Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hazudunk olyan sokan...

Miért hazudunk olyan sokan magunknak?

Figyelt kérdés
Mostanában elégé filozófikus hangulatomban vagyok, és az elmúlt pár napban azon gondolkodtam hogy miért csapom be magam évek óta mint hogy, engem nem érdekel hogy mások mit gondolnak rólam, miközben mindig mások tekintetét, arcát fírtatom egy beszélgetés közben, és vágyok az elismerésre, miért mondogatom azt magamnak hogy boldog vagyok egyedül miközben mardos a magány, vágyok valakire akinek megszólalnom se kell csak elég a szemébe néznem és tudja minden gondolatom, hogy megteszek mindent hogy tovább fejlődjek, miközben lusta vagyok és az ifőmet pazarolom sokszor, és így tovább miért jobb hazudni magunknak, mint szembe nézni az igazsággal, még ha fájhat is, miért vagyunk így programozva társadalom, gének, nektek mikor volt olyan felismerésetek hogy egész életben becsaptátok magatokat, csak hogy ne kelljen szembenézni a valósággal, és mi váltotta ezt ki, és hogy sikerült őszintébbnek lenni magatok felé, nagyon kíváncsi lennék a válaszaitokra/véleményekre, előre is köszönöm.

2021. jan. 26. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Hazudni mindig is magadnak szoktal ... hiszen akinek hazudsz elhiszi amit mondasz, mert azt gondolja igazat beszelsz. Szoval a hazugsag mindig onbecsapas es csak akkor valtozik a helyzet, ha kiderul a hazugsag. Amig nem derul ki, addig a hazugsag igaz marad a becsapottnak.
2021. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bátorság kell ahhoz, hogy valaki szembenézzen önmagával. Saját magunknak hazudunk a legkönnyebben, mert el akarjuk hinni, és nem nehéz meggyőzni magunkat.
2021. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarunk szembenézni a nagy büdös valósággal.
2021. jan. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mert úgy gondolunk erre mint egy rövidebb út ugyanabba az irányba. Pedig nem az.

A te példáddal, érdekel hogy mások mit gondolnak rólad. A) Vagy megváltozol és azt mondod, hogy oké akkor innentől teszel azért, hogy ezzel ne foglalkoztasd magad később vagy B) elhiteted magaddal, hogy már megváltoztál, és már nem erdekel mások véleménye.

És úgy TŰNHET hogy a kettő ugyanoda vezet, pedig nem. De mivel úgy tűnik, és a B rövidebbnek tűnik, ezért elég rendesen hajlunk a B felé.

2021. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mert a legkönyebb a szívünknek , ha kitalálunk valamit , vagy ha elferdítjük a valóságot . És nem nézzünk szembe a problémákal.
2021. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 rikkmanus válasza:
100%
Az önmagad felé irányuló hazudozás ellentéte az önismereti út. Ez az út gyötrelmes fájdalmakkal jár és leépíti az eddig felhúzott álvalóságot. Az ilyen gondolatok nagyon kényelmetlenek. Ki szeret kényelmetlenkedni? Nem sokan, inkább felépítik a falakat a tudatuk köré, amiket kiplakátoznak az önajnározás molinóival. Csakhogy az emberi szellem fejlődéséhez nem ez vezet.
2021. ápr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!