Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem megfulladok! És ha...

Úgy érzem megfulladok! És ha kiadom magamból ami nem tetszik, mindig én jövök ki belőle rosszul. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Már régen is mikor kisebb voltam, mindig le voltam tolva a suliban a stílusom miatt. Elhatároztam, hogy jólvan akkor nem szólok inkább semmiért, mert úgymond bármikor megszólaltam, csak én kaptam érte, hogy milyen stílusban beszélek. Próbáltam erre figyelni, de én nem hallom egyszerűen, hogy mi a gond azzal ahogy beszélek, és senki nem fejti ki, csak azt hajtogatják, hogy stílus stílus... és kérdem jó de mi van vele,.. hát stílus. Kösz.

És ez leginkább akkor van amikor valami miatt ideges vagyok, valaki felbosszant, vagy valakivel összevitatkozom. De mikor valakinek nem tetszik valami velem kapcsolatban, akkor ő ugyanúgy kioszt, és elmondja a véleményét, tekintet nélkül arra, hogy nekem ez hogy esik, és nem gondolom hogy amikor már beszél indulatból, az annyival szebb "stílusban" teszi. De tényleg lehet valami az enyémmel, a szüleim is mondják sokszor, hogy nem is mindig az a bántó amit mondok, hanem ahogy előadom. És pl a baráti kapcsolataim is itt szoktak először megromlani, mikor én elmondom a nem tetszésem valamivel kapcsolatban, mármint személyesen, mert írásban nem úgy megy át a dolog. De én nem hallom magamon egyszerűen, hogy az amiből vissza kéne venni, és mi az én megnyílvánulásomban annyira bántó. Már ezért nem szólalok meg, de rohadtul unom, hogy nekem ezzel ellentétben meg el kell viselnem másik hisztijét, ordibálását, és flegmázását, mert ha visszaszólok, hát az világi modortalan. Nagyon rossz és folytogató, mert tényleg nagyon sok mindent lenyelek, és amikor már nem bírom tovább és szólok valamiért, rögtön én kapom mindenkitől, hogy milyen kívánni valót hagyó a stílusom. Én nagyon szeretnék rajta változtatni, de nem tudom hogyan. Amikor dühös vagyok nem tudok rá odafigyelni, de amúgy sem mert nem tudom konkrétan mire kéne, hiszen mikor valaki ideges, akkor senki sem kedveskedik a másikkal.

Volt már valaki ilyen helyzetben? Tanács, bármi? Nagyon nyitott vagyok bármire, hiszen ha sokan mondják akkor biztos igazuk van, de nem látom magam kívülről.



2021. febr. 4. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Nekem is ezt mondják az álszent kis korcsok :D

Csak nem birják az igazságot ennyi az egész.Van amelyik amugyis megérdemli hogy kiosszák.

2021. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
1 es vagyok.Ne tartsd bent semmmit.Hidd el vannak akik megértik a dühödet és még ha nem is tetszett a stilus veled maradnak.Van amelyik egyenesen tud azonosulni veled.Pont hogy az ilyen álszent szemforgatók miatt nem kell visszafogni magad.Meg amikor a bünözöt védik és mondom mit érdemelne és megy a szemforgatás.Idióták.Meg a bünözö beszél konstruktivitásról.És elküldöm az anyjába erre megy a védőbeszéd.
2021. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
jó de tényleg mindenki ezt mondja, szüleim is, pedig szerintem ők sem kedvesebbek, és amúgy szerintem a stílusomat részben tőlük is vettem át, annyi különbséggel, hogy káromkodás nélkül is ki tudom fejezni a problémámat, de az bizonyos stílus... amit nem tudok hova tenni, biztos van vele baj, de nem akarom visszatartani az indulatom, viszont nem is akarok egy veszekedés miatt eltaszítani valaki magamtól
2021. febr. 4. 21:19
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Nincs igazuk, csak látják hogy türelmes vagy(azt hiszik önbizalomhiányos) és ha egyszer felcsattansz, azt nem tudják elviselni. El akarnak nyomni. Sajna lehetnek "véres" viták ezekből és nem biztos hogy te jössz ki jól, mert az ilyen emberek már annyira rutinosak vitákban hogy gyorsan leuralnak. Kicsit ördögi kör.
2021. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem, viszont mikor kisebb voltam nem voltam visszahúzódó, és akkor hordtak le mindig suliban is. Ofőm volt hogy megalázott mindenki előtt, hogy ő az osztálytársaim helyében biztos nem barátkozna velem. A napokban pedig apukám hozot akaratlanul is egy iszonyúan kellemetlen helyzetbe, nagyon dühös voltam, leszidtam telefonban, most nem szól hozzám, és anya mondta ma, hogy a stílusom volt nagyon bántó, mert ugye ő is elmesélte neki az ő verzióját hogy mi történt
2021. febr. 4. 21:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tapasztalatom szerint mindig olyanoknál van ez a kettős mérce - én lehetek ideges, te fogd be - akiket valamiért nem tekintenek egyenrangúnak. Lehet te azt hiszed, kiállsz magadért és erős jellem vagy, de az ő szemükben a megnyilvánulásod talán csak egércincogás. Lehet ez nem segít, de hosszú évek alatt azt is észrevettem, hogy külső jegyek alapján is besorolják az emberek egymást :pl. egy filigrán, törékeny, magas hangú szőke hölgyeményt nem tekintenek "ellenfélnek". Konkrétan kinevetik. Amúgy egy tipp, gyakorolj tükör előtti beszédet, figyeld meg a mimikád, vedd fel amit mondasz, figyeld meg a hanglejtésed, próbáld el hogy néz ki ha dühös vagy. Hátha segít.. :) Nincs mindig tökéletes énképünk, velem történt, egyszer családi felvételen néztem vissza magam, a többieknek mondtam valamit kamera előtt. Emlékszem iszonyú ideges voltam és belül remegtem mert utálom az ilyen cirkuszt, visszanézve teljesen az jött le hogy magas lóról beszélek és nagyképű vagyok. Ehh.:D
2021. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Az igazság hogy a legtöbb ember álszent és forgatja a szemét de ha jogosan küldik el a ku rva anyjába akkor mit pörög a stiluson?
2021. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6 os ne feltéelezgessél mert azt se tudod mi van.ha azt mondják hogy "durva" akkor kiáll magáért.abban lehet igazad hogy az ilyen kettős mércés patkány ha alkalmazza amit ő nem szeret akkor kikéri magának ha megkapja ugyanazt mondjuk még ha jogosan is akkor is kikéri.
2021. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
mármint ha jogos küldik el az anyjába akkor is kikéri magának.
2021. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Hát kérdező így nem sok esélyed van. Két ok miatt főleg. 1. Például nekem is vannak elképzeléseim a problémádról, de ez nem ilyen egyszerű, nem ismerlek, nem hallottam ilyent tőled, tehát tévedhetek ennyi információ alapján. Ebből az következik, hogy nem mondok semmit. Mégpedig azért nem, mert a kérdezőt komolyan veszem, főleg hatanácsot kér. Vagy tudok segíteni, ekkor mondom, vagy kevés információ híján tévedhetek, ekkor nem mondom. 2. Vannak azonban tudálékosok, akiknek mindenre van válaszuk, és nem nagyon érdekli őket, jó-e az a válasz. Az ilyen embereket nevezik önteltnek, pedig gyakran (nem mindig) önbizalomhiányosok. Ez egy ördögi kör, mert ezek az emberek is sikerre vágynak (az ember egyik legfontosabb igénye), ez mondatja velük bármire a választ, ami gyakran téves (vagy durva).

Ezen csak konkrétan lehet segíteni, általában tudáshiány az egyik fő ok. Az is tudáshiány, amikor valaki nem veszi észre az árnyalatnyi stílusbeli különbséget, pedig a hatásban mért különbség óriási. Ilyenkor szoktak elromlani kapcsolatok. Az önbizalomhiány egyik (de nem kizárólagos) oka az, hogy az ember nem ismeri önmagát. Nem tudja a saját határait, ismereteit, képességeit felmérni, ezért gyakran átlépi, amit mások észrevesznek. Ha túllépi, azt tudálékosnak, beképzeltnek tartják. Ha alulteljesít, akkor meg málénak. Egyik se jó. Ha ismerjük saját lehetőségeink határait, magunk is tudjuk, hogy átlétük valamiért, így könnyebb a következményeket is vállalni (nem leszünk se idegesek se dühösek - az mindig attól van, hogy váratlanul ér bennünket valami - na meg lehet belső adottság is, de akkor lehet vele együtt élni).

2021. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!