Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a Magyar társadalom végtelenül gonosz és kegyetlen?

Figyelt kérdés
Még a hivatali szinteken is. "Megerőszakoltak?-Miért öltöztél k*rvának? ; Megkéseltek?-Miért nem védted meg magadat? ; Kiraboltak/megkárosítottak?-Így jártál b+"... Érdeks mód, a tilos parkolásról mindig van video felvétel, és kapod a csekket, de ha összevernek, akkor valahogy sosincs bekapcsolva a kamera. Érdekes... Ha meg mégis sikerül megvédened magad, téged büntetnek meg minden módon. Akár az iskolákban, munkahelyeken, vagy az utcán. És minnél kultúráltabb, szorgalmasabb, kedvesebb, ne adj isten elesett vagy, annál inkább. Sokszor úgy tűnik nekem, mintha itt minden ember egy pszcihopata lenne. Aki vagy jogi úton akar kicsinálni, vagy az alvilági baráti kör által, legtöbbször csak azért, mert nem tetszik neki a képed, nem baj ha nem ártottál neki. Ha sikeresebb vagy, mint ők, akkor le akarnak rántani. Ha hátrányos helyzetben vagy, akkor meg eltaposni. Ha valamilyen szempontból különc vagy, bármiben (legyen az akármilyen jelentéktelen dolog, pl. szeretsz rajzolni, vagy másmilyen zenét hallgatsz, mint ami éppen divatos), akkor is el kell pusztítani téged. És ez jelen van a családi, baráti, sőt még a párkapcsolatokban is. Nekem vannak Dán, Norvég, de még amerikai ismerőseim is, ég és föld, hogy mennyivel normálisabb emberek. Értem én, hogy rossz a politikai helyzet + alacsonyak a fizetések, de nem lehet mindent erre fogni, én is nagyon nagy szegénységből indultam, de mindig ember tudtam maradni. Most ugyan viszonylag jó közösségekben mozgok, de ezidáig csak csalódtam szinte mindenkiben. Bár lehet h csak szerencsétlen voltam és rossz közegekben mozogtam, ki tudja. Mindenesetre úgy érzem, nagyon rossz idehaza az emberanyag. Még az állítólagos "értelmiség" is nagyon kiábrándító. Nagy valószínűleg ezért fogok hamarosan lelépni az országból, mert anyagi gondjaim nincsenek (az is igaz, szerények az igényeim), de én ezt a kicsinyes, rosszindulatú légkört, és ezt az áldozathibáztató ideológiát nehezen viselem. Ti hogy látjátok?

2021. jan. 29. 10:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én is így gondolom. Vannak persze kivételek és nagyon jól tud esni mikor váratlan kedvességet,segítőkészséget tapasztalok. Sajnos egyre ritkább.
2021. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
42%

Csak a negatív oldalát nézed mindennek - és pár eset alapján extrapolálsz. Nagyon pesszimista leírás.

Nem lehet ennyire általánosítani.

Számtalanszor parkoltam "necces" helyen - még sose kaptam büntetést, nem volt se kamera, se semmi.

De ebből nem vonom le a következtetést, és nem általánosítok, hogy ez mindenhol így van, és nem kell foglalkozni a táblákkal...


Mitől vagy ilyen negatív-beállítottságú?

2021. jan. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
A magyar társadalom egy elcseszett f@szság.
2021. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
53%

túlzó negatív sztereotípia!


Én is itt élek, és egyáltalán nem érdekel, hogy mit művel a politika, mit acsarkodnak mások.

Szerető családom van, elég nagy baráti köröm, jó munkahely, szeretem csinálni a munkámat.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem létezik a leírt jelenség - de messze nem kell alávetni magadat a közhangulatnak.


Ki is miért akart elpusztítani téged? Konkrétan ki és miért tipor le téged? A többi felsorolt sirámra is írhatnál példát....


Ha ez mind veled történt volna meg, szerintem nem itt írogatnál...

2021. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%
Menj ki az arabokhoz és aztán mondd ezt. Az emberek kegyetlenek, származástól függetlenül
2021. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
#5: Persze, hozhatjuk példaként a szomáliaiakat vagy a csecseneket is, de én a civilizáltabb, tanultabb, nyugati emberekhez mérem a népünket. Szerintem (meg sok értelmesebb ember szerint), ők a követendő példa.
2021. jan. 29. 11:14
 7/28 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező, azért egy pszichológussal nem ártana beszélned...
2021. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
#2: Ezt tapasztaltam. Persze ha valami vattában nevelt szépkislány, vagy egy felszínes úrifiú, ne adj isten egy rosszindulatú képmutató ember vagy (beletartozol akkor a többségbe),nem is csodálkozom a véleményeden...
2021. jan. 29. 11:18
 9/28 anonim ***** válasza:
46%
8: belefeledkezel a saját magad sajnálásába. Ahelyett, hogy aktívan tennél a saját sorsod jobbrafordítása érdekében. Ne mások határozzák meg az életedet, hanem te magad!
2021. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
59%

Én részben egyetértek veled Kérdező, csakhogy amit írsz, az nem kizárólagos magyar sajátosság, hanem a világon mindenütt ilyenek az emberek, jók és rosszak vegyesen.

Nem tudom, hogy a te dán, norvég, de még amerikai ismerőseid kifélék-mifélék, de Dániában, Norvégiában és főleg Amerikában (na utóbbiról jobb nem is beszélni!) vannak mindenfélék.

Ha innen elmész, akkor azt legfeljebb a jobb kereset reményében tegyed, de az ottani emberektől sehol ne várj csodát!

2021. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!