

3as vagyok. Szerintem meg ne írj le mást ennyivel, hanem nézd meg, amit kiírtál kérdést, mert ezzel az "úgyis csak" szöveggel elég komolyan vehetetlen vagy.

A kérdésed az, hogy el kell-e fogadni mindenkit. FOGADNI. nem TETSZENIE KELL-E NEKEM MINDENNEK.

Elfogadni, ja. Ez alap. Tetszeni? Nem. És jó a példa. Ahogy ha neked nem tetszik a szőke haj, nem kell, hogy szőke hajad legyen, vagy nem kell, hogy szőke hajú csajt válassz.

Így már értem, hogy mit akarsz mondani, de a kérdésed egyáltalán nem erre irányult, ezt vedd figyelembe...

Én Kanadában láttam olyan reklámot, ahol valaki azt mondta, hogy nem járna ázsiai fiúval, mert azok nem tetszenek neki, ezért egy ázsiai gyerek elszomorodott a háttérben. Ultra gáz reklám volt, ráadásul tök hülyeség. Egyikünknek ez tetszik, másiknak az. Persze nem mindegy, hogy most esztétikai dologról van szó, mint ahogy egyik ember megőrül a vöröshajú nőkért, a másik meg egyáltalán nem tartja szépnek, sőt. EL kell fogadni, hogy te milyen vagy, meg hogy milyen a másik, és azt, hogy nem vagyunk egyformák. Külön hangsúlyoznám, hogy "azt, hogy nem vagyunk egyformák". Ugyanis ha neked valaki liberális szó alatt ezzel ellentéteset mondd, mint pl. hogy neked is tetszeni kell valaminek,csak azért,mert... na, az csak hülye, azzal nem kell foglalkozni.

De az nem mindegy szerintem, hogy bele akarunk-e magyarázni valamit az ilyenekbe. Pl. hogy azért nem tetszik valami, mert nem tetszik, mert te másra buksz, vagy mert öm, mittudomén, minden ázsiai....hülye? Vagy bármi. Mert ez már előítélet.

De szerintem az előítélet is elég kifacsart dolog, mert lehet rossz tapasztalatod egy nemzettel, népcsoporttal, úgy, hogy mégsem leszel előítéletes. Pl. cigányok, szerintem mindenkinek van velük borzasztó élménye, ennek ellenére ha normálisan jön oda hozzám egy, én is az vagyok vele, sőt, sokszor be sem sorolom fejben a cigányok közé. Nálam a kínaiak is sokszor kihúzták a gyufát, mert sokáig éltem a közelükben, és nagyon kultúrálatlanok. Finganak, büfögnek az étteremben (!), mások mellett egy méterre. Még a kanadaiak is alig tudják tolerálni őket. Tudom, hogy sok ilyen közte. Ettől még nem azzal kezdem, hogy ha meglátok egy idegen kínait, hogy na, ez is undorító ki gĐ&{, érted. :)

2021. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!