Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez kíváncsiság vagy szimpla...

Ez kíváncsiság vagy szimpla érdeklődés?

Figyelt kérdés

Egy programmal kapcsolatban kérdezi tőlem anyám, hogy mikor indulok, amire mondtam hogy sógornőmtől függ, mert át kell neki adnom egy csomagot, amit az én nevemre rendeltünk. Erre megkérdezi, hogy mit rendelt. Semmi extra különlegeset egyébként, de mivel nincsenek közeli viszonyban, én nem gondolom hogy ez rá tartozik, és a beszélgetéshez sem volt szükséges információ. Anyámat ismerve egy ilyen piti semmiből akkora csodát tud csinálni, hogy ezért sem volt kedvem mondani... plusz képes egy harmadik személynel beszédtémaként felhozni.

Erre megsértődött hogy nem árultam el, +miért titkolózok és lerakta a telefont. El kellett volna mondanom?


2021. febr. 5. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna. Ha anyudat ennyire érdekli kérdezze meg tőle.

Helyesen cselekedtél, diszkrét maradtál. Itt anyudnak kéne felnőnie.

2021. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2021. febr. 12. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha valóban nem egy extrém dolgot rendeltetek, akkor elmondhattad volna neki, tudván, hogy rosszul fog esni neki.


Nyilván, ha valamilyen intimebb dologról lett volna szó, akkor persze, ne mondd el. De véleményem szerint, ha beszélgetnék egy közeli ismerősömmel/ szerettemmel, akkor én is megkérdezném, hogy mit rendelt. És, ha tőlem is megkérdeznék, és nem pl. egy vibrátor/ gépfegyver stb. lenne, hanem pl. egy sütőlapát, akkor elmondanám.


Nyilván te ismered az édesanyádat, de, ha nem az a ,,tipik, rosszindulatú anyósként" viselkedik, akkor szimplán csak érdeklődött és te kerítettél nagy feneket ennek az ügynek, mert most meg van sértődve, hogy nem mondtad el. Így pedig tuti erről fog csacsogni másoknak, hogy ,,Jaj! Pityukám annyira bizalmatlan velem. Annyira fáj ez nékem, mert a ment a postára és nem mondta el, hogy mit rendelt és blablabla..." Ha elmondtad volna azt a semleges dolgot, akkor meg lehet meg sem jegyezte volna és még csak meg sem sértődik rajta. Mert most ki pletykálna arról, hogy ,,A Juli rendelt egy mikrót!!!"


Legyél diszkrét, de feleslegesen ne, mert feszültséget okoz! Nyilván sógornőd mondta volna, ha annyira titokként akarná kezelni, hogy mit rendelt a postán.

2021. febr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3, kicsit indiszkrétnek tartottam. És anyám tényleg mindent. MINDENT. Kikotyog. Mert otthon van egyedül és semmi egyéb nem történik vele, nincs semmi témája és ezért csak mások dolgairól tud beszélni.
2021. febr. 27. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!