Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Első találkozáskor Neked...

Első találkozáskor Neked mitől lesz valaki szimpatikus vagy nem szimpatikus?

Figyelt kérdés

Én egy tök átlagos nő vagyok. De folyamatosan azt tapasztalom, hogy mikor új emberekkel találkozom, azonnal szinte túl közvetlenül viselkednek velem. Látom, hogy szinte mosolyogva beszélnek hozzám, biztosra tudom, hogy szimpatikus vagyok.


Mindig mikor ez történik, otthon a tükörben próbálom keresni, hogy mi olyan különleges rajtam de nincs semmi extra. Nem értem miért van ez.


Persze a legtöbb esetben tök jó érzés de azért gyakran van olyan is, hogy nem akarok szimpatikus lenni, pl ha nagyon nem szimpi az illető. De ezt nem tudom irányítani.



2021. febr. 6. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is ez van. Kb mindenki szimpatikusnak talál engem, csak ez nálam visszafele nincs így :D Mindig azt hallgatom, hogy milyen jó a kisugárzásom és milyen egyszerűen vagyok bájos.

Persze van akikkel egyből valóban szimpatizálok. Viszont van az a másik részről való közeledés, hogy látom mosolyog rám és erőltetni akarja a beszélgetést, akkor kiakadok :D

Amúgy én egyből leszűröm ki az az ember akivel később is elleszek és jóba leszünk és ki az aki nem.

Nekem az a fontos, hogy lássam a szemében az őszinteséget és a jóindulatot.

2021. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Én szinte mindenkivel udvarias és közvetlen vagyok, mert az a kapcsolatteremtés alapja. Viszont vannak dolgok, amiket rögtön megjegyzek, például ha nem tud bemutatkozni, a teljes nevét találkozáskor elmondani, kezet nyújtani (most hagyjuk a covidot).

Innentől én is hűvösebbre veszem a figurát, mert ezek annyira alap dolgok.

2021. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Hashtag nélkül is kitaláltam volna, hogy nő vagy... Tipikusan semmi sem jó állapot. Ha meg nincs mosolygás és közvetlenkedés, jön 2 nap múlva a gyakorira a kérdés, hogy te miért vagy mindenki számára antipatikus (és nem pedig unszimpatikus). Megnyugtatásképpen írom, hogy ennek semmi köze hozzád meg a kisugárzásodhoz, így kár magad nézegetni a tükörben. Vannak introvertált és extrovertált emberek. Egy introvertált ember nem, vagy csak X idő elteltével fog olyan jeleket adni neked hogy szimpatikus vagy számára annak ellenére, hogy esetleg már az első pillanatban is pozitív volt rólad a véleménye. Egy extrovertált ember pedig már 5 perc után úgy fog viselkedni veled, mintha ismerne 10 éve. Egyébként az sem teljesen biztos hogy mert valaki mosolyogva beszél hozzád akkor szimpatikus vagy számára, szimplán nem ül ki az arcára az ami az esetek legnagyobb százalékában a nagyképű emberek arcára szokott. Senkivel nem szoktam lekezelően beszélni akkor sem ha egyébként nem szimpatikus (addig míg nem ad rá okot), sőt, én képes vagyok ugyanúgy beszélgetni vele mint egy számomra szimpatikusabb emberrel. A különbség maximum annyi, hogy nem hívnám el semmiféle programra.
2021. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
En pont az ellenkezoje vagyok. Probalok rideg lenni az idegen emberek fele, nem mosolyogni, de meg igy is hozzam jonnek a hajlektalanok elmeselni az eletuket.
2021. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ hogy meztelen e vagy van rajta ruha. Ha van ruha akkor az arc mindent visz.


Meztelenség esetén a melle, lábikrája

2021. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg fiatal és szép vagy ezért találnak sokan szimpatikusnak az első 10 percben.
2021. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#3-as: Azt meg lehet érezni a "levegőből", hogy szimpatikus vagy valakinek. És nem csak azért kedves, mert mindenkivel az szokott lenni.


#6-as: Nem vagyok szép, ugyanis eléggé túl súlyos vagyok.

2021. febr. 6. 13:44
 8/13 A kérdező kommentje:

Amúgy ez a kérdés:


Első találkozáskor Neked mitől lesz valaki szimpatikus vagy nem szimpatikus?

2021. febr. 6. 13:47
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát milyen az a valaki akit első találkzáskor szimpatikusnak ítélet meg?
2021. febr. 6. 13:48
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Hangszín, beszédstílus, szem-haj kombináció, a feladat-munkakörből adódó hozzáállás.
2021. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!