Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan neveljem ezt ki magamból?

Hogyan neveljem ezt ki magamból?

Figyelt kérdés

Több ismerősömmel is szoktam beszélgetni, viszont van hogy órákra eltűnnek és nem is válaszolnak. Ilyenkor mindig azt hiszem hogy biztos nincs kedvük beszélgetni vagy haragszanak rám valamiért.

Ezt a gondolatmenetet részben egyik volt ismerősöm "nevelte" belém, hogy mikor éppen nem volt kedve akkor nem megmondta hanem "bújkált" előlem (tehát chatet kikapcsolta pl), részben pedig örököltem, nagymamám ilyen, hogy ha valaki épp nem foglalkozik vele akkor biztos haragszik rá az illető meg ilyesmi.


A kérdésem, hogy ezt a gondolkodást hogyan tudnám kinevelni magamból? Volt már más is aki így gondolkodott de alaptalanul? Neki hogyan sikerült? Vagy csak annyi a titka, hogy folyamatosan arra gondoljak hogy biztos dolga van?



2021. febr. 3. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elmédet kell megfegyelmezned, hogy ne agyaljon mindig.
2021. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Ezzel tisztában vagyok. Csak nem tudom, hogyan tegyem.
2021. febr. 3. 09:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a másik oldalról: biztos van olyan ismerősöd, akivel jóban vagy, de nem beszéltek a nap 24 órájában, mert dolgozol/tanulsz/eszel/szarsz... Magyarul éled az életedet.

És rájössz, hogy mások is pont így vannak vele :)

2021. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Honnan tudni, hogy alaptalan vagy nem?
2021. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 Mert tudom. Ő őszinte, és ha volt olyan hogy nem volt kedve akkor megmondta. Meg tudom hogy sok a dolga.

Csak nekem mindig jár az agyam, néha hülyeségeken.

2021. febr. 3. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Foglald le magad és ne várakozzál. Ha írnak írnak, ha nem, tedd a dolgod.
2021. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Miért lenne baj, ha éppen nincs kedvük beszélgetni? Nem arról van szó, hogy egyáltalán nem írnak vissza, csak nem rögtön. Én is szoktam úgy lenni, hogy látom, hogy vannak üzeneteim, de nem nézem meg őket, mert épp nincs kedvem beszélgetni. Ha van, akkor visszaírok. Nem haragszom rájuk meg semmi, csak inkább mást csinálok.

Ez nem csak nálad van így, mások is vannak így ezzel. Ez egy ilyen evolúciós probléma (?). Azért mert tudunk egyfolytában beszélgetni egész nap, nem jelenti azt, hogy kell. Régen sem beszélgettek mindig az emberek :)

2021. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Próbálj meg mást csinálni, foglald le magad, éld az életed. Majd visszaírnak, ha lesz kedvük vagy idejük. :)
2021. febr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Élj a valóságban, mint ahogy a beszélgető partnereid teszik: olvasnak, művelődnek, rendben tartják a környezetüket, ápolják magukat mozognak, sportolnak, a családjukkal foglalkoznak.

Tedd te is azt.

2021. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!