Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire előítéletesek a...

Miért ennyire előítéletesek a cigánysággal szemben?

Figyelt kérdés
Vagy csak én ismerek normális romákat? Szerencsés helyre születtem hogy itt sincs valami sok gond velük?

2021. jan. 28. 18:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem előítéletesek, inkább utóítéletesek, ill. a kivétel csak erősíti a szabályt.
2021. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Ezek nem eloiteletek, hanem valos tenyeken alapulo elkerulo viselkedes reszemrol. Oszinten, en se birom őket, hiaba ismerek par normalisat. Egyikben sem lehet megbizni.
2021. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Előítélet? El vagy tájólódva, mindenki tapasztalatból írja le őket.
2021. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokuk szocializálatlannak és neveletlennek tűnik számomra. Arról ne is beszéljünk, hogy mennyire szeretnek hangoskodni és arcoskodni. Igen ismerek nagyon nagyon klassz kivételeket is, de sajnos ők még mindig csak kivételek :/
2021. jan. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Miközben semmi okuk nincs rá ugye...
2021. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg romával beszéltem és ismertem eddig életemben.


A legtöbbre igazak a sztereotípiák.


Sőt, vagy olyan roma ismerősöm, akinek a családjának a vagyona +500 millió felett van jóval, elég jól megy nekik mégis a facebook kommentekben beszélik meg kit fonak megverni stb....


Egyedüli normális roma, akit ismerünk egy zenész, de ő is egyből elkezdett facebookon kéregetni a kovid elején, mert "0 a jövedelme" és éhezik stb..., ami csak azért vicces mert nálunk dolgozik félállásban és biztosan állíthatom, hogy nem keres annyira rosszul, csak a covid miatt picit lelappant neki, de közel sem 0.

2021. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Az élettapasztalat NEM előítélet.


Szerinted a gazella is előítéletes, mikor vágtába kezd ha a bozótosban zörgést hall...?

2021. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom. Én is úgy tapasztaltam, hogy nagyon sok rendes roma van. Sokakat kedvelek. Az a baj, hogy akik erőszakosak, agresszívak, azok jobban hatást gyakorolnak az emberre. Amikor kib*sznak veled és ezt látod, hallod mindenkitől, akkor hajlamos az ember egy kalap alá venni mindet és ez alapján ítélni. Én sajnálom azokat a romákat, akik emiatt szívnak, mert nagyon sok kedves, rendes embert is ismerek. Sőt, szerintem nekik alapból nehezebb, mert egy normális, visszahúzódó román könnyebb levezetni amit elszenvedtél másoktól. (Legalábbis erre már láttam pár példát.)
2021. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki kérdező, hogy te csak rendes cigányokat ismersz. És hagyjuk ezt az "előítéletes" dumát. Normális ember nem azért utálja a cigányokat, mert barna a bőrük... aki meg igen, az rasszista. Bár cigányt utálni szerintem nem rasszizmus :)
2021. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy mai példa, átvert valami csaló cigánybanda egy traktorost rengeteg gázolajjal, sok százezer Forinttal, erre tömegével írtak a cigányok a cikk alá gonosz, aljas, kárörvendő, primitív szövegeket.

Szóval ami negatívat el lehet mondani emberekről, az a cigányokra 100% mind igaz.

Sajnos, belőlem is a tapasztalat beszél.

Pedig rengetegszer segítettem nekik, és még úgy is szemét módon átvertek.

Ennek mi lesz a vége később, nem tudom, de nem sok jó.

2021. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!