Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha visszamehetnél a múltba,meg...

Ha visszamehetnél a múltba,megváltoztatnád a múltadat, vagy csak külső szemlélőként lennél jelen ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 18:28
A kérdező szavazást indított:
Visszamennék és megváltoztatnám
Visszamennék, de csak külső szemlélőként
Nem mennék vissza sehogy
43 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Annyiszor eszembe jutott már ez! Az, hogy visszamenni a múltba és megváltoztatni a dolgokat. Egyébként szerintem azt senki nem választaná, hogy külső szemlélőként nézné ugyanazt a műsort, aminek anno főszereplője volt.


Rengeteg minden van, amit szívesen tennék meg nem történté, mégsem mennék vissza, ha lenne rá lehetőségem. Igen, nem csinálnék hülyét magamból még egyszer, mint azt anno sokszor tettem, de attól még az érzés bennem lenne, hiszen már megéltem. Ugyanígy, ha nem mennék az első szakiskolai évemben gyakorlatra, és nem szenvedném el életem legnagyobb megalázását, hogy a főnővér direkt összehívott minden dolgozót a szárnyban, hogy átkozottul nagy tévedésből lehordjon engem tíz percen keresztül, egy alig 15 éves lányt, miközben nem is én voltam a hibás, a valódiak pedig csak néztek engem csöndben... hát mivel egyszer túléltem, szintén maradna az érzés, még ha nem is történne meg, ha visszamenve nem hagynám. Több életévvel a tapasztalat és tudás is bővült, azt hiszem mégsem változtatnék a hűde nagy dolgaimon. Ha akkor nem szenvedek végig egy évet abban a pocsék iskolában, nem kezdem előlről máshol, ahol pozitív változás történt, ahol megismertem a választott szakma másik oldalát. Na meg... bevallom őszintén, ha fizetnének se csinálnám végig az elmúlt közel 2 évtizedet.

2021. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Néhány szép emléket szívesen újranéznék, de megváltoztatni nem akarnék semmit. Lenne ugyan mit, gonolom mindenkinek volt rosszabb időszaka, de tartanék tőle, hogy ha azon módosítok, akkor azzal megváltoztatnám a jelent is és lehet sokkal rosszabb lenne. Meg igaz, hogy akkor nehéz volt, de sokat tanultam belőle és fejlődtem általa, ezt pedig nem venném el magamtól.
2021. jan. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Es akkor nem lesz baleset.
2021. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Egy eve felvennem a sokadszorra nekem feldobott labdat. Azota nem lathatom, nem utazhatok haza.
2021. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak külső szemlélőként pár dolgot újraélni, ami jó volt.
2021. jan. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Visszamennék, és kijavítanám a legnagyobb hibákat, amiket elkövettem.
2021. jan. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem változtatnám meg, de mégis azt a lehetőséget jelöltem be, mert az áll a legközelebb az én választásomhoz.


Visszamennék a múltba, és tanácsadója lennék a gyerekkori önmagamnak. Gyerekként egy útmutatás hiányzott, mindig csak azt mondták, hogy "tegyek úgy, mintha nem csúfolnának", meg hasonló baromságok.


Teljesen mást tanácsolnék a gyerekkori önmagamnak. Azóta rájöttem, hogy az osztály nagyszájúi többnyire csak blöfföltek, nem voltak erősebbek, mint én.


20F

2021. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Csenge020601 válasza:

Nem lehet megváltoztatni a múltat. Apróságok másképp történhetnek, például, hogy egyes emberek találkoznak, egyesek nem, vagy épp kibővül a történet mindazzal, amit az ottléteddel te teszel hozzá. De a következmények mindig ugyanazok, amik voltak. Tehát a múltat nem kehet megváltoztatni, bárhogyan is próbálod.

Ez felveti azt a kérdést, hogy valóban meg van-e írva a sorsunk. Szerintem a válasz: igen. Az ember azt hiszi, hogy a maga életének kovácsa. Mondhatjuk így is. Azonban minden egyes döntése, jók és rosszak is, meg vannak írva. Akkor sem történnének másképp, ha visszamennél és meg akarnád változtatni. Nem lehet.

2021. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!