Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzelmi manipulációra milyen...

Érzelmi manipulációra milyen válaszokat érdemes adni?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám akivel össze vagyok "zárva", észrevettem, hogy állandóan manipulálna. Sokat van martír szerepbe, hogy neki milyen rossz, mert elvették a jogsiját és félve kell felülnie a motorra, hogy eltudjon menni fodrászhoz (tehát eléggé felelőtlen)


Mindig sajnáltatja magát, általában ezekre nem reagálok sehogy, csupán hallgatok. Azért hallgatok, mert nem akarok a játékba belemenni és felajánlani a segítséget, hogy elviszem ide meg oda, hiszen erre játszik.


Mit volna érdemes reagálnom, hogy békén hagyjon?

Pl:

Munka után elszoktam vinni haza, mert útba esik a lakhelye és így egyeztünk meg (neki dolgozom, mint sofőr)

Igazából ez is szívesség, de a kezem nem volt elég és a karom kell.. erre direkt kihangosítva beszél, hogy halljam, hogy lebeszél egy időpontot, hogy 15perc múlva ott van, nyilván úgy érne oda, hogy ha én elviszem oda. Ezután elkezdi sajnáltatni magát, hogy jaaj de fontos ez, hogy oda érjek, nem is tudom, hogy érek oda, ki vinne el engem, pont útba esik elmehetnénk arra ( egyébként nem esik útba).

A végén nem vittem el, de azt sajnálom, hogy nem egyenesen mondtam el azt, hogy elviszlek haza, de nem fuvarozlak sehova máshova, tehát ezzel a jövőben ne is tervezz.

Ehhez abban a pillanatban gyáva voltam és nem mertem megmondani.


Az ilyen manipulációknak mi a lefegyverzési módja? Példával szemléltetnéd?


2021. febr. 5. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyszerű nemleges válasz csodákra képes.
2021. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha nem tesz fel konkrét kérdést nem tudok nemet mondani. Úgy fogalmaz, hogy én ajánljam fel a segítséget. Ezt nem teszem meg, mert pusztán hallgatok ilyenkor, de elkezdődik akkor a bűntudat generálás, azt akar bennem ébreszteni. Ezt unom már, legszívesebben elküldeném a pics*ba, pénz viszont kell, egyetem mellett csinálom ezt, eszméletlenül szir-sz*r munkákat kaptam csak, vegyszergyár és ilyen kaliberű lehetőségek voltak eddig.
2021. febr. 5. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésem lenne:

1. "nem akarok a játékba belemenni és felajánlani a segítséget, hogy elviszem ide meg oda, hiszen erre játszik" "munka után el szoktam vinni haza". Mi???? Érzed az iróniát?

Egy agresszív manipuláció ellen agresszív fellépés hatásos. NEM. Ismételgesd: NEM. NEM ÉS NEM. Ha panaszkodik, vágj közbe hogy bocs dolgom van, állj fel és hagyd ott. Ha elkezd célozgatni, mondd meg neki nyíltan hogy "tudom mire megy ki a játék, ne is számits rá hogy elviszlek. Még akkor se ha beszállsz a benzinbe, bár amennyire figyelmes vagy ez nyilván eszedbe se jutott".

Legyél vele extrém elutasító, de a viselkedésednek adj okot. Legrosszabb esetben mondd meg neki, hogy ne beszélgessetek, hagyjátok egymást békén, mert nem bírod a mártírkodó, aljasan célozgató, tenyérbemászó, követelőző viselkedést. Legyetek meg együtt kultúráltan mint két felnőtt ember, de nem vagy hajlandó hallgatni a "jaj de rossz nekem" törteneteit, mostantól csak annyit beszéljetetek ami a nap eleji-nap végi köszönés, és amit munkaügyben feltétlenül muszáj.

2021. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3


Valóban, igazad van!

Hagytam magamat behúzni ebbe, hogy belementem abba, hogy hazaviszem. Ez valóban hiba volt részemről, hagytam magamat manipulálni.

Az zavar, ha viszont ezt már nem teszem meg, nem akarok segget csinálni a számból, de ennél többet nem, tehát, ide-oda nem fogom elvinni, hazaviszem, onnan pedig úgy menedzseli a útját ahogyan akarja.


Nyilván azt, hogy ott hagyom azt nem tudom megcsinálni, hiszen egy autóban vagyunk. Egyébként felajánlotta, hogy beszáll a benzinbe, de én nem mentem bele, mert nem így egyeztünk meg (mármint a bejárásomat). Bár ez ismét manipuláció volt! Mert belevitt volna olyan dologba ezután, ami nem az én munkaköröm, hanem az Ővé, dolgozhattam volna helyette.

Röviden, úgy gondolokodtam, hogy nekem nem kell semmi plusz, csupán az,amiben megállapodtunk, így pedig nem lehet behúzni olyan dologba sem, ami számomra negatív, tehát nem kell a plusz, de a mínusz része sem, csupán az, amit előre lefektettünk anyagiakban.


A konkrét példa az lett volna, hogy fizeti a benzint, másnap pedig meghúzódott a lába, tehát, mondhatta volna azt, hogy persze tegnap én a plusz pénzt elfogadtam, de annyit már nem teszek meg ma, hogy kivigyem helyette a cuccot, amikor a lába rossz.

"Isteni csodával" egyébként másnapra elmúlott, ami olyan szornyu volt.

2021. febr. 5. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!